Sisukord
Maailm
Postimees
27.10.2017
Eesti Sadade tudengite lootustel on kriips peal Väärt kool pingutab õpilaste arendamiseks Inimesed annetasid lapse raviks vajaliku raha päevaga Majandus Mida kõike mõjutab tõusev alampalk? (2) Eesti gaasiturg jääb endiselt Gazpromile (2) Alampalga tõus pani ettevõtjad õlgu kehitama (5) Lugtmeijer: Eestile rajatakse liiga kulukat gaasivõrku (6) Välismaa Puigdemont vihastas nii pooldajaid kui vastaseid Majanduseksperdid ei suuda Kataloonia kriisi mõju hinnata Keda toetaksid katalaanid valimistel? Lätis leidub maad vanadele meestele Arvamus Karl-Eduard Salumäe: ohtlikum kui südatalvel Agu Vahur: Eesti tööturg on stagneerunud Andrus Karnau: Urve Palo külm dušš (2) Mart Kivastik: kuidas me linnud reetsime (22) Juhtkiri: koolipaanikat pole tarvis (3) Postimees 1933. aastal: relvastuse võidujooks algab Sigrid Petoffer: kas lapsendajate pereuuring täidab oma eesmärki? Kultuur Katse pääseda muusika ja helide taha Kultuuri lühid Sport Siim-Sander Vene peab Tartuga liitumist vähetõenäoliseks Ogier: olen Oti üle õnnelik Käsipallurid kordasid karukoopas negatiivset rekordit Tartu Küünlavalgusvolikogu kujunes kaardilt kaduva Pala valla juhi monoetenduseks ERMi juhi valimine on lõpusirgel. Loe, mida Tõnis Lukas ja Alar Karis muuseumi töötajate küsimustele vastasid (1) Väino Miil ja Kaia Linkberg tantsisid Itaalias karjääri parima koha Lasteasutuste uus toitlustaja vallandas Elvas pahameeletormi Viljandi maanteel püsivad kiiruspiirangu märgid vankumatult Bussihankest on luubi all väike nüanss Teerullid ootavad Elva teel parema ilma saabumist Prantsuskeelne väikse printsi lugu lööb laineid setu keeles Ülikooli tänaval avab uksed Tšehhovi restoran Esimene talveehmatus läheb kiirelt mööda Tudengite tasuta õigusbüroos hinnaalandust ei tehta (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Puigdemont vihastas nii pooldajaid kui vastaseid

3 min lugemist
«Vabariik kohe!» nõudsid noored meeleavaldajad, kes kogunesid Sant Jaume väljakule info peale, et Kataloonia president võib välja kuulutada hoopis uued valimised. FOTO: Yves Herman / Reuters / Scanpix

Eile ennelõunal jõudis uudistesse teade, et Kataloonia president Carles Puigdemont teeb «institutsionaalse» avalduse, ja talle lähedaste allikate kohaselt tähendab see piirkondlike valimiste väljakuulutamist.

Tellijale Tellijale

Paar tundi enne oli Puigdemont, kes 10. oktoobril pidas kõne, kus ta justkui kuulutas vabariigi välja, ja siis üheksa sekundi pärast teate justkui tagasi võttis, külvanud segadust Hispaania senatisse ilmumise küsimuses.

Senat asus eile arutama seadust rikkunud Kataloonias põhiseaduse artikli 155 rakendamist. Toimunust aru andma oli palutud ka Puigdemont. Esialgse info järgi lubas ta Madridi minna, siis aga teatas, et ei lähe. Möödunud laupäevast on erakorralised valimised olnud sisuliselt ainus tee, kuidas Kataloonia valitsus saaks vältida ajutiselt piirkonna autonoomiat kärpiva artikkel 155 käikulaskmist.

26.10.2017 28.10.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto