Sisukord
Arvamus
Postimees
28.10.2017
Eesti Kõik kõrvitsapeole! Haiguste ravi – garanteeritud Haigekassa hakkab tasuma uute vähiravimite eest Karise valimist varjutab tüli (7) Elektrilevi on valmis Palo plaaniga kaasa minema Majandus Juhtmed sassis (3) Välismaa Riiklik hullumeelsus (1) Viis fakti Hispaania põhiseaduse kohta (6) KOHALIK VAADE: OECD arvutused katalaanide rõhumist ei kinnita (4) Lõpuks kuulutas iseseisvuse välja parlament Rajoy lubas artikkel 155 abil korra majja lüüa (2) Arvamus Juhtmed sassis (3) Juhtkiri: Hispaania tuumapomm (13) Haiguste ravi – garanteeritud Riiklik hullumeelsus (1) EKI keelekool: sidekriips ehk reegel muutub ajas Postimees 1997. aastal: koolipoiss tõi granaadi kooli Tiina Ann Kirss: (Eesti?) mõtteloo jälgedes (1) Valitseja partei, mitte taeva armust (2) Marian Võsumets: ERR, kas paistad läbi? (17) Kultuur Nädala plaat. Mõistus ja tunded Aja auk. Tom Petty kohtub Johnny Deppiga Erakordne moenäitus! Avasta vormivõlur Balenciaga Sport Iisrael sai FIFAs Palestiina üle seljavõidu Kalev jahib ameeriklastele toetuva Avtodori vastu avavõitu Levadia viik lükkas Flora tiitlile veel lähemale Tänak hoiab tiitliunistust elus Ralliraadio lobasuu: Tänak on muutunud ideaalilähedaseks sõitjaks Rajapiirid kütavad kirgi ka Mehhikos Mart Soidro: kuhu küll kõik pikad jäid? Tarbija Rehv vali vastavalt sõiduharjumustele (2) AK Aja auk. Tom Petty kohtub Johnny Deppiga Hellat läks, kuid tema loodud ulme jääb AK küsitlus: mufti, rabi, piiskop ja agnostik seksist, migrantidest ja homoabieludest (23) Häirivalt veenev raamat lootusest, kui lootust ei ole (1) Nädala plaat. Mõistus ja tunded Andres Adamson: pool aastatuhandet usupuhastuse algusest (6) Vikerkaar loeb. Truuduse rüütel Peeter Langovitsi tagasivaade: Eestis avati GSM-võrk Andrew Chadwick: Trump lõikas kasu uue meedia ärimudelist Artemi Troitski: Matilda jälle lavalaudadel – 126 aastat hiljem (4) Tiina Ann Kirss: (Eesti?) mõtteloo jälgedes (1) Steffen Schlinker: Martin Lutheri panus saksa kultuuri on hindamatu (1) Arter Külakiik taskus Filmiarvutus «Lumemees»: igav joodik ja tühi lumi Neptuni kuningriiki avastamas Sahhalin – tõusva päikese saar (1) Horoskoop Jalgpall mõtlevale inimesele Barcelona olümpiaküla keeras linna uuesti näoga mere poole Erakordne moenäitus! Avasta vormivõlur Balenciaga Ilona Leib: mis on lubatud Jupiterile (2) Valmistu jõuludeks: kõrvitsahoidis väikese tšilliga Sõiduproovis kaks Opelit. Ehk viimane ükssarvik ja head geenid Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ilona Leib: mis on lubatud Jupiterile

3 min lugemist
  • Kuni püsib võimu kuritarvitamise suhtes vaikusespiraal, ei muutu midagi.
Ilona Leib FOTO: Erik Prozes / Postimees

Aastaid tagasi sain ühel kevadisel päeval kõne toonaselt linnapealt, kes ütles, et on tarvis rääkida. Tulgu ma tema juurde. Kõigepealt teatas linnapea, et partei peasekretär on talle ülesandeks teinud korraldada nii, et ma ei kandideeriks erakonna juhatusse. Ju nad siis uskusid, et mind oleks valitud. Suurärimees oli kurtnud minuga tekkinud erimeelsuste üle ühe börsiettevõtte ülevõtmise osas.

Tellijale Tellijale

«Kui sa ei teata täna ise koosolekul, et loobud kandideerimisest, siis tulen mina ja veenan teisi,» ähvardas linnapea. «Aga sa ju tead, et mul on ideid erakonna arendamiseks ja suurärimehel on ainult raha,» ütlesin mina. «Erakond valib raha,» ütles ta sõnad, mida ma ei suutnud veel pärast kuulmistki hulka aega uskuda.

Järgmiseks kuulsid mu toona 26-aastased kõrvad oma kodulinna meeri suust: «Siin linnas sul enam tööd ei ole.» See oli ähvardus ja otsus ühekorraga. Kuhu mul aga selle jutuga minna oleks olnud? Kahe inimese jutuajamine linnapea kabinetis. Sõna sõna vastu. Julm ja jälk.

27.10.2017 30.10.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto