Sisukord
Tartu Postimees
Tänane leht
19.10.2017
Eesti Kuidas kohtumaja ehitanud ukrainlastele kott pähe tõmmati (4) Veel kaks abilinnapead peeti kinni «Aktuaalse kaamera» töötajad pole rahul uue juhtimisstiiliga (56) Majandus Probleem või palagan – Tuleva möllab jälle (1) 30 aastat mustast esmaspäevast Välismaa Trump lõikas sügava haava USA ja Iraani suhetesse Eestlased peavad ELi kuulumist kasulikuks Võimud kahtlustavad süütamist Pürenee põlenguile andsid hoogu ilmaolud ja inimlik rumalus Rootsi erukindral: Venemaa pole NSVL (2) Arvamus Jürgen Ligi: Ratase valitsuse eelarvepoliitika on vastutustundetu (17) Mart Raudsaar: hundid nailonnahas (9) Juhtkiri: erakonnad suhtuvad korruptsiooni lõdvalt (4) Jüri Ratas: Euroopa seisab teelahkmel (3) Postimees 1929. aastal: idee – pakiveoteenus raudteele Aarne Mäe: nuga südamesse Kultuur Age Juurikas annab välja oma esimese sooloalbumi Eesti fookusega Luksemburgi filmifestival tõi kohale isegi presidendi Dumpingu raamatukogu (6) Sport Tänaku karjääris lõppeb üks ajajärk Inglismaa klubide uus tulemine – aga kui kauaks? Reis Kargetel Teravmägedel matkamiseks on vaja vintpüssi ja arktikakoera (1) Tartu Korruptsioonikahtlus viis abilinnapead arestimajja Tartu Ülikooli korvpallimeeskonna fännidel keelati Rocki sümbolite kasutamine (1) Netiporno murrab jõhkralt laste tegudesse (4) Miljon kilomeetrit läbi kolistanud tramm pidas Tartus vastu mõne aasta (2) Põltsamaa saab viivituste kiuste järgmisel aastal purustustehase Muusika kõlab uue pere leidnud laste heaks Näituseteoste hulgas leidub fotosid, maale ja müürijuppe Mõtlemapanev näitus räägib elurikkuse hääbumisest Ardo Ran Varres: linnale müraarhitekt? Enriko Talvistu: Tartu turuhoone uues kuues, aga ikka vana Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tartu Ülikooli korvpallimeeskonna fännidel keelati Rocki sümbolite kasutamine

2 min lugemist
Kuigi Tartu esindusvõistkond kannab juba teist hooaega Tartu Ülikooli nime, hoiavad korvpallifännid Rocki sümboleid endiselt aus sees ning kasutavad neid ka meeskonnale kaasa elades. FOTO: Kristjan Teedema

Tartu ülikooli akadeemilise spordiklubi juhataja Harry Lemberg nõudis Tartu Ülikooli korvpallimeeskonna fänniklubilt Rocki sümbolitega lippude tribüünilt eemaldamist.

Intsident juhtus möödunud kolmapäeval, kui Tartu Ülikool kohtus FIBA Europe Cupi sarjas Türgi klubiga. «Meil lähevad trummipoisid alati varakult saali ja valmistavad fännisektori ette. Tõmmatakse üles lipud ja plakatid,» kirjeldas Tartu Postimehele fänniklubi juhatuse liige Heli Põldma. 

Lipp tuleb alla võtta

Muu hulgas kinnitati euromängu eel kergejõustikuhalli rõdu külge suur must Rocki lipp, mida fännid on kasutanud juba aastaid. 

Õige pea saabus aga fännisektori juurde Tartu ülikooli akadeemilise spordiklubi juhataja Harry Lemberg ning nõudis lipu allavõtmist. Põldma sõnul väitis Lemberg, et samale kohale tulevad Tartu Ülikooli bännerid.

Bännereid keegi siiski kohale ei toonud, kuid umbes pool tundi enne korvpallikohtumise algust saabus taas kohale Lemberg. Spordiklubi juhataja tegi suurest Rocki lipust foto ning lubas selle eest Saku õlletehasele arve esitada.

Fännide meelest polnud Lembergi nõudmine kuidagi põhjendatud, sest Rocki sümboleid kasutasid nad ka eelmisel hooajal, kuigi meeskonna ametlik nimi oli siis juba Tartu Ülikool. 

«Saku on andnud meile Rocki sümboolika kasutamise loa. See luba on meil olnud kogu aeg ja see pole olnud siiani mingi probleem,» sõnas Põldma.

Ta põhjendas Rocki sümbolite kasutamist sellega, et Rocki nimi on fännidel endiselt südames ning nad loodavad, et tulevikus saab meeskond oma legendaarse nime tagasi.

«See on tartlastele nii sisse juurdunud. See on nii kaua olnud, terve põlvkond on sellega üles kasvand. See nimi on fännidel südames. Isegi kommentaatorid eksivad ja kasutavad ülekannetes endiselt Rocki nime,» selgitas Põldma.

Samal arvamusel oli ka fänniklubi teine liige Ave-Gail Kaskla. «Rockil on nii palju tähendusi. See ei ole ju ainult meeskonna nimi. Rock tähendab seda, et meie korvpallimeeskond rokib. Selline väljend nagu rokkima, tõmbab rahva käima ja meeldib inimestele. Ta on hakanud oma elu elama,» lausus Kaskla. Ta tuletas meelde, et ka fänniklubi ametlik nimi on MTÜ Tartu Rock Fan Club.

Kaskla sõnul ei võeta Rocki sümbolite kasutamisega Tartu Ülikoolilt midagi ära. «See pole ülikooli vastu suunatud, vaid me anname meeskonnale veel ühe mõtte juurde. Siiani pole olnud sellest probleemi,» rääkis ta.

Tartu ülikooli akadeemilise spordiklubi juhataja Harry Lemberg vastas Tartu Postimehe küsimustele kirjalikult ning väitis, et fänniklubi võib kasutada Rocki sümboleid küll. «Lihtsalt riputati sümboolikat reklaamipindadele. Arusaamatus sai lahendatud kohapeal. Meil pole etteheiteid fännidele ja kutsume neid ka edasipidi kaasa elama,» ütles Lemberg. Ta kinnitas, et ei nõua fänniklubi ametliku nime muutmist.

Samuti märkis Lemberg, et praegu on spordiklubil pooleli läbirääkimised Saku õlletehasega. «Loodame leida mõlemale positiivse lahendi,» sõnas ta.

Seotud lood
18.10.2017 20.10.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto