Sisukord
Tervis
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Gripivaktsiini napib ja lisapartiid ei pruugi tulla

1 min lugemist
Gripivaktsiini saadavust raviamet kindlustada ei saa. FOTO: Esben Hansen / Panther Media / Scanpix

Ravimiameti teatel on gripivaktsiinide saadavus apteekides ja tervishoiuasutustes piiratud ning selle juurdehankimine ei pruugi enam osutuda võimalikuks, ehkki amet on tootjat teavitanud, et seni tarnitud kogus pole piisav. 

Tellijale

Ravimiameti tegevuslubade ja inspektsiooni büroo vaneminspektor Klara Saar ütles eelmise nädala lõpus, et siis oli hulgilaos saadaval veel 2640 annust kolmevalentset vaktsiini Influvac ning alanud nädalal peaks saabuma Eestisse täiendav partii neljavalentset vaktsiini VaxigripTetra.

Gripihooaja keskel ei ole vaktsiinide juurdetootmine nende pika tootmisaja tõttu enam võimalik. «See tähendab, et kui ravimitootja on vaktsiini vajaminevaid koguseid alahinnanud, ei ole tal lihtne hooaja keskel vaktsiini tehasest juurde saada,» selgitas Saar. Kas ravimitootja esindaja saab täiendavaid koguseid vaktsiine teiste riikide varudest Eesti jaoks hankida, sõltub vaneminspektori sõnul juba kokkuleppest nende riikidega.

23.10.2017 25.10.2017
EELMINE
JÄRGMINE
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto