Sisukord
Tervis
Postimees
24.10.2017
Eesti Pikamäe: rahva tahe on ülimuslik Sotsid tahavad Tallinnas mitut tähtsat ametit Kolm teele jooksnud hobust hukkus veokirataste all Riigikontrolör Alar Karis püüab Tõnis Lukase kõrval ERMi juhi kohta (1) Toom ei läinud liimile (9) Välismaa Aafrika – Põhja-Korea salajane kullaauk Mehhiko õpib Trumpiga läbi rääkima Uuring: uutel valimistel kaotaksid iseseisvuslased enamuse (1) Välismaa lühiuudised: 24.10.2017 Arvamus Ivan Makarov: Moosud euroopalike väärtuste valvel (53) Mihkel Mutt: mitte ainult lapsepõlvest (38) Juhtkiri: riigitööle koolipinki ja ühtlasi õpetajaks Postimees 1935. aastal: telefon kirja asemele Merle Jääger: vene hing ja vene küsimus (8) Margus Parts: tõde ja õigus Ameerika moodi (3) Kultuur Kui ilus on olla haige Sport Optimistlik Mait Patrail enne koondisemänge: enamik mehi on heas vormis Spordi lühiuudised Kalev/Cramo Ühisliigas - võitlust oli, aga võit jäi ikka tulemata Kas Ragnar Klavan jääbki pingile? TLÜ Kalevi peatreener Raido Roos kiidab Bamba Falli Vormelitülis pillutakse solvanguid ja nõutakse muutusi Tervis Gripivaktsiini napib ja lisapartiid ei pruugi tulla Vaktsiin kaitseb gripi eest aasta jagu Tartu Poiss püüdis Tartu kesklinnas Atlantise juurest võimsa haugi (2) Kajar Lember: otsustamisest ja vastutamisest (2) Spordisõbrad saavad nädal aega nautida tipptennist Miks loob Reformierakond Tartus võimuliidu Keskerakonnaga? Linnapea selgitab (3) Regilaulutoas saab kaasa laulda elu lugusid Meelelahutus Koomiks Sudoku

Gripivaktsiini napib ja lisapartiid ei pruugi tulla

1 min lugemist
Gripivaktsiini saadavust raviamet kindlustada ei saa. FOTO: Esben Hansen / Panther Media / Scanpix

Ravimiameti teatel on gripivaktsiinide saadavus apteekides ja tervishoiuasutustes piiratud ning selle juurdehankimine ei pruugi enam osutuda võimalikuks, ehkki amet on tootjat teavitanud, et seni tarnitud kogus pole piisav. 

Tellijale Tellijale

Ravimiameti tegevuslubade ja inspektsiooni büroo vaneminspektor Klara Saar ütles eelmise nädala lõpus, et siis oli hulgilaos saadaval veel 2640 annust kolmevalentset vaktsiini Influvac ning alanud nädalal peaks saabuma Eestisse täiendav partii neljavalentset vaktsiini VaxigripTetra.

Gripihooaja keskel ei ole vaktsiinide juurdetootmine nende pika tootmisaja tõttu enam võimalik. «See tähendab, et kui ravimitootja on vaktsiini vajaminevaid koguseid alahinnanud, ei ole tal lihtne hooaja keskel vaktsiini tehasest juurde saada,» selgitas Saar. Kas ravimitootja esindaja saab täiendavaid koguseid vaktsiine teiste riikide varudest Eesti jaoks hankida, sõltub vaneminspektori sõnul juba kokkuleppest nende riikidega.

23.10.2017 25.10.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto