Häältemagnet lepib vaid vallavanema kohaga

Endine vallavanem Margus Möldri juhib nüüd Põltsamaa vallavolikogu. FOTO: Sille Annuk

Põltsamaal valimised võitnud valimisliit Ühine Põltsamaa alustas koalitsiooniläbirääkimisi eile, kuid valimisliidu nimekirjas kandideerinud Põltsamaa vallavanem Toivo Tõnson arvas, et koalitsiooni moodustamiseks kulub neil pea nädal.

Põltsamaa piirkonna valimistel tegi ülivõimsa tulemuse veel praegu Puurmani valda juhtiv sotsiaaldemokraat Margus Möldri, kes kogus ligi viissada häält. 

Kui jätta Tartu linna tulemused kõrvale, siis kogus Tartu- ja Jõgevamaal Margus Möldrist rohkem hääli vaid Ülenurme vallavanem Aivar Aleksejev. Tema poolt hääletas üle tuhande valija. Võrdluseks tuleb mainida, et Ülenurme vallas elab ligi 7700 elanikku, Puurmanis aga ligi 1500 inimest.

«Me käisime valimised võitnud liiduga läbi rääkimas ning meie esimeseks tingimuseks on saada vallavanema koht,» märkis Möldri. Ka ei teinud ta saladust sellest, et soovib ise Põltsamaa ühendvalla juhiks saada. 

Põltsamaa vald

  • Rahvaarv: 10 170
  • Kohti volikogus: 23
  • Volikogu kohtade jaotus: VL Ühine Põltsamaa (9), SDE (7), Keskerakond (3), Reformierakond (2), EKRE (2)
  • Enim hääli saanud kandidaadid:  Margus Möldri, SDE (498), Reet Alev, VL Ühine Põltsamaa (452), Lembit Paal, VL Ühine Põltsamaa (190)
16.10.2017 18.10.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto