Kambja vallas võitsid ülenurmekad

Ülenurme vallavanem Aivar Aleksejev. FOTO: Margus Ansu

Vaatamata Ülenurme ja Kambja valdade pingutusele jätkata iseseisvate omavalitsustena otsustas riigikohus, et riigi soovis neid sundliita pole midagi seadusvastast. Nii korraldati ühised valimised. Senised vallajuhid läksid kandideerima üksteise vastu.

Valimistel osales 4642 inimest, see tähendab, et valimisaktiivsus oli 58,4 protsenti. Mõistagi said rohkem hääli elanike arvult palju suurema omavalitsuse ehk Ülenurme kandidaadid. Kaua Ülenurme valda juhtinud Reformierakond võitis 53,6 protsenti häältest, esinumber Aivar Aleksejev üksi sai neist häältest peaaegu pool.

Ehkki Kambja vallavanema Ivar Tedrema populaarsus, arvestades valla elanike arvu, oli Aleksejevi toetusprotsendist isegi suurem, sai määravaks asjaolu, et Kambja vallas elab peaaegu kolm korda vähem inimesi kui Ülenurme vallas.

Riigikohtu otsus saabus reede pärastlõunal kella 16.30 paiku. Tundub, et kahe valla sundliitmine on saamas tõsiasjaks, nentis oma tulevase ühendvalla kõige kopsakama häältesaagi kogunud Aivar Aleksejev. Kuigi ülekaal Kambja vallas kandideerinute ees on ilmne, alustatakse täna siiski läbirääkimisi vallavõimu moodustamiseks. «Me tahame liitumise küsimuses muutusi teha,» märkis Aleksejev ja avaldas, et tema ettekujutuses võiks ühendvald kanda tulevikus Ülenurme nime.

Kambja vald

  • Elanike arv 10 035
  • Kohti volikogus 21
  • Kohtade jaotus: Eesti Reformierakond (12), VL Koduvald (6), 
    Sotsiaaldemokraatlik Erakond (2), Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (1)
  • Populaarseimad kandidaadid: Aivar Aleksejev, RE (1083), Ivar Tedrema, VL Koduvald (439), Heiki Sarapuu, RE (382)
16.10.2017 18.10.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto