Reformierakond valis Tartus partneriks Keskerakonna

Tartus kohalikud valimised võitnud Reformierakond otsustas alustada koalitsioonikõnelusi Keskerakonnaga, seni kuulusid Emajõelinnas võimuliitu peale eelnimetatute ka sotsiaaldemokraadid.

«Täna (eile – toim) olid meie piirkonna juhatus ja fraktsioon koos, tegime kokkuvõtteid eelmise nädala konsultatsioonidest ja leidsime, et kõige suurem ühisosa on meil Keskerakonnaga, et oma programmi võimalikult hästi ellu viia,» ütles reformierakondlasest Tartu linnapea Urmas Klaas (vasakpoolsel pildil). «Meie jaoks on olulised turvalise kodutee programmi algatamine, uute töö- ja elukohtade programm, südalinna uue kultuurikeskuse rajamine,» loetles ta.

Keskerakonna Tartu piirkonna esimehe Aadu Musta sõnul leidub mitmeid punkte, mis tuleb koalitsiooniläbirääkimistel Reformierakonnaga selgeks vaielda. Ta ütles, et muu hulgas on vaidlusi oodata tasuta ühistransporti, munitsipaalelamuehitust ja lasteaedade poliitikat puudutavates küsimustes.

«Tartus on lasteaiatasud praegu kõige kõrgemad ja see on hetkel minu arvates põhjendatud, kuna me lahendasime kriisi,» rääkis ta ning möönis, et lasteaiatasude osas tuleb siiski lahendus leida.

Abilinnapeade kohtade arv ja see, kes nendele ametikohtadele asuvad, on Klaasi sõnul eesseisvate läbirääkimiste küsimus. Samuti pole veel arutatud, kes võiks istuda volikogu esimehe toolile. Koalitsioonikõnelused jätkuvad täna hommikul.

Kohalikel valimistel sai Reformierakond Tartu 49-kohalises volikogus 20, SDE kaheksa, Keskerakond seitse, EKRE kuus, IRL kolm, valimisliit Tartu Heaks kolm ja valimisliit Tartu Eest kaks kohta.

Tagasi üles