R, 7.10.2022

Häälteostjad avastasid e-valimiste võlud

Nils Niitra
, reporter
Häälteostjad avastasid e-valimiste võlud
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 41
Fotolavastus
Fotolavastus Foto: Jaanus Lensment

Võtad aga külajoodikud auto peale ja viid enda koju e-hääletama, või siis käid ise inimeste kodudes, jagad lastele kommi ja peremehele viina ning seejärel istute kaasavõetud rüperaali ette ja valite koos ära.

Postimehe andmetel käis häälte ostmine vähemalt ühes Eesti vallas tänavu just niimoodi. Valla ja häälteostjate nimesid me ei avalikusta, sest isegi politseil on keeruline sedalaadi kuritegude toimumist tagantjärele tõendada. Vald oli jagatud valimispiirkondadeks ja teadaolevalt saab ühe piirkonna kuuest saadikust kaks ühendomavalitsuse volikokku häälte ostmise abil.

Vestlesin ka ise ühe kohaliku napsisõbraga, kes käis eelvalimas traditsioonilisemal moel – tema sai deputaadist sõbraga kahepeale lapiku, koos mindi jaoskonda ja anti pudelitoojale hääl ära. Sama kandidaadi heaks töötanud vallaelanik kasutas aga e-hääletuse hüvesid. Käis kodudes, viis sinna, kus on lapsed, kommi, napsilembesele pereisale aga viina. Sülearvuti oli kaasas, pereisa ID-kaart sisestati lugejasse ja ühiselt sooritati valik.

Tagasi üles