Sisukord
Tartu Postimees
Tänane leht
18.10.2017
Eesti Euroopa muinsuskaitse loodab Patarei päästmisel Eesti valitsusele Hinnang valitsuse tööle lõhestab rahvast (9) Abhaasia eesti noored unistavad Eestis õppimisest (6) Majandus Rakvere lihatööstuse tapamaja töötajad streigivad Prisma juhid ambitsioonikast kasvuplaanist: tahame olla need, kes jäävad ellu (1) Välismaa Ülemkogu peegeldab Tallinna simultaani Tuhanded rohingja lapsed otsivad vanemaid Autopomm tappis liiga palju teadnud ajakirjaniku (2) Arvamus Erkki Bahovski: Melania Trump ja Ida-Euroopa stereotüübid (1) Marko Suurmägi: poliitika matemaatika (11) Tuul Sepp: mida on meil õppida bioloogilistelt turgudelt? (4) Juhtkiri: ilm on hukas (1) Virve Sõber: kas ja millist kasu saaksid Eesti elanikud tselluloositehasest? (8) Postimees 1993. aastal: aktsiaseltsi juhatuse esimees... töötu? Karmo Tüür: riigiloome pole läbi (3) Kultuur Marxi ja Coca-Cola lapsed ehk revolutsioonilise kino surnud punkt (1) Kultuuri lühid Sport Buffoni lahutab ajaloolisest saavutusest vaid Rootsi Toyota vahetab. Kas Tänak tuleb? Eesti võrkpallurite edetabel: Täht tipus, aga kes järgnevad? Andres Sõbra korvpallikommentaar: Rapla jääb kodus võitmatuks ja võib põhiturniiril esimeseks tulla Warriors, Cavaliers või keegi kolmas? Blogi: Chelsea ja Roma pakkusid trilleri, United tänab väravajoonetehnoloogiat Tallinn Euroopa muinsuskaitse loodab Patarei päästmisel Eesti valitsusele Tartu Video: vastremonditud Tartu turu letid ei kõlba müüjale ega ostjale (15) Noorte loodud uus tööportaal tagab ametisse kandideerijale anonüümsuse (1) Tartu ülikool müüb tarbetuid õppehooneid Kas maasturisõit ikka kahjustab metsa? (3) Vihm kergitab Emajõge kõnniteele aina lähemale Kas häälte lugemise saaks Tartus kiiremaks teha? Raehärrade maised jäänused saavad viimaks väärika rahupaiga «Kremli ööbikute» dramaturg Ivar Põllu: me ei kavatse kedagi porri tallata (1) Jarno Laur: Holmi naasmine (1) Asko Tamme: tarvidus raamatukogu järele ei kao (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Noorte loodud uus tööportaal tagab ametisse kandideerijale anonüümsuse

2 min lugemist
Anonüümse tööportaali Talentest ühed asutajad Karin Kustavus ja Mikk Puustusmaa loodavad, et tuleva aasta lõpus muutub keskkond juhtide ja spetsialistide hulgas eelistatuimaks. FOTO: Sille Annuk

Selleks et inimesed, kes on tööalaselt avatud uutele väljakutsetele, soovivad kõrgemat palka ja võimalust areneda, saaksid tööturul muretult ringi vaadata ja riskivabalt uuele ametipositsioonile kandideerida, on ettevõtlikud noored tartlased loonud anonüümse tööportaali.

Portaal Talentest on eeskätt juhtide ja spetsialistide värbamiseks. Kuna selliseid töötajaid on Eesti tööturul üle 40 protsendi hõivatuist, on portaal mõeldud umbes 300 000 inimesele, mis on Talentesti ühtede asutajate Karin Kustavuse ja Mikk Puustusmaa sõnul väga suur hulk. 

Tööportaal erineb teistest selle poolest, et seal ei tule tööotsijal kandideerimiseks saata elulookirjeldust ega motivatsioonikirja. Samuti ei pea ta esialgu avalikustama oma nime, sugu ega sünniaastat. Aktiivsel tööotsijal või uute võimaluste otsijal tuleb kirja panna vaid oma oskused, hariduskäik, töökogemus, palgaootused ja muud olulised kriteeriumid, mis peaksid olema esmased tööotsija hindamisel. 

Mikk Puustusmaa selgitas, et uusi spetsialiste otsivatele ettevõtetele esitatakse portaalis soovitatavaid kandidaate, kes vastavad kõige rohkem nende ootustele ja tingimustele. Kui ettevõte tunneb töö­otsija vastu huvi, saab ta paluda, et too avalikustaks oma isikuandmed. Samuti saavad pooled hõlpsalt tööportaali keskkonnas omavahel suhelda. Andmete avalikustamine ja kirjavahetus aga ei kohusta veel ettevõtet inimest värbama. 

Andmeid kontrollitakse

Karin Kustavus leiab, et portaal oli vajalik juba näiteks sel põhjusel, et kui ülemus saab teada, et tema alluv otsib uusi töövõimalusi, võib too teatud hüvedest ilma jääda. «Töötajad kardavad, et neid võetakse kui lahkujat, ja nad ei taha jääda ilma karjäärivõimalustest või koolitustest,» rääkis ta. 

Anonüümse portaali eeliseks ongi Kustavuse arvates see, et inimene annab teistele ettevõtetele teada, et ootab tööpakkumisi, kuid samas pole tal tööportaalis nimesilti küljes, et ta otsib tööd. 

Uusi spetsialiste otsivaile ettevõtetele esitatakse portaalis soovitatavaid kandidaate, kes vastavad kõige rohkem nende ootustele ja tingimustele.

Praegu lisandub nädalas spetsialiste ja juhte tööportaali sadakond. Kõikide kasutajate andmeid Kustavuse kinnitusel kontrollitakse, et need oleksid tõesed. Kui inimene pärast tööandjas huvi äratamist oma isikuandmed avalikustab, saab ettevõte teha veel lisakontrolli. 

Tööandjate mure tööportaalides võib olla veel see, et tööpakkumistele laekub avaldusi inimestelt, kes vastavale ametikohale ei kvalifitseeru. Tööandja portaalis Talentest selliste avalduste peale aega raiskama ei pea, kuna selle töö teevad portaali loojad ise ära. 

Eelistatuim keskkond

Uusi töövõimalusi otsivad spetsialistid ja juhid on saanud end tööportaali kasutajaks teha möödunud kuu keskpaigast. Esimesed välja valitud ettevõtted liitusid keskkonnaga mõni päev tagasi, seetõttu ei ole tööle värbamist veel keskkonna kaudu toimunud. 

1. novembrist saavad tööportaaliga liituda kõik tööandjad, kes otsivad endale uusi spetsialiste ja talente. Sellel aastal on kõik teenused veel tasuta, kuid edaspidi muutub osa neist tööandjale tasuliseks. 

Talentesti ambitsioonid on Karin Kustavuse sõnul väga suured. «Tahaksime juba järgmise aasta lõpuks olla kõige eelistatum keskkond, kust spetsialistid ja juhid endale tööd otsivad ja leiavad,» rääkis ta 

Kuigi praegu on portaal mõeldud vaid spetsialistide ja juhtide värbamiseks, ei välista Kustavus, et suure huvi korral ei tehta portaali teistelegi sihtrühmadele.

Seotud lood
17.10.2017 19.10.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto