Sisukord
Eesti
Tänane leht
21.10.2017
Eesti Inspektsioon leidis nädalavahetuse reidil ehitusplatsidelt mitmeid rikkumisi Politsei: olukord on hullem, kui kartsime (27) Häälteostjad avastasid e-valimiste võlud (42) Lumeleopardide pidupäev Rakke vallajuhti tänati kopsaka preemiaga Mehed peksid kurikaga, lapsed mängisid kõrval Perling: Sõnad ja teod lähevad tihti lahku (12) Majandus Inspektsioon leidis nädalavahetuse reidil ehitusplatsidelt mitmeid rikkumisi Välismaa Tallinna vaim võib muuta Euroopat Sobtšak lisab valimistele värvi Arvamus Sirje Niitra: kui lähedal on liiga lähedal? (6) Postimees 1935. aastal: jaht peidetud kullale Jõhvis Juhtkiri: vabaduse ründamise eest pannakse türmi (4) Kes juhib Tartut? Eksimatud otsustajad (9) Targem annab järele (1) Glamuuri tumedad varjundid (2) Jaan Undusk: kuidas kirjutada mõttelugu Eesti pinnalt (2) EKI keelekool: ürgne side rahvaste vahel (1) Sergei Metlev: Eesti vabadus võrdselt nii hipsterile kui rahvuslasele (5) Kultuur Igavesti elamise plussid ja miinused Valgevene teater kui reservaadi reformatsioon Voolujooneliseks disainitud uks Euroopasse Nädala plaat. Ideaalne dream-pop Aja auk. Pange nad selle peale plaksutama EKI keelekool: ürgne side rahvaste vahel (1) Sport Tartu elavnes, kuid Kalevilt võitu röövida ei suutnud Ksenija Balta otsib harmooniat Marek Tiits: spordiajakirjanduse omavärav Postimehe video: Kristjan Ilves sihib olümpial kohta 10 seas Võistlus, mis kestab kaheksa ja pool kuud ning teeb maailmale tiiru peale Blogi ja galerii: Beljajeva sai kodusel MK-etapil kolmanda koha Tarbija Üle piiri tuuakse viis korda rohkem sigarette (11) AK Valgevene teater kui reservaadi reformatsioon Igavesti elamise plussid ja miinused Juhan Aru puutetundlik luule Siis, kui on sügavust «Kasulik inimene olla on mulle alati paistnud kaunikesti jõle» Rammus kujutlusvõime Kangelane-viiking on niisiis tagasi (2) Vikerkaar loeb. Bahtin forever Voolujooneliseks disainitud uks Euroopasse Peeter Langovitsi tagasivaade: Esimene põhiseaduslik valitsus astus ametisse Nädala plaat. Ideaalne dream-pop Aja auk. Pange nad selle peale plaksutama Jaan Undusk: kuidas kirjutada mõttelugu Eesti pinnalt (2) Kui raamat kirjutab kirjanikku Palju viina ei millekski (1) Arter Karmi looduse elulised õppetunnid Animafilm «Lumeinimese poeg» toob pisara silmanurka ja naeratuse näole Tudengid hoiavad vormeliehituse traditsiooni au sees Montreali olümpiastaadion – kõige suurema ülekuluga olümpiaareen Horoskoop Neeme Raud Weinsteini ahistamisskandaalist: aeg hüüda «Ohoo!» (3) Godot'd oodates Taavi Rõivase päästmine (5) Kelly Sildaru: Ei mäleta, et mul oleks kunagi hirmu olnud (3) Kui kallis on hobune? Video! Kanna kohe: viis värsket moeideed Kaja Kallas: koolibussivõitlus (2) Restoran teeb juustu Sõiduproov. Suzuki Ignis: iseloomuga üheksakümnendad Meelelahutus Koomiks Sudoku

Karmi looduse elulised õppetunnid

8 min lugemist
  • Mis saab Siberis siis, kui autotee saab äkki otsa või vesi on silla ära viinud?
  • Kuidas on Venemaal võimalik matkajana end helikopterile munsterdada?
  • Mida teha tuumapolügooni külje all, kui kaks nädalat tuleb kohal passida?
  • Mil viisil on võimalik karu ilma püssita minema peletada?
Guido Leiburi juhitud matkaseltskond kihutamas katamaraaniga Põhja-Jakuutias Sahandza jõel. FOTO: Erakogu

Guido Leibur, Eesti viimase poolsajandi silmapaistavamaid matkajaid, on seisnud silmitsi olukordadega, mis tekitaks enamikus kõhedust. Tema ei ole leidnud neist üksnes väljapääsu, vaid teinud ka väärtuslikke järeldusi kogu eluks.

Tellijale Tellijale

Ei eales, mitte iialgi, ole Guido Leibur otsinud liigseid riske – ehkki võimalusi selleks on leidunud kümneid. Alates kuuekümnendate lõpust on ta osalenud ligi sajal sportlikul matkal, millest mitmed on kestnud rohkem kui kuu, ja osalenud enamasti rühmajuhina. Lühidalt: suured asjad on tema otsustada ja vastutada.

Paraku, kui astud loodusega silmitsi, pole keerulistest ja kriitilistest olukordadest pääsu. Eriti kui loodus on kauge, võimas ja tundmatu. Leiburi matkad on pea viie kümnendi kestel ulatunud Gröönimaalt Tulemaani ning Alaskalt ja Tšukotkalt Sajaanide ja Hibiinideni. Just ootamatuis, pinevais olukordades teab Leibur, tavaelus enda hinnangul pigem introvert, et tuleb rühmajuhina kindlalt ohjad haarata.

20.10.2017 23.10.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto