Sisukord
Majandus
Postimees
17.02.2020
Toetuste arestimine külvas abivajajates segadust (9) Eesti Apteegireformi ilmselt enam ei väära (3) Soome meri andis välja pool aastat kadunud pärnaka (1) Valvekaamera õppesõiduautosse? Pigem mitte (2) Aevastamishooaeg varsti käes Majandus Galeriid ⟩ Eripärased hotellid raputavad Tallinna (1) Jahenev tööturg vähendab nõudlust töökäte järele 2500 ühendust taotlevad tuludeklareerijate annetusi (1) Välismaa Karmid piirangud näivad pidurdavat viiruse levikut Hiinas Kaljulaid: Euroopa peaks suutma rohkem ise hakkama saada (1) Tosin sõjandustrendi: mida ütleb maailma kohta raport «World Military Balance 2020»? (1) Põhilise julgeolekumurena jäid Müncheni konverentsil kõlama Hiina ja Liibüa Arvamus Juhtkiri: läänetuse lainetus (10) Toomas Toomsalu: sääsereis ja surmakutsar Mart Raudsaar: sõnavabadus ei tähenda ajuvabadust (27) Madis Somelar: minister peaks õpetajatega arvestama Kristjan Vassil: kliinikum vajab muutusi (1) Kultuur Svetlana Aleksijevitš: kirjutamisel juhindun vaistust Anu Raua kunstiteos kroonib Tartu rahu lepingut Elutoasõbralikuks tehtud õuduslugu Sport Taas maailmarekordit nihutanud Duplantis: kavatsen tulevikuski piire kompida Guardiola-ajastu lõpp Manchester Citys? PM ROOTSIS ⟩ Evans näitas, et MM-tiitel on tänavu väga lahtine Loginov jäi norralaste hammaste vahele Vana rekordi alistanud Nazarov: ma ei oodanud sellist aega Tartu Kümmekond entusiasti läbis pika Tartu maratoni raja joostes Laest kukkunud krohvilahmakas sundis spordisaali sulgema Linn tahab nõudeid äpitaksodele karmistada (1) Vehkleja Julia Beljajeva kella ei vaata Arvustus ⟩ Romantiline ja suviselt muretu «Talve» Meelelahutus Koomiks Sudoku

Rakvere lihatööstuse tapamaja töötajad streigivad

2 min lugemist
Anne Mere FOTO: Meelis Meilbaum / Virumaa Teataja

Rakvere lihatööstuse tapamajas töötab 64 inimest, kellest 27 on korraldanud tööseisaku, mis ettevõtte hinnangul on ebaseaduslik ning vastuolus töölepinguseadusega. Selle kohaselt rikub töötaja seadust, kui keeldub täitmast oma tööülesandeid ja töölepingust tulenevaid kohustusi.

«Igal aastal vaatame ettevõttes üle vastavalt üleriigilistele palgauuringutele töötajate palgad, muude hüvede paketi ning investeerime töökeskkonna parendamisse,» selgitas HKScan Estonia juhatuse esimees Anne Mere (pildil). «Mul on väga kahju, et vaatamata sellele ning eelnevatele läbirääkimistele on Rakvere lihatööstuse tapamaja 64 töötajast 27 otsustanud korraldada ebaseadusliku tööseisaku.»

Mere sõnul töötas tapamaja eile osalise koormusega ja seetõttu ei mõjuta tööseisak oluliselt teiste osakondade tööd. «Teeme kõik endast oleneva, et olukord võimalikult kiiresti lahendada ja tapamaja tavapärane töö saaks jätkuda,» lisas ta.

Eile Virumaa Teataja toimetusega ühendust võtnud inimene rääkis, et lihakombinaadis läbirääkimisi ei peeta.

Allika väitel toimus kaks nädalat tagasi koosolek, kus lihakombinaadi juhtkond palus aega lahenduse leidmiseks. 12. oktoobril peetud koosolekul teatas ettevõtte juhtkond aga, et mingit palgatõusu ei tule.

Allika sõnul käis üleeile töötajatega vestlemas Mere, kes ähvardas kõik streikijad lahti lasta. «Esimesel päeval saab noomituse, teisel päeval saab noomituse, kolmandal päeval lastakse lahti,» vahendas allikas HKScan Estonia juhi sõnu.

Mere tunnistas, et on lihatööstuses olnud 14 aastat, kuid varem pole streike olnud. «Saime esimese kirja tapamaja töötajatelt kaks nädalat tagasi, kus nõuti kahekordset töötasu ja ähvardati tööseisakuga,» ütles Mere.

Streikijad kavatsevad jätkata kuni homseni, mil minnakse tööle. Allika sõnul on järgmine streik kavandatud 31. oktoobrile, ja siis streigitakse kuni lahendi leidmiseni.

Mere sõnul on töötajatega korduvalt läbi räägitud, kuid sellest hoolimata algas eile hommikul streik. «Õnneks osa töötajaid siiski jätkas tööd ja saime liini käigus hoida,» lausus ta.

Nüüdse streigi puhul on asja ametlikuks tegemiseks koostatud dokument. Üks koopia viidi Sõmeru vallavalitsusse, teine anti lihakombinaadi juhtkonnale.

Allika sõnul oli hiljutine palgatõus tühine. «Liinitöötajad ei saanud midagi,» ütles ta.

Sõmeru vallavanem Peep Vassiljev kinnitas, et omavalitsus on saanud Rakvere lihakombinaadi töötajatelt avalduse seoses tööseisakuga. Vallajuhi sõnul ta avalduse sisust veel täpsemalt rääkida ei soovi, sest see on alles laekunud.

Seotud lood
15.02.2020 17.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto