Sisukord
Kodustiil
Postimees
25.10.2017
Eesti Kelly lastekodukogemus esitas lapsendajale väljakutse (3) Lapsendajad ootavad pikas järjekorras Majandus Arsenali kinnistu müüdi liiga odavalt (1) Välismaa Sõjafotograaf osales piinamises Nikolai noorusarmastus mõjutab Venemaad sajand hiljem Soome suur debatt 0,8 alkoholiprotsendi üle Ekspert: Kreml kasutas filmi Matilda ära enda huvides KOHALIK VAADE. Poola noored arstid nõuavad näljastreigiga palgatõusu Arvamus Karmo Tüür: surmavalt vaba mõte Indrek Teder: Kaval-Antsu trikid ehk Häda põhiseaduse pärast Kerstin Meresma: naised pole enamasti süütud kannatajad (30) Anu Uritam: ohvrikultuuri ajastu üha teravamad konfliktid (6) Edasi 1989. aastal: multimiljonär Soros Tartus Maarja Vaino: milleks maksta makse mängusõltlasest riigile? (70) Kultuur «Minu partei on Eesti Muinsuskaitse Selts!» Sport Priit Vene missioon väärib kaotustelainest hoolimata kiidusõnu Kreegi karjääri pikim vigastuspaus lõpeb Margus Kiiver: mitu maailmameistrit selgub Walesi mudastel teedel? Täna MM-valiksarja alustavad käsipallurid võtavad eeskuju vollemeestelt Kodu kodu lühiuudised 25.10 Fotod: vaata, mis imet on osav pere teinud nõukaaegse korteriga Tallinnas (1) Tartu Nagu sügisel ikka: esimene libedus paneb kummiboksid tööd rabama Riigikontrolör Alar Karis hoiab juba aastaid ERMil silma peal Suurima tõusuga jooks pakub spordisõpradele pinget Valimisjärgsed võimujooned saavad Tartumaal selgeks nädalaga Tehnikaringluses lõpeb töö, kui abi ei saabu (2) Irja Alakivi: must päev linnaehitusliku ruumikultuuri ajaloos (1) Teatrihullud tõid Elvas lavale loo Hamletist hullunud maailmas (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Fotod: vaata, mis imet on osav pere teinud nõukaaegse korteriga Tallinnas

3 min lugemist
Nõukaaegne korter Tallinnas on tundmatuseni muutunud. FOTO: Mari-Liis Lepson

Kui Made ja Teet endale kodu otsisid, oli selge, et renoveeritud elamiste seast nad seda ei leia – nõudmised olid liiga konkreetsed. Niisiis tuli käised üles käärida ja elamine täies mahus renoveerida.

Tellijale Tellijale

Made meenutab, et nende esimese ühise kodu otsingud ei läinud lihtsalt: soovid ei olnud Harju keskmised ja sobivat oli väga raske leida: küll oli valguslahendus vale, küll vannituba õudne. Nii sai üsna ruttu selgeks, et ainus variant on vaadata kortereid, mis on sisuliselt puhtad lõuendid: renoveerimata kodud, mis vajavad tööd ja kus saab kõike ise algusest peale teha. Kui nad siis lõpuks esimest korda üle oma praeguse kodu läve astusid, sai ruttu selgeks, et see on see õige ja siia nad tulevad.

Korter oli Made sõnul ostuhetkel üsna algupärases seisus. Sanitaarremont oli küll tehtud, kuid planeering oli selline nagu seda tüüpi nõukogudeaegsetes korterites ikka: pikk koridor, mille lõpus WC ja vannituba, köök ja kaks tuba. Made ja Teedu plaanid nägid aga ette midagi hoopis teistsugust, oluliselt nüüdisaegsemat, õhulisemat ja valgusrikkamat. «Uurisime linnavalitsuse arhiividest korteri plaani pealt välja kandvate seinte asukohad ning lammutasime kõik lammutatava välja,» kõneleb Made. «Põrandad, seinad, juhtmed – kõik-kõik. Ning alustasime mustast karbist.»

24.10.2017 26.10.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto