T, 29.11.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Keskerakond otsustas võimu Tallinnas mitte jagada

Nele-Mai Olup
, reporter
Keskerakond otsustas võimu Tallinnas mitte jagada
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 14
Jüri Ratas.
Jüri Ratas. Foto: Elmo Riig

Keskerakonna Tallinna nõukogu otsustas kolmapäeva õhtul, et ei kutsu Sotsiaaldemokraatlikku Erakonda (SDE) pealinnas võimuliitu.

Keskerakonna Tallinna piirkondade nõukogu leidis, et Tallinna elanikud on andnud selge toetuse Keskerakonnale Tallinna linna juhtimiseks. Koalitsiooni moodustamiseks ei nähta vajalikku erakonnasisest konsensust Keskerakonnas ega Sotsiaaldemokraatlikus Erakonnas.

Keskerakonna linnapeakandidaat Taavi Aas sõnas pressiteate vahendusel, et valijatelt saadud 40 mandaati 79st näitab, et pealinna elanikud soovivad Tallinna jätkuvat ja stabiilset arengut. 

«Meil on tugev ja kogenud meeskond ning läbimõeldud programm, mida soovime Tallinnas teoks teha. Saavutasime viiendat korda absoluutse enamuse ning jõud, mis soovisid vaid Keskerakonda kukutada, said kokku kolmandiku häältest,» tõi Aas välja.

Ta lisas, et Keskerakond on avatud koostööle kõigi volikogus esindatud erakondade, asumiseltside ning linnaelanikega.

«Juhime linna kindlasti kõigi inimeste huvides, ka nende, kes sel korral meie poolt ei hääletanud,» kinnitas Aas. Ta sõnas, et just seetõttu sooviti ka kõigi erakondadega kohtuda ning arutada teineteise mõtteid, pealinna arengusuundi ja võimalikke koostöökohti. «Paraku ei soovinud kaks erakonda laua taha oma eesmärkidest või mõtetest rääkima tullagi.»

Koalitsiooniläbirääkimisteni konsultatsioonidest ei jõutud, sest Aasa sõnul ei olnud näha selget ja ühtset tahet seada koos ühiseid eesmärke linna edukaks juhtimiseks. 

«Keskerakonna ega Sotsiaaldemokraatliku Erakonna sees ei olnud täna seda konsensust, mis on eelduseks tugeva koalitsiooni ja linnaelu edasi viiva linnavalitsuse kokkupanekuks,» märkis Aas.

Tagasi üles