Sisukord
Uudised
Tänane leht
26.10.2017
Eesti Keskerakond otsustas võimu Tallinnas mitte jagada (14) Helde käega pirukajagajad (2) Majandus Kes on ahistamiskahtluse saanud Eesti juurtega Steve Jürvetson? (2) Eesti puidutööstustel juba praegu toorainega kitsas käes (8) Välismaa Albaania toob päevavalgele oma kommunistliku mineviku pärandi KOHALIK VAADE. Hispaanlastele on Läti erakordne väljakutse Läti saadik tõrjub jutte NATO abi ootavatest mehenäljas naistest Raamat heidab valgust Soome suvisele valitsuskriisile Hiinas algas Xi ajastu Vene ajakirjaniku ründamine jättis palju lahtisi otsi (1) Arvamus Lugeja ERRis toimuvast: see on juba liig mis liig (1) Ahto Lobjakas: Rahvaerakond Reform (4) Lugeja kiri: käed eemale «Aktuaalsest kaamerast»! (2) Postimees 1925. aastal: õudne juhtumine südaööl Juhtkiri: otsustav promill Tõnis Oja: riik mõnitab börsiettevõtteid Jaan Reinhold: kuus riiki, mis vajavad meie tähelepanu Martin McKee: alkoholitootjaid tuleb hinnata nende tegude, mitte sõnade põhjal (2) Kultuur Kaasaegne kunst – kas mõistetamatu mõttetus? (1) Tahte kurb mäng jõu paberis Mayhemi müsteerium klubis Tapper Tahte otsingul maskide maailmas Sport Venelase F1-karjäärile tõmmati kriips peale Postimehe eksklusiiv! Mäkinen: tahtsime Tänakut juba mullu Markkanen püstitas rekordi ja sai LeBron Jamesilt kiita Britid valmistuvad olümpiamängudelt evakueeruma Tartu Annelinlik hoonekõrgus jõuab Ülejõele Võimuta jäänud Jõgevamaa valimisliidud kahtlustavad parteisid salasobingus Liisa-Lotta Veiken: lõputu võõraviha ja näpuga näitamine (10) Qvalitase ja Medicumi arstid kolisid kokku Lõõtsa tänavalt kaovad tõkkepuud teadmata tulevikus Kuno Tammearu: hädad võivad tabada meid ootamatult Põltsamaal saab taas autoga üle silla, kuid ehitus veel jätkub Ajaloolugu: kuidas Ida-Virumaa Eestile jäi (1) Kompanii Nii veeretab end huumorirulliga üle spliini Raamatusse jõudsid tordid koos videotega Vigastatud loomadega peab tegelema riik, aga osa vastutusest lasub ka vabatahtlikel Meelelahutus Koomiks Sudoku

Annelinlik hoonekõrgus jõuab Ülejõele

2 min lugemist
Vaade Raatuse tänava uushoonestusalale, kuhu kavandatakse kaheksat hoonet. Pildil vasemal Raatuse 22 ühiselamu. FOTO: Tartu linnavalitsus

Kuu eest Tartu volikogus kehtestatud uues üldplaneeringus nimetatakse Raatuse 37 ja Raatuse 41 tellistest kroonumaju väärtuslikeks hooneteks, mille põhimaht ja arhitektuurne üldilme tuleb säilitada. Siiski saatis linnavalitsus avalikule väljapanekule detailplaneeringu, mis lubab need hooned ka lammutada.

Täpsemini on nende puhul lubatud, nagu linnavalitsuse korralduses seisab: kas säilitada hoonete põhimaht ja arhitektuurne üldilme olemasolevas mahus ja asukohas või rekonstrueerida hoonete fassaadid planeeritud ehitusjoonele. Uus ehitusjoon on viidud tänavast eemale, et anda jalakäijatele rohkem ruumi.

Parima lahenduse leidmiseks tuleb korraldada vähemalt kolme kutsutud osalejaga arhitektuurivõistlus.

Tartu detailplaneeringute teenistuse juhataja Aire Priks möönis, et sõnastus nende hoonete kohta ei ole üldplaneeringus ja detailplaneeringus ühesugune.

«Üldplaneeringu koostamisel oli eesmärk püüda säilitada tänavapilti rikastavaid hooneid,» selgitas ta. «Kuna mälestised need ei ole, siis karmi normiga talletada ei ole alust. Miljööinimeste ja linnaarhitektiga koos sai teemat arutatud. Lõpuks see detailplaneeringusse sisse jäeti.»

Priks lisas, et jalakäijate ruumi tahetakse avardada: kui astuda hoonestusega samm tagasi ning markeerida need majad uutes hoonetes ära, saab tänavaruum laiem ja jalakäijatele mõnusam. 

«Mis on parim, selle hinnangu ma jätaks linnaarhitektile,» ütles Priks. «Kogu alale kehtib praegu detailplaneering, mis lubab igale krundile uue ja senisest kõrgema hoonestuse.» 

Ta märkis ka, et on võimalus need vanad majad säilitada. Selles kvartalis Fortuuna, Raatuse, Pika ja Põik tänava vahel ongi säilitamisväärseid maju vähe.

Avalikule väljapanekule saadetud detailplaneering näeb ette kuni kaheksa uushoone ehitamise võimaluse. 

Majade korruste arvu ei soovinud Priks nimetada. Kuid maksimaalne lubatud absoluutkõrgus on kahe meetri võrra enam, kui Raatuse 22 ühiselamul oli lubatud. See ühiselamu on kuuekorruseline ja kuus korrust lubab ka linna üldplaneering.

Detailplaneering on avalikul väljapanekul 14.–28. novembrini raekojas Tartu infokeskuses ja selle leiab ka linna kodulehelt. Planeeringust huvitatud ettevõte on Piibeleht Arendus, planeeringu koostas Hendrikson & Ko.

Seotud lood
25.10.2017 27.10.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto