Sisukord
Uudised
Tänane leht
27.10.2017
Eesti Sadade tudengite lootustel on kriips peal Väärt kool pingutab õpilaste arendamiseks Inimesed annetasid lapse raviks vajaliku raha päevaga Majandus Mida kõike mõjutab tõusev alampalk? (2) Eesti gaasiturg jääb endiselt Gazpromile (2) Alampalga tõus pani ettevõtjad õlgu kehitama (5) Lugtmeijer: Eestile rajatakse liiga kulukat gaasivõrku (6) Välismaa Puigdemont vihastas nii pooldajaid kui vastaseid Majanduseksperdid ei suuda Kataloonia kriisi mõju hinnata Keda toetaksid katalaanid valimistel? Lätis leidub maad vanadele meestele Arvamus Karl-Eduard Salumäe: ohtlikum kui südatalvel Agu Vahur: Eesti tööturg on stagneerunud Andrus Karnau: Urve Palo külm dušš (2) Mart Kivastik: kuidas me linnud reetsime (22) Juhtkiri: koolipaanikat pole tarvis (3) Postimees 1933. aastal: relvastuse võidujooks algab Sigrid Petoffer: kas lapsendajate pereuuring täidab oma eesmärki? Kultuur Katse pääseda muusika ja helide taha Kultuuri lühid Sport Siim-Sander Vene peab Tartuga liitumist vähetõenäoliseks Ogier: olen Oti üle õnnelik Käsipallurid kordasid karukoopas negatiivset rekordit Tartu Küünlavalgusvolikogu kujunes kaardilt kaduva Pala valla juhi monoetenduseks ERMi juhi valimine on lõpusirgel. Loe, mida Tõnis Lukas ja Alar Karis muuseumi töötajate küsimustele vastasid (1) Väino Miil ja Kaia Linkberg tantsisid Itaalias karjääri parima koha Lasteasutuste uus toitlustaja vallandas Elvas pahameeletormi Viljandi maanteel püsivad kiiruspiirangu märgid vankumatult Bussihankest on luubi all väike nüanss Teerullid ootavad Elva teel parema ilma saabumist Prantsuskeelne väikse printsi lugu lööb laineid setu keeles Ülikooli tänaval avab uksed Tšehhovi restoran Esimene talveehmatus läheb kiirelt mööda Tudengite tasuta õigusbüroos hinnaalandust ei tehta (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Alampalga tõus pani ettevõtjad õlgu kehitama

4 min lugemist
Ametiühingute Keskliidu juht Peep Peterson (vasakul) ja Tööandjate Keskliidu juht Toomas Tamsar näitasid eile värsket kokkulepet, mille järgi ei tohi uuest aastast täistööaja korral maksta kuupalgaks vähem kui 500 eurot ja tunnis vähem kui 2,97 eurot. FOTO: Erik Prozes

Eesti Tööandjate Keskliit ja Ametiühingute Keskliit esitlesid eile uut kokkulepet, mille järgi tõuseb Eesti miinimumpalk 2018. aasta algusest 500 euroni ja minimaalne tunnipalk 2,97 euroni.

Tellijale Tellijale

See tähendab, et ükski tööandja ei tohi alates järgmise aasta algusest maksta täistööajaga töötavale inimesele vähem kui 500 eurot brutotasu. Seni oli kehtiv alampalk 470 eurot.

Kuigi tööandjate ja ametiühingute juhid rõõmustasid kompromissi üle, kehitasid mitmed ettevõtjad ja firmajuhid selle peale lihtsalt õlgu. Laua taga võib ükskõik mida kokku leppida ja palka tõsta, aga tegeliku tasu paneb paika ikkagi vaba turg. Selle järgi ei ole enam ammu võimalik nii väikese palgaga korralikku töötajat leida, ütlevad nad.

26.10.2017 28.10.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto