Sisukord
Eesti
Tänane leht
26.10.2017
Eesti Keskerakond otsustas võimu Tallinnas mitte jagada (14) Helde käega pirukajagajad (2) Majandus Kes on ahistamiskahtluse saanud Eesti juurtega Steve Jürvetson? (2) Eesti puidutööstustel juba praegu toorainega kitsas käes (8) Välismaa Albaania toob päevavalgele oma kommunistliku mineviku pärandi KOHALIK VAADE. Hispaanlastele on Läti erakordne väljakutse Läti saadik tõrjub jutte NATO abi ootavatest mehenäljas naistest Raamat heidab valgust Soome suvisele valitsuskriisile Hiinas algas Xi ajastu Vene ajakirjaniku ründamine jättis palju lahtisi otsi (1) Arvamus Lugeja ERRis toimuvast: see on juba liig mis liig (1) Ahto Lobjakas: Rahvaerakond Reform (4) Lugeja kiri: käed eemale «Aktuaalsest kaamerast»! (2) Postimees 1925. aastal: õudne juhtumine südaööl Juhtkiri: otsustav promill Tõnis Oja: riik mõnitab börsiettevõtteid Jaan Reinhold: kuus riiki, mis vajavad meie tähelepanu Martin McKee: alkoholitootjaid tuleb hinnata nende tegude, mitte sõnade põhjal (2) Kultuur Kaasaegne kunst – kas mõistetamatu mõttetus? (1) Tahte kurb mäng jõu paberis Mayhemi müsteerium klubis Tapper Tahte otsingul maskide maailmas Sport Venelase F1-karjäärile tõmmati kriips peale Postimehe eksklusiiv! Mäkinen: tahtsime Tänakut juba mullu Markkanen püstitas rekordi ja sai LeBron Jamesilt kiita Britid valmistuvad olümpiamängudelt evakueeruma Tartu Annelinlik hoonekõrgus jõuab Ülejõele Võimuta jäänud Jõgevamaa valimisliidud kahtlustavad parteisid salasobingus Liisa-Lotta Veiken: lõputu võõraviha ja näpuga näitamine (10) Qvalitase ja Medicumi arstid kolisid kokku Lõõtsa tänavalt kaovad tõkkepuud teadmata tulevikus Kuno Tammearu: hädad võivad tabada meid ootamatult Põltsamaal saab taas autoga üle silla, kuid ehitus veel jätkub Ajaloolugu: kuidas Ida-Virumaa Eestile jäi (1) Kompanii Nii veeretab end huumorirulliga üle spliini Raamatusse jõudsid tordid koos videotega Vigastatud loomadega peab tegelema riik, aga osa vastutusest lasub ka vabatahtlikel Meelelahutus Koomiks Sudoku

Keskerakond otsustas võimu Tallinnas mitte jagada

1 min lugemist
Jüri Ratas. FOTO: Elmo Riig

Keskerakonna Tallinna nõukogu otsustas kolmapäeva õhtul, et ei kutsu Sotsiaaldemokraatlikku Erakonda (SDE) pealinnas võimuliitu.

Keskerakonna Tallinna piirkondade nõukogu leidis, et Tallinna elanikud on andnud selge toetuse Keskerakonnale Tallinna linna juhtimiseks. Koalitsiooni moodustamiseks ei nähta vajalikku erakonnasisest konsensust Keskerakonnas ega Sotsiaaldemokraatlikus Erakonnas.

Keskerakonna linnapeakandidaat Taavi Aas sõnas pressiteate vahendusel, et valijatelt saadud 40 mandaati 79st näitab, et pealinna elanikud soovivad Tallinna jätkuvat ja stabiilset arengut. 

«Meil on tugev ja kogenud meeskond ning läbimõeldud programm, mida soovime Tallinnas teoks teha. Saavutasime viiendat korda absoluutse enamuse ning jõud, mis soovisid vaid Keskerakonda kukutada, said kokku kolmandiku häältest,» tõi Aas välja.

Ta lisas, et Keskerakond on avatud koostööle kõigi volikogus esindatud erakondade, asumiseltside ning linnaelanikega.

«Juhime linna kindlasti kõigi inimeste huvides, ka nende, kes sel korral meie poolt ei hääletanud,» kinnitas Aas. Ta sõnas, et just seetõttu sooviti ka kõigi erakondadega kohtuda ning arutada teineteise mõtteid, pealinna arengusuundi ja võimalikke koostöökohti. «Paraku ei soovinud kaks erakonda laua taha oma eesmärkidest või mõtetest rääkima tullagi.»

Koalitsiooniläbirääkimisteni konsultatsioonidest ei jõutud, sest Aasa sõnul ei olnud näha selget ja ühtset tahet seada koos ühiseid eesmärke linna edukaks juhtimiseks. 

«Keskerakonna ega Sotsiaaldemokraatliku Erakonna sees ei olnud täna seda konsensust, mis on eelduseks tugeva koalitsiooni ja linnaelu edasi viiva linnavalitsuse kokkupanekuks,» märkis Aas.

Seotud lood
    25.10.2017 27.10.2017
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    Logi sisse
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto