Sisukord
Kultuur
Postimees
30.10.2017
Eesti Hüvasti, Aarne Üksküla! (2) Endine minister Rootsi pedofiiliaskandaalis (5) Välismaa Sakslased aitavad Eesti merd turvalisemaks muuta Stalini kuju kui protest praeguse võimu vastu Selgusid Rajoy järgmised käigud (5) Arvamus Karin Bachmanni vastus Mart Raudsaarele: ajujaht sõnumitoojatele (7) Rando Värnik: biomajandus Eestis – kas meil on sisuline arusaam? Juhtkiri: leedulaste kaigas Balti-Soome gaasituru kodarates Postimees 1935. aastal: keskarhiivi pärgamentürikute kogu kahekordistus Tiit Riismaa: astmeline tulumaks käivitab töö ümberjagamise (8) Nils Niitra: meie oma kupjad (9) Hannes Kollist: keisri uued rõivad Kultuur Future Islands’i füüsiline muusika Kes ja miks peaks Gogolit üle lugema? Kas hübriidteater või hedonistlik mängusimulaator? KKK – kohv, kirjandus, kunst Hüvasti, Aarne Üksküla! (2) Sport Wozniacki alistas finaalis Williamsi Klavan sai Kloppilt kiita. Kas ka Meistrite liigas platsile? Pijpers tõestas: noortega saab võita! Maailmameister Sebastien Ogier: aina raskem on perest rallikurvide nimel lahkuda Teadus Sulelise dinosauruse «bandiidimask» reetis eluviisi Tartu Mustvees ei pääse võidukas valimisliit võimule Aasta Auto ehitas uue Audi esinduse Tartu automüüki juhib endiselt Škoda Külarahvas tahab viia koera oma kulul varjupaika Diabeediga laste vanemad said Tartus nõustamistoa Rein Mark: Helsingi kõrvale mahub veel lennuliinide sihtkohti Kertu Kula: milleks meile «kuu ilma ...» kampaaniad? Muuseum peab jälgima, millest kirjutavad ajalehed Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kas hübriidteater või hedonistlik mängusimulaator?

3 min lugemist
Hetk Cabaret Rhizome'i uuslavastusest «Puugi protsess», kus erinevad laudkonnad moodustavad kokku kaks võistkonda, igal laual on suur ekraan ning kontrollpult, igal osalejal oma metallkettake, millega laual oleval puutetundlikul pinnal saab oma puuki juhtida. FOTO: Cabaret Rhizome

Fundamentaalse osa Cabaret Rhizome'i (CR) DNAst moodustab eksperimenteerimine ning seda kinnitab ka uuslavastus «Puugi protsess». Suur tahtmine oleks sellist unikaalset nähtust nimetada hübriidteatriks, kus teatriga liitub film ja liitreaalsus, ning praegusel juhul ka grupis mängitav digitaalne telekamäng, mis paneb proovile nii osavuse, loogilise mõtlemise kui grupi organiseerumisvõime.

Tellijale Tellijale

Rääkimata meie kultuuriruumis omaette kaalu omavast alkoholist – etenduse jooksul saab ka baarist jooke osta. Kaasatus, meelelahutus ja hedonism on esimesed märksõnad, mis uut tüüpi teatrivormiga seostuvad. Elamus sõltub selliste lavastuste puhul paljuski sellest, milliste inimestega ühele etendusele sattuda, sest võõrastega suhtlemisest ja kaasamängimisest mööda ei pääse.

Publik jagatakse laiali suurde saali, mis koosneb paljudest elutoa moodi väiksematest nurgakestest, kus igaühes kuuekohaline laud. Laudkonnad moodustavad kokku kaks võistkonda, igal laual on suur ekraan ja kontrollpult, igal võistlejal aga oma metallkettake, millega ta laual oleval puutetundlikul pinnal oma puuki juhtida. Just nimelt, igast külastajast saab seega mängu alguses üks – ja ainulaade – puuk. Nagu ütleb ka iidne (vist fenomenoloogiast inspireeritud) puugitarkus: «iga puuk on unikaalne».

28.10.2017 31.10.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto