Sisukord
Majandus
Tänane leht
18.10.2017
Eesti Euroopa muinsuskaitse loodab Patarei päästmisel Eesti valitsusele Hinnang valitsuse tööle lõhestab rahvast (9) Abhaasia eesti noored unistavad Eestis õppimisest (6) Majandus Rakvere lihatööstuse tapamaja töötajad streigivad Prisma juhid ambitsioonikast kasvuplaanist: tahame olla need, kes jäävad ellu (1) Välismaa Ülemkogu peegeldab Tallinna simultaani Tuhanded rohingja lapsed otsivad vanemaid Autopomm tappis liiga palju teadnud ajakirjaniku (2) Arvamus Erkki Bahovski: Melania Trump ja Ida-Euroopa stereotüübid (1) Marko Suurmägi: poliitika matemaatika (11) Tuul Sepp: mida on meil õppida bioloogilistelt turgudelt? (4) Juhtkiri: ilm on hukas (1) Virve Sõber: kas ja millist kasu saaksid Eesti elanikud tselluloositehasest? (8) Postimees 1993. aastal: aktsiaseltsi juhatuse esimees... töötu? Karmo Tüür: riigiloome pole läbi (3) Kultuur Marxi ja Coca-Cola lapsed ehk revolutsioonilise kino surnud punkt (1) Kultuuri lühid Sport Buffoni lahutab ajaloolisest saavutusest vaid Rootsi Toyota vahetab. Kas Tänak tuleb? Eesti võrkpallurite edetabel: Täht tipus, aga kes järgnevad? Andres Sõbra korvpallikommentaar: Rapla jääb kodus võitmatuks ja võib põhiturniiril esimeseks tulla Warriors, Cavaliers või keegi kolmas? Blogi: Chelsea ja Roma pakkusid trilleri, United tänab väravajoonetehnoloogiat Tallinn Euroopa muinsuskaitse loodab Patarei päästmisel Eesti valitsusele Tartu Video: vastremonditud Tartu turu letid ei kõlba müüjale ega ostjale (15) Noorte loodud uus tööportaal tagab ametisse kandideerijale anonüümsuse (1) Tartu ülikool müüb tarbetuid õppehooneid Kas maasturisõit ikka kahjustab metsa? (3) Vihm kergitab Emajõge kõnniteele aina lähemale Kas häälte lugemise saaks Tartus kiiremaks teha? Raehärrade maised jäänused saavad viimaks väärika rahupaiga «Kremli ööbikute» dramaturg Ivar Põllu: me ei kavatse kedagi porri tallata (1) Jarno Laur: Holmi naasmine (1) Asko Tamme: tarvidus raamatukogu järele ei kao (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Rakvere lihatööstuse tapamaja töötajad streigivad

2 min lugemist
Anne Mere FOTO: Meelis Meilbaum / Virumaa Teataja

Rakvere lihatööstuse tapamajas töötab 64 inimest, kellest 27 on korraldanud tööseisaku, mis ettevõtte hinnangul on ebaseaduslik ning vastuolus töölepinguseadusega. Selle kohaselt rikub töötaja seadust, kui keeldub täitmast oma tööülesandeid ja töölepingust tulenevaid kohustusi.

«Igal aastal vaatame ettevõttes üle vastavalt üleriigilistele palgauuringutele töötajate palgad, muude hüvede paketi ning investeerime töökeskkonna parendamisse,» selgitas HKScan Estonia juhatuse esimees Anne Mere (pildil). «Mul on väga kahju, et vaatamata sellele ning eelnevatele läbirääkimistele on Rakvere lihatööstuse tapamaja 64 töötajast 27 otsustanud korraldada ebaseadusliku tööseisaku.»

Mere sõnul töötas tapamaja eile osalise koormusega ja seetõttu ei mõjuta tööseisak oluliselt teiste osakondade tööd. «Teeme kõik endast oleneva, et olukord võimalikult kiiresti lahendada ja tapamaja tavapärane töö saaks jätkuda,» lisas ta.

Eile Virumaa Teataja toimetusega ühendust võtnud inimene rääkis, et lihakombinaadis läbirääkimisi ei peeta.

Allika väitel toimus kaks nädalat tagasi koosolek, kus lihakombinaadi juhtkond palus aega lahenduse leidmiseks. 12. oktoobril peetud koosolekul teatas ettevõtte juhtkond aga, et mingit palgatõusu ei tule.

Allika sõnul käis üleeile töötajatega vestlemas Mere, kes ähvardas kõik streikijad lahti lasta. «Esimesel päeval saab noomituse, teisel päeval saab noomituse, kolmandal päeval lastakse lahti,» vahendas allikas HKScan Estonia juhi sõnu.

Mere tunnistas, et on lihatööstuses olnud 14 aastat, kuid varem pole streike olnud. «Saime esimese kirja tapamaja töötajatelt kaks nädalat tagasi, kus nõuti kahekordset töötasu ja ähvardati tööseisakuga,» ütles Mere.

Streikijad kavatsevad jätkata kuni homseni, mil minnakse tööle. Allika sõnul on järgmine streik kavandatud 31. oktoobrile, ja siis streigitakse kuni lahendi leidmiseni.

Mere sõnul on töötajatega korduvalt läbi räägitud, kuid sellest hoolimata algas eile hommikul streik. «Õnneks osa töötajaid siiski jätkas tööd ja saime liini käigus hoida,» lausus ta.

Nüüdse streigi puhul on asja ametlikuks tegemiseks koostatud dokument. Üks koopia viidi Sõmeru vallavalitsusse, teine anti lihakombinaadi juhtkonnale.

Allika sõnul oli hiljutine palgatõus tühine. «Liinitöötajad ei saanud midagi,» ütles ta.

Sõmeru vallavanem Peep Vassiljev kinnitas, et omavalitsus on saanud Rakvere lihakombinaadi töötajatelt avalduse seoses tööseisakuga. Vallajuhi sõnul ta avalduse sisust veel täpsemalt rääkida ei soovi, sest see on alles laekunud.

Seotud lood
17.10.2017 19.10.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto