Sisukord
Arvamus
Tänane leht
28.10.2017
Eesti Kõik kõrvitsapeole! Haiguste ravi – garanteeritud Haigekassa hakkab tasuma uute vähiravimite eest Karise valimist varjutab tüli (7) Elektrilevi on valmis Palo plaaniga kaasa minema Majandus Juhtmed sassis (3) Välismaa Riiklik hullumeelsus (1) Viis fakti Hispaania põhiseaduse kohta (6) KOHALIK VAADE: OECD arvutused katalaanide rõhumist ei kinnita (4) Lõpuks kuulutas iseseisvuse välja parlament Rajoy lubas artikkel 155 abil korra majja lüüa (2) Arvamus Juhtmed sassis (3) Juhtkiri: Hispaania tuumapomm (13) Haiguste ravi – garanteeritud Riiklik hullumeelsus (1) EKI keelekool: sidekriips ehk reegel muutub ajas Postimees 1997. aastal: koolipoiss tõi granaadi kooli Tiina Ann Kirss: (Eesti?) mõtteloo jälgedes (1) Valitseja partei, mitte taeva armust (2) Marian Võsumets: ERR, kas paistad läbi? (17) Kultuur Nädala plaat. Mõistus ja tunded Aja auk. Tom Petty kohtub Johnny Deppiga Erakordne moenäitus! Avasta vormivõlur Balenciaga Sport Iisrael sai FIFAs Palestiina üle seljavõidu Kalev jahib ameeriklastele toetuva Avtodori vastu avavõitu Levadia viik lükkas Flora tiitlile veel lähemale Tänak hoiab tiitliunistust elus Ralliraadio lobasuu: Tänak on muutunud ideaalilähedaseks sõitjaks Rajapiirid kütavad kirgi ka Mehhikos Mart Soidro: kuhu küll kõik pikad jäid? Tarbija Rehv vali vastavalt sõiduharjumustele (2) AK Aja auk. Tom Petty kohtub Johnny Deppiga Hellat läks, kuid tema loodud ulme jääb AK küsitlus: mufti, rabi, piiskop ja agnostik seksist, migrantidest ja homoabieludest (23) Häirivalt veenev raamat lootusest, kui lootust ei ole (1) Nädala plaat. Mõistus ja tunded Andres Adamson: pool aastatuhandet usupuhastuse algusest (6) Vikerkaar loeb. Truuduse rüütel Peeter Langovitsi tagasivaade: Eestis avati GSM-võrk Andrew Chadwick: Trump lõikas kasu uue meedia ärimudelist Artemi Troitski: Matilda jälle lavalaudadel – 126 aastat hiljem (4) Tiina Ann Kirss: (Eesti?) mõtteloo jälgedes (1) Steffen Schlinker: Martin Lutheri panus saksa kultuuri on hindamatu (1) Arter Külakiik taskus Filmiarvutus «Lumemees»: igav joodik ja tühi lumi Neptuni kuningriiki avastamas Sahhalin – tõusva päikese saar (1) Horoskoop Jalgpall mõtlevale inimesele Barcelona olümpiaküla keeras linna uuesti näoga mere poole Erakordne moenäitus! Avasta vormivõlur Balenciaga Ilona Leib: mis on lubatud Jupiterile (2) Valmistu jõuludeks: kõrvitsahoidis väikese tšilliga Sõiduproovis kaks Opelit. Ehk viimane ükssarvik ja head geenid Meelelahutus Koomiks Sudoku

Marian Võsumets: ERR, kas paistad läbi?

2 min lugemist
Marian Võsumets FOTO: Susan Õuemets

Esmaspäevaks peaks rahvusringhäälingu töökorralduses saabuma selgus. Nii kinnitas mulle telefonis juhatuse esimees Erik Roose, kui ootasime teda neljapäeval kaameraoperaatoriga uudistemaja fuajees.

Endiste ja praeguste ERRi töötajate avaldused majas valitseva segaduse kohta nõuavad varem või hiljem ka praeguste juhtide kommentaari. Läbipaistva ja vastutustundliku meediamaja puhul eeldaks seda loomulikult pigem varem.

Kuivõrd uudistejuht Anvar Samost on Postimehe stuudiokutsetest keeldunud juba kolmel korral, väites, et tal pole mõnel päeval isegi viit planeerimata minutit, palusime kommentaari Rooselt. Juhatuse esimehe assistendi sõnul kestavad temagi koosolekud pausideta kuni tööpäeva lõpuni. Mõistlik olnuks ära minna.

Tabades viimaks Roose telefonitsi, kinnitas ta assistendi sõnu ning teatas, et on valmis kommenteerima esmaspäeval. Kahte minutit fuajeesse tulemiseks tal ei olnud. Olenemata sellest, et pakkusin võimalust informeerida avalikkust ka tõsiasjast, et arutelud alles käivad – info seegi, võtaks pingeid maha. «Esmaspäeval annan teile kommentaari, siis on asi selgem, võite tsiteerida,» olid Roose sõnad mulle telefonis.

Küsimuse peale, mis kell ja kus esmaspäeval intervjuu toimub, palus Roose leppida see kokku tema assistendiga. Leppisimegi assistendiga kokku, et ootame teda – soovitavalt koos uudistejuhiga – Postimehe stuudiosse esmaspäeval kell 10.00, ja lahkusime uudistemajast.

Absoluutsest tõest lahutab meid praegu tõsiasi, et see pole salvestatud. Sõna sõna vastu.

Toimetusse jõudes valmis lakooniline uudis pealkirjaga «Roose: selgus saabub esmaspäevaks», koos infoga, et selgusest saab ülevaate Postimehe stuudio vahendusel. Kui sellele poleks järgnenud Roose kirja ERRi siselisti ja kõnesid Postimehe juhtidele, oleks asi võinud laheneda kenasti. Tekib küsimus, millest selline pahameel?

Siselisti kirjas nimetab Roose Postimehe veebiuudist ajakirjaniku fantaasiaks, mida palub ignoreerida. Samuti polevat ta lubanud minna Postimehe stuudiosse. Viimase leppisime ju kokku assistendiga. Seda enam, et nii Roose kui Samost on varem meie stuudios andnud väga meeldivad intervjuud, jääb selgusetuks, miks sai sellest hetkega nii põlatud paik?

Postimehe retk rahvusringhäälingu uudistemajja ei olnud mingilgi moel kõmulise eesmärgiga, mis sai öeldud vaat et esimese asjana pärast «teret». Seda enam mõjub kummastavalt väide ajakirjaniku fantaasiast, mis on juba täiesti isiklik avaldus. Kui on miski, mis mind selle ameti juures hoiab, siis on see põlgus ebaõigluse ja ülekohtu vastu. Viimase ilminguid Kreutzwaldi tänaval peegeldab ka 12 «Aktuaalse kaamera» töötaja kiri ringhäälingunõukogule, mida arutatakse alles detsembris.

Kui olukord ERRis on juba ammu siseringist väljas, ei saa seda sinna tagasi sundida. Mul on kahju, et palve lühikommentaariks muutus isiklikuks. Kuid veel kahetsusväärsem oleks see adressaadi suuruse hirmus maha vaikida.

Seotud lood
27.10.2017 30.10.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto