Sisukord
Arvamus
Tänane leht
26.10.2017
Eesti Keskerakond otsustas võimu Tallinnas mitte jagada (14) Helde käega pirukajagajad (2) Majandus Kes on ahistamiskahtluse saanud Eesti juurtega Steve Jürvetson? (2) Eesti puidutööstustel juba praegu toorainega kitsas käes (8) Välismaa Albaania toob päevavalgele oma kommunistliku mineviku pärandi KOHALIK VAADE. Hispaanlastele on Läti erakordne väljakutse Läti saadik tõrjub jutte NATO abi ootavatest mehenäljas naistest Raamat heidab valgust Soome suvisele valitsuskriisile Hiinas algas Xi ajastu Vene ajakirjaniku ründamine jättis palju lahtisi otsi (1) Arvamus Lugeja ERRis toimuvast: see on juba liig mis liig (1) Ahto Lobjakas: Rahvaerakond Reform (4) Lugeja kiri: käed eemale «Aktuaalsest kaamerast»! (2) Postimees 1925. aastal: õudne juhtumine südaööl Juhtkiri: otsustav promill Tõnis Oja: riik mõnitab börsiettevõtteid Jaan Reinhold: kuus riiki, mis vajavad meie tähelepanu Martin McKee: alkoholitootjaid tuleb hinnata nende tegude, mitte sõnade põhjal (2) Kultuur Kaasaegne kunst – kas mõistetamatu mõttetus? (1) Tahte kurb mäng jõu paberis Mayhemi müsteerium klubis Tapper Tahte otsingul maskide maailmas Sport Venelase F1-karjäärile tõmmati kriips peale Postimehe eksklusiiv! Mäkinen: tahtsime Tänakut juba mullu Markkanen püstitas rekordi ja sai LeBron Jamesilt kiita Britid valmistuvad olümpiamängudelt evakueeruma Tartu Annelinlik hoonekõrgus jõuab Ülejõele Võimuta jäänud Jõgevamaa valimisliidud kahtlustavad parteisid salasobingus Liisa-Lotta Veiken: lõputu võõraviha ja näpuga näitamine (10) Qvalitase ja Medicumi arstid kolisid kokku Lõõtsa tänavalt kaovad tõkkepuud teadmata tulevikus Kuno Tammearu: hädad võivad tabada meid ootamatult Põltsamaal saab taas autoga üle silla, kuid ehitus veel jätkub Ajaloolugu: kuidas Ida-Virumaa Eestile jäi (1) Kompanii Nii veeretab end huumorirulliga üle spliini Raamatusse jõudsid tordid koos videotega Vigastatud loomadega peab tegelema riik, aga osa vastutusest lasub ka vabatahtlikel Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1925. aastal: õudne juhtumine südaööl

1 min lugemist
PM 26.10.1925 FOTO: Digiteeritud eesti ajalehed / dea.nlib.ee

Laupäeva ööl, vastu pühapäeva kuuldus Kesk tänaval nr. 22 majas suurem plahvatus. Kohale ruttasid teised majaelanikud ja politseivõimud. Avanes pilt: ahju kivid täidavad tuba pooleni; korteri elanikud täiesti ehmunult jooksevad ringi.

Kui juhtumit tõsiselt uurima hakati, selgus, et korstna mahalangemiseks on põhjust annud pommid, mis korstna jala sisse olid peidetud. Sealt leiti veel üks lõhkemata pomm ja teine pooleldi lõhkenud. Õnneks ei ole pommi lõhkemine inimestele viga teinud, peale väikese põrutuse ja ehmatuse. Puuvoodi, kus magas ka laps, on täiesti kokku varisenud, kuid laps on täitsa terveks jäänud.

Praegused elanikud on seal elanud kolm kuud. Nende üteluse järgi ei ole pommid nende poolt sinna asetatud. Mees on küll varem teeninud suurtükiväes, kuid seda paremini teadis ta pommide hädaohtu. Milleks nad sinna olid asetatud ja millal, selle kohta ei ole korda läinud selgusele jõuda.

Tõuseb üles teine küsimus, miks pommid varem ei lõhkenud, kui nad seal juba kauemat aega seisid? Ahju on ka varem mitmel korral köetud. Elanikkude seletuse järele on viimane kord ahju küll kõvemini köetud kui varem. Kas läks korstnas põlema nõgi, mis omakorda pommide lähedal kuumust sünnitas või lõhkes pomm tõesti kõvasti kütmise tagajärjel. Õudset sündmust uuritakse.

26.10.1925

Seotud lood
    25.10.2017 27.10.2017
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    Logi sisse
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto