Sisukord
Eesti
Postimees
16.10.2017
Eesti Vanad erakonnad olid Järvamaal edukad Viljandi: võrdsete heitluse ühisnimetajaks olid sotsid Pärnus heitlevad Reformierakond ja IRL Valimisnädal tõi kaasa rekordiliselt rikkumisi Pooled saarlased jätsid hääletamata «Mihhail Kõlvart – umnõi tšelovek»* Rakvere kaldub paremale Tartut valitseb edasi Reformierakond Reformierakond tegi Viimsis puhta töö Tallinna valijaid jäid passiivseks Majandus Branson ostis Hyperloop One’i ÜLEVAADE: kes võidab, kes kaotab enim euroraha pärast 2020. aastat? (1) Välismaa California püüab põlengutele piiri panna Seadusega pahuksis olev Petry tahab luua uue erakonna Donald Trumpi šansid tagasivalituks saada ei ole sugugi väikesed Austrias on kantsleriks tõusmas 31-aastane Wunderkind (1) Arvamus Taavi Minnik: Šoti iseseisvus on tõenäolisem kui Kataloonia oma (2) Juhtkiri: päikseliselt ja väheaktiivselt Merle Jääger: kolime kõik pilve peale Postimees 1991. aastal: Jugoslaavia lagunemine jätkub Vahur Kersna: soolikad aurama? Mõtteid Taavi Rõivase skandaalist (31) Kultuur Kitarrivirtuoos vasakus nurgas Suri sõna «ulme» loonud eesti kirjanik (2) «Kui sind kirjanikuna väga palju sõimatakse, siis peab sinus midagi olema» Sport Pettunud Albert: see oli minu viimane Hawaii, rohkem ei jaksa siia tulla Servitil jäi üllatusest puudu 30 minutit Endale sünnipäevakingi teinud Tänak pani terve Saaremaa rõkkama Tartu kaotas Raplas Maria Šarapova 881 päeva karmi ootust ja kannatust Teadus Eesti ja Norra teadlased avastasid Arktikast hiiglasliku seenerikkuse Tartu Valimisheitlus Alatskivil: üks lubas, teine tegi ära Valimiste järel saab maast linn. Mis muutub? Viimasele minutile jäänud teeremont ajab külarahval kopsu üle maksa Raadile hiljuti rajatud asfalditehas osutus ebaseaduslikuks (3) Silma riivavaid isetekkinud kuulutamiskohti jääb linnas üha vähemaks Eri Klasi kogust saabus oksjonile väga kallis maal Tartu Hiie kooli tundeline lühilugu Kutsugem ellu akadeemiline pansionaat Lõpp leheföönitamisele! Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Pärnus heitlevad Reformierakond ja IRL

1 min lugemist
Noor pere tuli valimisjaoskonda, isa süles seitsmekuune Harri, kes koos temaga sedeli kasti laskis. FOTO: Urmas Luik

Kui valimiste eel arvati, et kaks peamist pretendenti, kes võiksid suvepealinnas valimised võita, on Reformierakond ja Keskerakond, siis ajaks, mil loetud olid üheksa valimisjaoskonna hääled 19st, käis heitlus hoopis Reformierakonna (25,6 protsenti häältest ja 11 kohta volikogus) ning Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) (22,8 protsenti häältest ja seitse kohta) vahel.

Tellijale

Nii Reformierakond kui IRL on suutnud edukalt sulandada oma nimekirja suuremad häältekogujad Pärnu 2. valimisringkonnas, mis hõlmab Paikuse, Audru ja Tõstamaa valdu.

Kolmandal kohal on mõnevõrra üllatuslikult Pärnu praeguse linnapea Romek Kosenkraniuse juhitud valimisliit Pärnu Ühendab (17 protsenti häältest ja seitse kohta). Valimisliit Pärnu Ühendab kasvas välja eelmise linnapea nimelisest Toomas Kivimägi Valimisliidust ning analüütikud esitasid küsimuse, millised võivad olla uuenenud valimisliidu ja varem tagasihoidlikult hääli saanud linnajuhi väljavaated. Nagu selgub, siis päris head.

14.10.2017 17.10.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto