Sisukord
Arvamus
Tänane leht
23.10.2017
Eesti Palju õnne Tüli raha pärast viis kolme süütamiseni (2) Rakvere koalitsioon igatseb tagasi kaharat kuuske (3) Pärnu ehitusplatsilt avastati taas moldovlased POSTIMEHE SUUR INTERJVUU: Ehituses käib pidev tulekahju kustutamine (1) Majandus TTÜ näitab Eesti Energiale alternatiivset tulevikku (2) Täna 20 aastat tagasi oli paljudel Eestis eriti must päev (1) Välismaa Eesti püüab täna eesistumise suurimat võitu (3) Arvamus Tiina Kaukvere: mul ei ole venelastest sõpru (12) Lugeja kiri: haldusreform toob nimesegaduse (3) Juhtkiri: jõuluinstallatsioonist loobumine oleks viga (17) Edasi 1962. aastal: rassist ähvardab Erik Gamzejev: suured Eesti linnad on Keskerakonnale loovutatud aastakümneteks (6) Kaire Uusen: kuidas parandada eestlase mainet? (5) Erkki Bahovski: viker- ja muid viise Kultuur Kultuuri lühid Sport Maailma esinumbri Julia Beljajeva argipäev – patsientide vastuvõtt (1) Marquez jõudis neljandale MM-tiitlile ülilähedale Epeenaiskonna väärtuslik õppetund Kalev/Cramo alustab Ühisliigas võtmenädalat Eesti meistrivõistluste viimastes voorudes jätkub närvidemäng Tartu Korruptsioonis kahtlustatavad abilinnapead endal süüd ei näe Menukale hommikusele rongile Tartus mugavalt ei pääse (2) Maavanem paneb vallajuhiks saades kohe ameti maha (1) Ümbrikupalga maksmine levib ka Tartumaal (2) Mitu põllumeest andis valimistel uutele vallajuhtidele silmad ette Vahur Kollom: korruptsiooni ei saa sallida Priitahtlikud ja sotsiaal-Uber Arvustus: Beatrice’i pseudoprobleemid Meelelahutus Koomiks Sudoku

Edasi 1962. aastal: rassist ähvardab

1 min lugemist
George Wallace FOTO: Internet

New York, 21.10. (TASS). Alabama osariigi kuberneri kandidaat George Walles teatas politsei erisalkade loomise plaanidest. Relvastatud politseinikke vajab see rassist selleks, et takistada neegreid õppimast valgetele määratud Alabama ülikoolis.

Seoses viie neegrinoormehe ja-neiu kavatsusega anda ülikooli sisseastumise avaldus, kiitles Walles, et ta kasutab relvastatud jõude, kui neegrid jäävad oma otsuse juurde. Valimiskampaania käigus on ta korduvalt öelnud, et «ta suleb oma kehaga ülikooli ukse, kui õppeasutust ähvardab must hädaoht».

Kubernerikandidaat ei karda teha selliseid avaldusi otse valimiste ees osariigis, kus neegrid moodustavad 30 protsenti elanikkonnast, sest Alabamas ei ole neegritel mingisuguseid kodanikuõigusi, sealhulgas ka hääleõigust.

23.10.1962

Seotud lood
21.10.2017 24.10.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto