Sisukord
Uudised
Tänane leht
23.10.2017
Eesti Palju õnne Tüli raha pärast viis kolme süütamiseni (2) Rakvere koalitsioon igatseb tagasi kaharat kuuske (3) Pärnu ehitusplatsilt avastati taas moldovlased POSTIMEHE SUUR INTERJVUU: Ehituses käib pidev tulekahju kustutamine (1) Majandus TTÜ näitab Eesti Energiale alternatiivset tulevikku (2) Täna 20 aastat tagasi oli paljudel Eestis eriti must päev (1) Välismaa Eesti püüab täna eesistumise suurimat võitu (3) Arvamus Tiina Kaukvere: mul ei ole venelastest sõpru (12) Lugeja kiri: haldusreform toob nimesegaduse (3) Juhtkiri: jõuluinstallatsioonist loobumine oleks viga (17) Edasi 1962. aastal: rassist ähvardab Erik Gamzejev: suured Eesti linnad on Keskerakonnale loovutatud aastakümneteks (6) Kaire Uusen: kuidas parandada eestlase mainet? (5) Erkki Bahovski: viker- ja muid viise Kultuur Kultuuri lühid Sport Maailma esinumbri Julia Beljajeva argipäev – patsientide vastuvõtt (1) Marquez jõudis neljandale MM-tiitlile ülilähedale Epeenaiskonna väärtuslik õppetund Kalev/Cramo alustab Ühisliigas võtmenädalat Eesti meistrivõistluste viimastes voorudes jätkub närvidemäng Tartu Korruptsioonis kahtlustatavad abilinnapead endal süüd ei näe Menukale hommikusele rongile Tartus mugavalt ei pääse (2) Maavanem paneb vallajuhiks saades kohe ameti maha (1) Ümbrikupalga maksmine levib ka Tartumaal (2) Mitu põllumeest andis valimistel uutele vallajuhtidele silmad ette Vahur Kollom: korruptsiooni ei saa sallida Priitahtlikud ja sotsiaal-Uber Arvustus: Beatrice’i pseudoprobleemid Meelelahutus Koomiks Sudoku

Maavanem paneb vallajuhiks saades kohe ameti maha

2 min lugemist
Ilmselt viimaseid päevi Tartu maavanem olev Reno Laidre. FOTO: Kristjan Teedema

​Reformierakonna ridades uue Elva ühendvalla volikokku valitud Tartu maavanem Reno Laidre kinnitas, et kui ta valitakse Elva vallavanemaks, lahkub ta kohe maavalitsusest.

Õigemini ei saagi seaduse järgi maavanem kohaliku omavalitsuse volikokku kuuluda, seega polegi Laidrel teist varianti, kui senine amet maha panna. «Seda olen aga algusest peale öelnud, et kandideerin kohalikel valimistel sooviga saada Elva vallavanemaks,» kordas Laidre juba varem teada olnud fakti.

Koalitsioonileping koos

Kuna Reformierakond osutus Elvas valimiste võitjaks, kogudes uude volikokku kümme mandaati, asusidki nemad koalitsiooni moodustama. Partneriteks otsustati kaasata sotsiaaldemokraadid (neli mandaati) ja Keskerakond (kaks). Reedese seisuga olid erakonnad koalitsioonileppesse tulevad punktid läbi arutanud ning Laidre avaldas lootust, et juba täna õhtul saab koalitsioonilepe ka allkirjad.

Põletavaim teema, millega kohusetäitja peab Reno Laidre lahkumise korral tegelema hakkama, on maavalitsuse hoone saatus.

«Praegu pole see veel ametlikult kindel, aga kui mind nimetatakse vallavanemaks, siis lahkun päevapealt maavanema ametist,» kinnitas Reno Laidre. 

Ta täpsustas, et volikogu liikme staatus sõltub valimistulemuste välja kuulutamise päevast, sest seaduse kohaselt tuleb sellele järgneva kolme tööpäeva jooksul valla valimiskomisjonile teatada, kas volikokku minnakse või mitte. Reedel polnud Elvas valimistulemusi veel ametlikult välja kuulutatud, Laidre sõnul peaks see juhtuma lähipäevade jooksul.

Kui aga uues koalitsioonis kõik kokkulepped peavad ning Reno Laidrest saab Elva vallavanem, tähendab see seda, et aasta lõpuni tegutsev Tartu maavalitsus peab hakkama saama maavanemata. «Uut maavanemat kindlasti ametisse ei nimetata, üks inimene jääb kohusetäitjaks,» ütles Laidre. Ta lisas, et seda teed on mindud juba mitmes maavalitsuses, kus senise maavanema ametiaeg on selle aasta jooksul läbi saanud.

Praegu on maavalitsusel käed-jalad tööd täis oma tegevuse kokkutõmbamisega ning ülesannete üleandmisega. Samuti valmistatakse ette rahandusministeeriumisse loodava regionaalosakonna maakondliku talituse tööd.

Mis saab hoonest?

Põletavaim teema, millega kohusetäitja peab Reno Laidre lahkumise korral tegelema hakkama, on aga maavalitsuse hoone saatus. Nimelt kohtus Laidre läinud neljapäeval Riigi Kinnisvara ASi esindajate ja sotsiaalkindlustusameti peadirektori Egon Veermäega, kes kinnitas, et 2019. aasta 1. jaanuarist tahetakse senisesse maavalitsuse majja tuua kõik Tartu osakondade töötajad.

Varasemast oli Laidrel info, et mingi osa sotsiaalkindlustus-ameti inimestest jääb ka mujale, kuid Veermäe oli nentinud, et kolimisel poleks mõtet, kui kogu asutus ei oleks lõpptulemusel ühes majas. See tähendab aga seda, et maavalitsuse likvideerimise järel majja tööle jäävatele rahandusministeeriumi, omavalitsuste liidu, tervise arengu instituudi ja loodava ühistranspordikeskuse ametnikele ei jagu enam ruumi. 

«Millistes ruumides ja mil moel jätkata, on päris keeruline lahendada. Riigimehelik vaade on anda kogu maja sotsiaalkindlustusametile, kuid meile endile on see kahtlemata ebamugav,» möönis Laidre.

Seotud lood
21.10.2017 24.10.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto