Sisukord
Arvamus
Postimees
21.10.2017
Eesti Inspektsioon leidis nädalavahetuse reidil ehitusplatsidelt mitmeid rikkumisi Politsei: olukord on hullem, kui kartsime (27) Häälteostjad avastasid e-valimiste võlud (42) Lumeleopardide pidupäev Rakke vallajuhti tänati kopsaka preemiaga Mehed peksid kurikaga, lapsed mängisid kõrval Perling: Sõnad ja teod lähevad tihti lahku (12) Majandus Inspektsioon leidis nädalavahetuse reidil ehitusplatsidelt mitmeid rikkumisi Välismaa Tallinna vaim võib muuta Euroopat Sobtšak lisab valimistele värvi Arvamus Sirje Niitra: kui lähedal on liiga lähedal? (6) Postimees 1935. aastal: jaht peidetud kullale Jõhvis Juhtkiri: vabaduse ründamise eest pannakse türmi (4) Kes juhib Tartut? Eksimatud otsustajad (9) Targem annab järele (1) Glamuuri tumedad varjundid (2) Jaan Undusk: kuidas kirjutada mõttelugu Eesti pinnalt (2) EKI keelekool: ürgne side rahvaste vahel (1) Sergei Metlev: Eesti vabadus võrdselt nii hipsterile kui rahvuslasele (5) Kultuur Igavesti elamise plussid ja miinused Valgevene teater kui reservaadi reformatsioon Voolujooneliseks disainitud uks Euroopasse Nädala plaat. Ideaalne dream-pop Aja auk. Pange nad selle peale plaksutama EKI keelekool: ürgne side rahvaste vahel (1) Sport Tartu elavnes, kuid Kalevilt võitu röövida ei suutnud Ksenija Balta otsib harmooniat Marek Tiits: spordiajakirjanduse omavärav Postimehe video: Kristjan Ilves sihib olümpial kohta 10 seas Võistlus, mis kestab kaheksa ja pool kuud ning teeb maailmale tiiru peale Blogi ja galerii: Beljajeva sai kodusel MK-etapil kolmanda koha Tarbija Üle piiri tuuakse viis korda rohkem sigarette (11) AK Valgevene teater kui reservaadi reformatsioon Igavesti elamise plussid ja miinused Juhan Aru puutetundlik luule Siis, kui on sügavust «Kasulik inimene olla on mulle alati paistnud kaunikesti jõle» Rammus kujutlusvõime Kangelane-viiking on niisiis tagasi (2) Vikerkaar loeb. Bahtin forever Voolujooneliseks disainitud uks Euroopasse Peeter Langovitsi tagasivaade: Esimene põhiseaduslik valitsus astus ametisse Nädala plaat. Ideaalne dream-pop Aja auk. Pange nad selle peale plaksutama Jaan Undusk: kuidas kirjutada mõttelugu Eesti pinnalt (2) Kui raamat kirjutab kirjanikku Palju viina ei millekski (1) Arter Karmi looduse elulised õppetunnid Animafilm «Lumeinimese poeg» toob pisara silmanurka ja naeratuse näole Tudengid hoiavad vormeliehituse traditsiooni au sees Montreali olümpiastaadion – kõige suurema ülekuluga olümpiaareen Horoskoop Neeme Raud Weinsteini ahistamisskandaalist: aeg hüüda «Ohoo!» (3) Godot'd oodates Taavi Rõivase päästmine (5) Kelly Sildaru: Ei mäleta, et mul oleks kunagi hirmu olnud (3) Kui kallis on hobune? Video! Kanna kohe: viis värsket moeideed Kaja Kallas: koolibussivõitlus (2) Restoran teeb juustu Sõiduproov. Suzuki Ignis: iseloomuga üheksakümnendad Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1935. aastal: jaht peidetud kullale Jõhvis

1 min lugemist
PM 21.10.1935 FOTO: Digiteeritud eesti ajalehed / dea.nlib.ee

Kauemat aega on Jõhvi ja ümbruskonna elanikele elavat kõneainet annud 1918. aastal surnud rikka ärimehe Jaan Haho peidetud kuld, mida arvatakse olevat üle 50 000 kuldrubla.

Enam-vähem kindlate andmete varal on teada, et kullatagavara on peidetud kusagile Haho endisse elumajja või selle aeda. Peidetud varanduse otsimist kavatsetakse kuuldavasti ka lähemal ajal jälle alustada, milleks appi tahetakse võtta erilisi aparaate.

Haho kullatagavara suurus sai ümbruskonnale teada juhuslikult. Ta kavatses osta Tartusse mõisa, mille hinna 57 000 kuldrubla lubas kohe kinni maksta. Kaup jäi aga pooleli ja rahatagavara puutumata.

Ootamatult suri Haho 1918. aasta palmipuude püha hommikul. Surm tuli nii järsku, et Haho ei saanud teha ei testamenti ega teatada ka oma pärijatele, kus asub ta varandus. Peale tema surma hakati otsima peidetud kulda, kuid see ei annud tagajärgi.

Otsijad pöörasid pahupidi terve maja, alates alt keldrist ja lõpetades pööninguga. Vaev oli aga asjata ja varandus on tänapäevani päevavalgele toomata. Peidetud kuld annab ümbruskonnas alaliselt elavat kõneainet ja selle ümber on juba kujunenud terve rida legende.

21.10.1935

Seotud lood
    20.10.2017 23.10.2017
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    Logi sisse
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto