Sisukord
Eesti
Postimees
24.10.2017
Eesti Pikamäe: rahva tahe on ülimuslik Sotsid tahavad Tallinnas mitut tähtsat ametit Kolm teele jooksnud hobust hukkus veokirataste all Riigikontrolör Alar Karis püüab Tõnis Lukase kõrval ERMi juhi kohta (1) Toom ei läinud liimile (9) Välismaa Aafrika – Põhja-Korea salajane kullaauk Mehhiko õpib Trumpiga läbi rääkima Uuring: uutel valimistel kaotaksid iseseisvuslased enamuse (1) Välismaa lühiuudised: 24.10.2017 Arvamus Ivan Makarov: Moosud euroopalike väärtuste valvel (53) Mihkel Mutt: mitte ainult lapsepõlvest (38) Juhtkiri: riigitööle koolipinki ja ühtlasi õpetajaks Postimees 1935. aastal: telefon kirja asemele Merle Jääger: vene hing ja vene küsimus (8) Margus Parts: tõde ja õigus Ameerika moodi (3) Kultuur Kui ilus on olla haige Sport Optimistlik Mait Patrail enne koondisemänge: enamik mehi on heas vormis Spordi lühiuudised Kalev/Cramo Ühisliigas - võitlust oli, aga võit jäi ikka tulemata Kas Ragnar Klavan jääbki pingile? TLÜ Kalevi peatreener Raido Roos kiidab Bamba Falli Vormelitülis pillutakse solvanguid ja nõutakse muutusi Tervis Gripivaktsiini napib ja lisapartiid ei pruugi tulla Vaktsiin kaitseb gripi eest aasta jagu Tartu Poiss püüdis Tartu kesklinnas Atlantise juurest võimsa haugi (2) Kajar Lember: otsustamisest ja vastutamisest (2) Spordisõbrad saavad nädal aega nautida tipptennist Miks loob Reformierakond Tartus võimuliidu Keskerakonnaga? Linnapea selgitab (3) Regilaulutoas saab kaasa laulda elu lugusid Meelelahutus Koomiks Sudoku

Pikamäe: rahva tahe on ülimuslik

8 min lugemist
Priit Pikamäe FOTO: Erik Peinar / riigikohus

Euroopa Liidu riikide kõrgemate kohtute esimehed rääkisid eelmise töönädala lõpus Eestis võimude lahususe printsiibist seoses sündmustega Poolas. Sestap oli põhjust riigikohtu esimehelt Priit Pikamäelt kui kohtujuhte ühendava organisatsiooni juhilt uurida, mida ta arvab olukorrast Poolas ja Kataloonias, aga ka seda, kuidas tuleks suhtuda korruptantidesse, kes tikuvad võimule tagasi.

Tellijale Tellijale

-Miks arutlesid kõrgemate kohtute juhid just võimude lahususe põhimõtte üle? Kas see on kahtluse alla seatud?

Me arutame küsimusi, mis on päevakajalised. Kui vaatame Euroopa viimase aja sündmusi, siis on aina enam päevakorda tõusnud kohtusüsteemi ja kõrgemate kohtute iseseisvuse tagamine. Pean siin silmas sündmusi Poolas, aga ka eelmisel aastal Türgis ja veel enne seda Ungaris, kus poliitiliselt motiveerituna viidi läbi kohtureform, mille tagajärjel kaotasid paljud kohtunikud enne tähtaega oma ameti.

23.10.2017 25.10.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto