P, 4.12.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Gripivaktsiini napib ja lisapartiid ei pruugi tulla

Paula Rõuk
, Terviseportaali reporter
Gripivaktsiini napib ja lisapartiid ei pruugi tulla
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Gripivaktsiini saadavust raviamet kindlustada ei saa.
Gripivaktsiini saadavust raviamet kindlustada ei saa. Illustratsioon: Esben Hansen / Panther Media / Scanpix

Ravimiameti teatel on gripivaktsiinide saadavus apteekides ja tervishoiuasutustes piiratud ning selle juurdehankimine ei pruugi enam osutuda võimalikuks, ehkki amet on tootjat teavitanud, et seni tarnitud kogus pole piisav. 

Ravimiameti tegevuslubade ja inspektsiooni büroo vaneminspektor Klara Saar ütles eelmise nädala lõpus, et siis oli hulgilaos saadaval veel 2640 annust kolmevalentset vaktsiini Influvac ning alanud nädalal peaks saabuma Eestisse täiendav partii neljavalentset vaktsiini VaxigripTetra.

Gripihooaja keskel ei ole vaktsiinide juurdetootmine nende pika tootmisaja tõttu enam võimalik. «See tähendab, et kui ravimitootja on vaktsiini vajaminevaid koguseid alahinnanud, ei ole tal lihtne hooaja keskel vaktsiini tehasest juurde saada,» selgitas Saar. Kas ravimitootja esindaja saab täiendavaid koguseid vaktsiine teiste riikide varudest Eesti jaoks hankida, sõltub vaneminspektori sõnul juba kokkuleppest nende riikidega.

Märksõnad
Tagasi üles