Sisukord
Uudised
Postimees
27.10.2017
Eesti Sadade tudengite lootustel on kriips peal Väärt kool pingutab õpilaste arendamiseks Inimesed annetasid lapse raviks vajaliku raha päevaga Majandus Mida kõike mõjutab tõusev alampalk? (2) Eesti gaasiturg jääb endiselt Gazpromile (2) Alampalga tõus pani ettevõtjad õlgu kehitama (5) Lugtmeijer: Eestile rajatakse liiga kulukat gaasivõrku (6) Välismaa Puigdemont vihastas nii pooldajaid kui vastaseid Majanduseksperdid ei suuda Kataloonia kriisi mõju hinnata Keda toetaksid katalaanid valimistel? Lätis leidub maad vanadele meestele Arvamus Karl-Eduard Salumäe: ohtlikum kui südatalvel Agu Vahur: Eesti tööturg on stagneerunud Andrus Karnau: Urve Palo külm dušš (2) Mart Kivastik: kuidas me linnud reetsime (22) Juhtkiri: koolipaanikat pole tarvis (3) Postimees 1933. aastal: relvastuse võidujooks algab Sigrid Petoffer: kas lapsendajate pereuuring täidab oma eesmärki? Kultuur Katse pääseda muusika ja helide taha Kultuuri lühid Sport Siim-Sander Vene peab Tartuga liitumist vähetõenäoliseks Ogier: olen Oti üle õnnelik Käsipallurid kordasid karukoopas negatiivset rekordit Tartu Küünlavalgusvolikogu kujunes kaardilt kaduva Pala valla juhi monoetenduseks ERMi juhi valimine on lõpusirgel. Loe, mida Tõnis Lukas ja Alar Karis muuseumi töötajate küsimustele vastasid (1) Väino Miil ja Kaia Linkberg tantsisid Itaalias karjääri parima koha Lasteasutuste uus toitlustaja vallandas Elvas pahameeletormi Viljandi maanteel püsivad kiiruspiirangu märgid vankumatult Bussihankest on luubi all väike nüanss Teerullid ootavad Elva teel parema ilma saabumist Prantsuskeelne väikse printsi lugu lööb laineid setu keeles Ülikooli tänaval avab uksed Tšehhovi restoran Esimene talveehmatus läheb kiirelt mööda Tudengite tasuta õigusbüroos hinnaalandust ei tehta (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Esimene talveehmatus läheb kiirelt mööda

2 min lugemist
Talv tuli ootamatult ka Küüni tänaval olevale suvekohvi­kule. Kuid välimööbli varju alla kolimisega polegi kiiret, sest ilm soojeneb. FOTO: Sille Annuk

Ööl vastu neljapäeva tuli Tartus nagu pea terves Eestis maha selle sügise esimene lumi, nii lund kui lumelaadset toodet jätkus ka eilsesse päeva. Esimese lume jaoks pole oktoobri teine pool vara, kinnitas Ülenurmel asuva Tartu lennujaama ilmateenistuse meteoroloog Irina Starovoitova.

Lumesadu algas Ülenurmel ja Tartus keskööl. «Kohe hakkas tulema kuiva lund,» rääkis Irina Starovoitova. «Meil tuli hommikul Rootsist tšarterlend, läksin hommikul kella viie ajal Tõrvandist jalgsi tööle ja siis oli väga mõnus talveilm. Aga kella kaheksa ajal hakkas jäävihma sadama, pärast seda tuli nii lund kui lörtsi.»

Hoolimata hommikul valitsenud keerulistest ilmaoludest saabus Rootsi lennuk peaaegu täpselt. «Tubli kapten! Plaanis oli, et lennuk tuleb kell 9.05 ja lennuk tuli kell 9.06,» rääkis meteoroloog.  

Eile lõuna paiku oli lumikatte keskmine paksus lennujaama juures neli sentimeetrit. «Seda on küllalt palju, meie vaatlusplatsil oli hommikul päris korralik hang, sest tuul oli öösel tugev,» märkis meteoroloog. «Aga mujal, näiteks Võru pool, sadas veel rohkem lund.» 

Ilmateenistuse andmetel oli eile kell üheksa hommikul kõige rohkem lund maha tulnud Tallinnas ja Kuusikul, kus lumikatte paksuseks mõõdeti 11 sentimeetrit. Ilmateenistuse Tõravere meteoroloogiajaamas oli lumikatte paksus kaks sentimeetrit.

Keskpäeval oli õhutemperatuur Tartus juba plusspoolel. Ööl vastu reedet ja laupäeva on meil veel väiksed miinuskraadid, siis läheb soojemaks. Nädalavahetusel on ilm pilves, hommikuti on oodata pisut vihma ja lörtsi. 

Laupäeva lõunast hakkab ilm soojenema, pärast seda peaks minimaalne õhutemperatuur olema null kraadi. Ilmateenistuse andmetel on homme päeval Tartus kuni kaks kraadi ja pühapäeval kuni kuus kraadi sooja. 

«Järgmise nädala jooksul miinuskraade tulla ei tohiks,» märkis Starovoitova. «Kahjuks aga kogu aeg midagi sajab, aga hea on see, et suuri sadusid ilmakaart praegu ei näita.» 

Eelmisel aastal sadas Tartus esimene lumi maha ööl vastu 25. oktoobrit. Ilmajaama andmetel oli tol hommikul lumikatte paksus kuus sentimeetrit.

Seotud lood
26.10.2017 28.10.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto