Sisukord
Maailm
Postimees
26.10.2017
Eesti Keskerakond otsustas võimu Tallinnas mitte jagada (14) Helde käega pirukajagajad (2) Majandus Kes on ahistamiskahtluse saanud Eesti juurtega Steve Jürvetson? (2) Eesti puidutööstustel juba praegu toorainega kitsas käes (8) Välismaa Albaania toob päevavalgele oma kommunistliku mineviku pärandi KOHALIK VAADE. Hispaanlastele on Läti erakordne väljakutse Läti saadik tõrjub jutte NATO abi ootavatest mehenäljas naistest Raamat heidab valgust Soome suvisele valitsuskriisile Hiinas algas Xi ajastu Vene ajakirjaniku ründamine jättis palju lahtisi otsi (1) Arvamus Lugeja ERRis toimuvast: see on juba liig mis liig (1) Ahto Lobjakas: Rahvaerakond Reform (4) Lugeja kiri: käed eemale «Aktuaalsest kaamerast»! (2) Postimees 1925. aastal: õudne juhtumine südaööl Juhtkiri: otsustav promill Tõnis Oja: riik mõnitab börsiettevõtteid Jaan Reinhold: kuus riiki, mis vajavad meie tähelepanu Martin McKee: alkoholitootjaid tuleb hinnata nende tegude, mitte sõnade põhjal (2) Kultuur Kaasaegne kunst – kas mõistetamatu mõttetus? (1) Tahte kurb mäng jõu paberis Mayhemi müsteerium klubis Tapper Tahte otsingul maskide maailmas Sport Venelase F1-karjäärile tõmmati kriips peale Postimehe eksklusiiv! Mäkinen: tahtsime Tänakut juba mullu Markkanen püstitas rekordi ja sai LeBron Jamesilt kiita Britid valmistuvad olümpiamängudelt evakueeruma Tartu Annelinlik hoonekõrgus jõuab Ülejõele Võimuta jäänud Jõgevamaa valimisliidud kahtlustavad parteisid salasobingus Liisa-Lotta Veiken: lõputu võõraviha ja näpuga näitamine (10) Qvalitase ja Medicumi arstid kolisid kokku Lõõtsa tänavalt kaovad tõkkepuud teadmata tulevikus Kuno Tammearu: hädad võivad tabada meid ootamatult Põltsamaal saab taas autoga üle silla, kuid ehitus veel jätkub Ajaloolugu: kuidas Ida-Virumaa Eestile jäi (1) Kompanii Nii veeretab end huumorirulliga üle spliini Raamatusse jõudsid tordid koos videotega Vigastatud loomadega peab tegelema riik, aga osa vastutusest lasub ka vabatahtlikel Meelelahutus Koomiks Sudoku

Läti saadik tõrjub jutte NATO abi ootavatest mehenäljas naistest

3 min lugemist
Kanada sõdurid Adaži harjutusväljakul Lätis. FOTO: Ilmars ZNOTINS / AFP / Scanpix

Küsimus on mõnikord lausa sündsuses, kui üks autor kirjutab, et me tahame Kanada vägesid selleks, et läti naised otsivad endale välismaa mehi. See ei kõlba üldse, kirjeldab Läti suursaadik Kanadas Karlis Eihenbaums rünnakuid, mida näeb lõunanaabrite juurde paigutatud NATO pataljoni juhtriigi meedias.

Tellijale Tellijale

Varem suursaadikuna Eestis töötanud Eihenbaums kuulub lõunanaabrite diplomaatide koorekihti. Vahtralehemaale läkitati ta mullu augustis ehk umbes samal ajal, kui oli selgunud, et Lätti eelpaigutatud NATO pataljoni juhtriigiks saab Kanada. Samamoodi nagu Eestis hakkab vägesid juhtima Ühendkuningriik, Leedus Saksamaa ja Poolas USA.

«Niipea kui teatati Kanada vägede Lätti saatmisest, hakkasime märkama Kanada meedias tavatuid artikleid, mis ütlesid selle otsuse kohta teatud asju,» meenutab Eihenbaums. «Minul oli selge, et see pole juhuslik. Meie Kanada sõpradele ei paistnud see kohe nii selge olevat.»

25.10.2017 27.10.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto