Sisukord
Eesti
Postimees
23.10.2017
Eesti Palju õnne Tüli raha pärast viis kolme süütamiseni (2) Rakvere koalitsioon igatseb tagasi kaharat kuuske (3) Pärnu ehitusplatsilt avastati taas moldovlased POSTIMEHE SUUR INTERJVUU: Ehituses käib pidev tulekahju kustutamine (1) Majandus TTÜ näitab Eesti Energiale alternatiivset tulevikku (2) Täna 20 aastat tagasi oli paljudel Eestis eriti must päev (1) Välismaa Eesti püüab täna eesistumise suurimat võitu (3) Arvamus Tiina Kaukvere: mul ei ole venelastest sõpru (12) Lugeja kiri: haldusreform toob nimesegaduse (3) Juhtkiri: jõuluinstallatsioonist loobumine oleks viga (17) Edasi 1962. aastal: rassist ähvardab Erik Gamzejev: suured Eesti linnad on Keskerakonnale loovutatud aastakümneteks (8) Kaire Uusen: kuidas parandada eestlase mainet? (5) Erkki Bahovski: viker- ja muid viise Kultuur Kultuuri lühid Sport Maailma esinumbri Julia Beljajeva argipäev – patsientide vastuvõtt (1) Marquez jõudis neljandale MM-tiitlile ülilähedale Epeenaiskonna väärtuslik õppetund Kalev/Cramo alustab Ühisliigas võtmenädalat Eesti meistrivõistluste viimastes voorudes jätkub närvidemäng Tartu Korruptsioonis kahtlustatavad abilinnapead endal süüd ei näe Menukale hommikusele rongile Tartus mugavalt ei pääse (2) Maavanem paneb vallajuhiks saades kohe ameti maha (1) Ümbrikupalga maksmine levib ka Tartumaal (2) Mitu põllumeest andis valimistel uutele vallajuhtidele silmad ette Vahur Kollom: korruptsiooni ei saa sallida Priitahtlikud ja sotsiaal-Uber Arvustus: Beatrice’i pseudoprobleemid Meelelahutus Koomiks Sudoku

Eesti lühiuudised

2 min lugemist

Semilarski ja Suvorov endal süüd ei näe

Endised Tartu abilinnapead Valvo Semilarski (Reformierakond) ja Artjom Suvorov (Keskerakond) on mõlemad avanud läinud kolmapäeval neile esitatud korruptsioonikahtlustuste tagamaid.

Semilarski kinnitas laupäeva õhtul välja saadetud avalikus pöördumises, et on süütu. Enda sõnul ei ole ta teadlikult toimingupiiranguid rikkunud ega altkäemaksu võtnud.

Semilarskile esitatud kahtlustuses räägitakse kolmest episoodist. Esimene puudutab kahte riigihanget, mille võitis ehitusettevõte AS Eviko. Semilarski on ühe juhatuse liikmega isiklikult tuttav, samuti seovad teda Evikoga laenutehingud varasemast ajast.

Teiseks kahtlustatakse, et Semilarski tegi linnavalitsuses ettepaneku müüa kaks linna kinnistut, pidades silmas ühe ettevõtte ärihuve. Kolmandaks kuritarvitas ta kahtlustuse järgi ametiseisundit Tartu bussiveohanke tingimuste seadmisel.

Suvorovi sõnul kahtlustatakse teda kahes altkäemaksu võtmise episoodis: ühel korral saanud ta meelehead 250 eurot, teisel korral aga pudeli konjakit ja kinkekaarte. Vastutasuks pidanuks Suvorov aitama kahel spordiorganisatsioonil linnalt toetust saada.  Suvorov ise pidas seda juttu absurdseks.

Kolmapäeval pidas kaitsepolitsei Semilarski ja Suvorovi kinni ning viis 48 tunniks arestimajja, kus nad päev hiljem kirjutasid avaldused, millega palusid end abilinnapea ametist vabastada. Reedel lasti Semilarski ja Suvorov vabadusse. Tartu Postimees

Number

35.

korda saatis Viljandi kohtunik vanglasse kurjategija Arly Meyeri (66) – see on omalaadne Eesti rekord. Seekordne karistus on 10 kuud vangistust.

Viljandi koalitsioonilepe sai allkirjad

Viljandi raekojas allkirjastasid eile Reformierakond, Isamaa ja Res Publica Liit (IRL) ja Keskerakond koalitsioonileppe, seades ühised eesmärgid järgnevateks aastateks. «Olen minagi oma elu jooksul osalenud nii mõnelgi koalitsiooniläbirääkimisel ja nii lihtsaid läbirääkimisi pole minul veel olnud,» ütles Reformierakonna Viljandi piirkonna juht, tulevane linnapea Madis Timpson. Tööle asunud koalitsioonil on pea 60-protsendine Viljandi valijate toetus. BNS

Meri kandis randa suure koguse narkootikume

Politsei korjas nädalavahetusel Harjumaalt Lohusalu lahe äärest üles suure koguse arvatavalt narkootilist ainet, mille olid leidnud kohalikud elanikud ja sellest politseid teavitanud. Pakid olid randa uhutud üle kümne kilomeetri pikkusele rannikuribale, vahendas «Aktuaalne kaamera». Leitud aine on praegu ekspertiisis, enne tulemuste selgumist ei saa politsei täpsustada, millise aine ja kogusega tegu on. ERR Uudised

Seotud lood
21.10.2017 24.10.2017
EELMINE
JÄRGMINE
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto