Sisukord
Arvamus
Postimees
25.02.2020
Siim Kallas näeb üha enam vajadust Eesti lobiregistri järele (4) Eesti Tallinn taastab Loodearmee kalmistu kabeli Pärnus ja Haapsalus jäi kriisist meeter puudu Pidupäev koidust ehani Ilmalinnu valvsa pilgu all ole vaba kui lind Majandus Sajandi suurkuju võimas jalajälg Kinnisvaraäris läks «vanade sõprade» vahel jälle naginaks Läti viinaralli elab, kuid «pidu» on kõvasti lahjem Välismaa Itaalia viirusekolle teeb ülejäänud Euroopa murelikuks KOHALIK VAADE ⟩ Transnistria armee kohtleb nekruteid jõhkralt FOTOD ⟩ Trumpi tervitati Indias palvete ja raevuga Arvamus Juhtkiri: poliitiline riiginaine (1) Toomas Toomsalu: isevoolav särtsusõit Kersti Kaljulaid: millega sa tegeled, armas riigikogu? (4) PRESIDENDI KÕNE ⟩ Annika Laats: Vargamäe Andrest töö õnnelikuks ei teinud (2) PRESIDENDI KÕNE ⟩ Vahur Kersna: president kui vanem õde (5) Meie Eesti Erkki Koort: kas majandus vs julgeolek? Erkki Koort: Eesti ambitsioonid ÜRO Julgeolekunõukogus Hiina draakon ja 5G-võrk Erkki Koort: tellimus majandusluureks Kultuur Ilmalinnu valvsa pilgu all ole vaba kui lind «Kui pole kujutlusvõimet, siis ei sünni midagi uut» Sport Kriisa debüüt kinnistas uue põlvkonna tulekut Baltalt hooaja avastart, tõkkesprinterid jõudsid rekorditele lähedale Tervis Viljatus puudutab iga viiendat Eesti peret Tartu Kuus silmapaistvat tartlast pälvisid tunnustuse Käsmu kriidist lühtri turgutavad üles Tartu restauraatorid Remondi tõttu muutuvad rongide sõiduplaanid Taskusse tuleb veel üks sissepääs Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Andrew Chadwick: Trump lõikas kasu uue meedia ärimudelist

6 min lugemist
Briti politoloog ja kommunikatsiooniuurija Andrew Chadwick esines eelmisel nädalal peaettekandega internetiuurijate rahvusvahelisel aastakonverentsil Tartu Ülikoolis. FOTO: Margus Ansu

Peagi möödub aasta sellest, mil pealtnäha süsteemitu Donald Trump šokeeris kogu maailma, võites Ameerika presidendivalimised. Kuid Trumpi valimiskampaaniat uurinud briti politoloog ja kommunikatsiooniuurija Andrew Chadwick kinnitab, et tegelikult teadis Trumpi meeskond väga täpselt, mida, kuidas ja miks ta teeb. Tänu sellele Trump võitiski.

Tellijale

Kui otsida peategelast selles, et Donald Trumpist sai vastu ootusi Ameerika president, tasub vaadata Facebooki poole. Nagu väidab inglise uurija Andrew Chadwick, kes lahkab Trumpi erakordset tõusu oma raamatus «Hübriidmeedia süsteem. Poliitika ja võim», nägi kurikuulsa kinnisvaraärimehe kampaaniameeskond läbi, et just Facebook on platvorm, mille abil jõuda oma täpselt timmitud sõnumitega õigete valijateni.

«Probleem on selles, et kampaania toimib sotsiaalmeedias varjatult,» ütles Chadwick intervjuus AK-le. «Praegu peame lihtsalt lootma, et Facebook sunnib kampaaniameeskonda eetiliselt tegutsema ja suudab mõjutuskatsetele vastu seista, ehkki on tõendeid, et Vene luureteenistustega seotud inimesed on ostnud reklaami Facebookis ja Twitteris.»

22.02.2020 25.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto