Pooled saarlased jätsid hääletamata

17-aastane Tarmo sai esimest korda valimiskasti juurde oma arvamust avaldama. FOTO: Maanus Masing / Saarte Hääl

Valimisaktiivsus Saare maakonnas ulatus napi 49,3 protsendini, millega edestati maakondadest vaid Ida-Virumaad. Lõviosa maakonna kogutulemusest andiski Saaremaa ühendvald, sest Ruhnu ja Muhu valla hääletajate arv on maakonna mõistes marginaalne.

Tellijale Tellijale

31-liikmelises volikogus rebisid enamuse pärast Kuressaare linnas võimutsevad sotsiaaldemokraadid eesotsas ametist lahkuva linnapea Madis Kallase ja eksminister Hannes Hansoga ning Reformierakond, kes saatis Saaremaal valimisvõitlusse tõelise tähtede paraadi eesotsas riigikogu liikmete Kalle Laaneti ja Urve Tiiduse ning eksministrite Jaanus Tamkivi ja Tiiu Aroga.

Kui loetud oli kaks kolmandikku häältest, pääsesid napi, kuid soliidse eduga ette sotsid, kellele lubas valimistulemus volikogus kümmet kohta. Sisuliselt loob see Saaremaa vallas võimaluse kaksikvalitsemiseks, sest Reformierakond ja valimisliit Saarlane olid tol hetkel mõlemad kaheksa mandaadi peal. Volikogus häälteenamuse saamiseks piisab sotsidele ka volikogus kuus kohta saanud partnerist.

14.10.2017 17.10.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto