Sisukord
Uudised
Tänane leht
26.10.2017
Eesti Keskerakond otsustas võimu Tallinnas mitte jagada (14) Helde käega pirukajagajad (2) Majandus Kes on ahistamiskahtluse saanud Eesti juurtega Steve Jürvetson? (2) Eesti puidutööstustel juba praegu toorainega kitsas käes (8) Välismaa Albaania toob päevavalgele oma kommunistliku mineviku pärandi KOHALIK VAADE. Hispaanlastele on Läti erakordne väljakutse Läti saadik tõrjub jutte NATO abi ootavatest mehenäljas naistest Raamat heidab valgust Soome suvisele valitsuskriisile Hiinas algas Xi ajastu Vene ajakirjaniku ründamine jättis palju lahtisi otsi (1) Arvamus Lugeja ERRis toimuvast: see on juba liig mis liig (1) Ahto Lobjakas: Rahvaerakond Reform (4) Lugeja kiri: käed eemale «Aktuaalsest kaamerast»! (2) Postimees 1925. aastal: õudne juhtumine südaööl Juhtkiri: otsustav promill Tõnis Oja: riik mõnitab börsiettevõtteid Jaan Reinhold: kuus riiki, mis vajavad meie tähelepanu Martin McKee: alkoholitootjaid tuleb hinnata nende tegude, mitte sõnade põhjal (2) Kultuur Kaasaegne kunst – kas mõistetamatu mõttetus? (1) Tahte kurb mäng jõu paberis Mayhemi müsteerium klubis Tapper Tahte otsingul maskide maailmas Sport Venelase F1-karjäärile tõmmati kriips peale Postimehe eksklusiiv! Mäkinen: tahtsime Tänakut juba mullu Markkanen püstitas rekordi ja sai LeBron Jamesilt kiita Britid valmistuvad olümpiamängudelt evakueeruma Tartu Annelinlik hoonekõrgus jõuab Ülejõele Võimuta jäänud Jõgevamaa valimisliidud kahtlustavad parteisid salasobingus Liisa-Lotta Veiken: lõputu võõraviha ja näpuga näitamine (10) Qvalitase ja Medicumi arstid kolisid kokku Lõõtsa tänavalt kaovad tõkkepuud teadmata tulevikus Kuno Tammearu: hädad võivad tabada meid ootamatult Põltsamaal saab taas autoga üle silla, kuid ehitus veel jätkub Ajaloolugu: kuidas Ida-Virumaa Eestile jäi (1) Kompanii Nii veeretab end huumorirulliga üle spliini Raamatusse jõudsid tordid koos videotega Vigastatud loomadega peab tegelema riik, aga osa vastutusest lasub ka vabatahtlikel Meelelahutus Koomiks Sudoku

Qvalitase ja Medicumi arstid kolisid kokku

2 min lugemist
  • Arstkabinetid, röntgeni- ja ultraheliuuringud, koormustestid, labor, prillipood.

Doktor Toomas Põld ulatab terekäe: «Kas teeks süsti ka? Ma tahaks väga teha, ükskõik millist!» 

«Aga teil ei ole valget kuubegi seljas!» vastan talle.

«Ma mõtlesin, et ei pane. Et teid mitte hirmutada …» vastab doktor.

Qvalitase arstikeskuse peaarsti Toomas Põllu huumorimeel võib pärit olla ajast, mil ta töötas laevaarstina merel. Seda oli seitse aastat. 

Huumorimeel kulub ära aga ükskõik mis olukorras, ka arstikeskuse uusi ruume tutvustades.

Peaarst Toomas Põld on ise  töötervishoiuarst, kelle silma ja kuuldetoru alt käivad praegugi läbi meremehed. Ka on ta lennundusarst, ning lennundusarste pole Eestis rohkem kui neli.

Uues keskuses on töötervishoiu- ja eriarstikabinetid, protseduuritoad, röntgeni- ja ultraheliuuringud, koormustestivõimalus, labor ja prillipood.

Uus arstikeskus Kvartalis sündis tänu sellele, et Tartus Tiigi tänaval olnud Qvalitase töötervishoiuarstid liitusid Taskus asunud Medicumi kliiniku eriarstidega. Taskusse jäid maha ainult perearstid.

Qvalitas Tartus tähendab niisiis nii töötervishoiuarste kui ka silma- ja nahaarste, psühhiaatreid, günekoloogi, ämmaemandat, neuroloogi, kardioloogi, kirurgi, radioloogi ja füsioterapeuti. 

Qvalitase eriarstide seast leiab terve hulga Tartu ülikooli kliinikumi arste. 

«Haigekassa ei tee paraku selliseid lepinguid, mis annaks eriarstidele võimaluse kaheksa tundi päevas patsiente vastu võtta,» selgitas Toomas Põld. «Nii on neil soovi korral võimalus vastu võtta ka mõnes erakliinikus.»

Siiski on osa erialade, näiteks silmahaiguste, psühhiaatria ja günekoloogia puhul Qvalitasest võimalik küsida ka haigekassa hüvitatud visiite.

Kui Toomas Põllult pärida, mille poolest võiks Qvalitas teistest erameditsiinikeskustest siiski erineda, vastas ta, et Qvalitas on kõige laiema võrgustikuga meditsiiniasutus terves Eestis. 

Selle arstikeskused ei asu mitte ainult Tallinnas, Tartus ja Pärnus, vaid ka Põlvas, Võrus ja Jõhvis.

Ka peab Toomas Põld Qvalitast töötervishoiu valdkonnas Eesti lipulaevaks.

«Kuna meil ei tööta ühtegi selgeltnägijat, siis oleme ranged selles mõttes, et on terve hulk uuringuid, millest vähemaga ei ole meie nõus töötervishoiuteenust osutama,» selgitas ta. «Tehtud peavad olema vereanalüüs, uriinianalüüs, EKG, mõõdetud veresuhkur ja kolesterool. See on baas, mis annab arstile orientiiri, kuhu ta saab lisada riskifaktorid – muidu pole töötervishoiul üldse mõtet.»

Kümnest tervisekontrollil käinud inimesest kahel leitakse ta sõnul midagi, mida varem ei teatud, ning ühel neist diagnoos kinnitatakse. 

«Meie vaatevälja satub küllalt palju neid, kes perearsti ei näegi. Ainus arst ongi töötervishoiuarst, keda nad näevad,» ütles ta. «Õnneks on tööandjate teadlikkus aasta-aastalt paranenud ning nad on aru saanud, et töötajate tervisesse tasub panustada.»

Seotud lood
25.10.2017 27.10.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto