Sisukord
Maailm
Postimees
28.02.2020
Koroonaviirus jõudis Eestisse. See ei ole maailmalõpp! Eesti Koroonaviirus jõudis Eestisse Riia kaudu Iraanist «Meil ei ole hädaolukorda ega kriisi – on oht» Reisijatel tasub olla valmis lisakulutusteks Soome ja Rootsi peavad nakatumisriski väikeseks, Norra valmistub halvimaks Eesti sportlased Itaalias teadmata pikal pausil Merivälja jahisadama vaidluses kukub tähtaeg Katri Raigi suhtes ei alustatud kriminaalmenetlust Sajuses Lõuna-Eestis viibib teede lumest puhastamine Majandus Maitsesuitsu keelamine toob salakauba tagasi Liviko juht: Laua Viinal on eestlaste mandaat Eestlaste sularaha hakkab ringlema läbi USA turvafirma Linnahalli rahastajad tahtsid ka Estonian Airi Välismaa Soome ja Rootsi peavad nakatumisriski väikeseks, Norra valmistub halvimaks Tšetšeeni blogija pääses tapmiskatsest eluga Kesk-Inglismaa üle ujutatud, uus torm tulekul Kreeka protestides sai viga üle 60 inimese Austria näitab eeskuju kahe äärmuse valitsusega Johnson ähvardab suvel kõnelused ELiga katki jätta Süüria opositsiooniväed vallutasid tagasi olulise linna Arvamus Kairi Kreegipuu: mesilase enesehinnangust sotsiaalteadlase pilguga Evald Übi: milleks meile miljonilinn Tallinn? Andrei Kuzitškin: Vene topeltkodakondsus kui Kremli relv Andrus Karnau: kingitus Tallinkile Meie Eesti Aleksei Lotman: looduse hävitamine on enesetapjalik ja amoraalne Mihkel Kunnus: eetilised dilemmad ei kao keskkonnateadmiste kasvades Helle Mäemets: majanduskasvu muutuv mõte Kultuur Just neid lavastusi soovitavad eksperdid Enno Halleki elurõõm ja mängulisus Õõvastav õudusdraama Sport Eesti sportlased Itaalias teadmata pikal pausil Tallinn Merivälja jahisadama vaidluses kukub tähtaeg Tartu Monica Rand ja Madis Lepajõe: kaks tegusat koalitsiooniaastat said läbi Kati Voomets: kuidas päriselt raha koguma hakata? Hiinalinna potipõllumeestele tuleb sel aastal kevad teisiti Tartlased panevad ka lähivaldade elanikud ringi väntama Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Iraagi valitsusväed alustasid Kurdistani tagasivõtmist

3 min lugemist
Iraagi valitusväed sisenesid eile naftarikkasse Kirkuki provintsi. FOTO: AHMAD AL-RUBAYE/AFP/Scanpix

ISISe džihadistide vastase võitluse lõpusirgel on aina ilmsem Iraagi keskvõimu ja kurdide vastasseis. Selle ametlikuks alguseks võib aga pidada eilset päeva, kui Iraagi föderaalväed ja neid toetavad šiiitidest koosnevad Iraani-meelsed Hashed al-Shaabi omakaitsejõud alustasid riigi põhjaosas suuroperatsiooni, võtmaks tagasi naftaväljad ja sõjaväerajatised, mille kurdi võitlejad olid vallutanud 2014. aastal, kui Põhja-Iraagis võimutses parasjagu ISIS ja Iraagi armee oli kokku varisenud.

Tellijale

Juba eile keskpäeval teatas Iraagi väejuhatus, et terrorismivastased üksused on vallutanud nii Kirkūki linnast loodesse jääva sõjaväebaasi K1, kagu pool asuva sõjaväelennujaama, ühe kuuest Kirkūki provintsi naftaväljast Baba Gargari kui ka riikliku naftafirma peakorteri. USA armee 2003. aastal rajatud baas oli enne ISISe sissetungi Iraagi armee 12. diviisi peakorter, mille pešmerga võitlejad võtsid oma kontrolli alla 2014. aasta keskel.

Kuigi alguses oli Iraagi armee teatanud, et naftarikka provintsi pealinna nad ei tungi, võeti eile õhtul oma kontrolli alla ka kuberner Najm Eddine Karimi ametiruumid. Politseijuhi Raed Jawdati sõnul ei viibinud seal tol hetkel ühtegi inimest. Iraagi valitsus oli Karimi pärast 25. septembri iseseisvusreferendumi toimumist vallandanud, kuid too oli siiani keeldunud ametipostilt lahkumast.

27.02.2020 28.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto