Sisukord
Eesti
Postimees
01.11.2017
Eesti «Oleks Eesti meile lähemal…» Noamehe surmas paarimeest julgestanud politseiniku ainus lask (64) Ratas ja Ossinovski toetavad Palo Majandus R-Kiosk kavandab uut algust Ratas ja Ossinovski toetavad Palo Tuumajaamade remont soosis Eesti Energiat Välismaa Soomes sagenevad sundabielud (2) Avdijivka elanikud: mujal kutsutakse meid separatistideks (1) Iraagi Kurdistani liider astus tagasi Saksamaa tähistas reformatsiooni alguse 500. aastapäeva Puigdemont ei tahtvatki asüüli Iraagi kurdid võivad kaotada autonoomia Arvamus Juhtkiri: surm Vabaduse väljakul (7) Tõnu Ots: ühiskond ilmutab labastumise märke (30) Vaata Postimehe Trehvunksi Postimees 1929. aastal: varguste laine maal Kalle Laanet: nulltolerants korruptsioonile! (4) Kuldar Taveter ja Tanel Kerikmäe: tehisintellekti eetilisusest ja õiguskuulekusest Priit Pullerits: miljoni needus Kultuur Ilukirjanduslik kaitsekõne nümfomaaniale? Olev Remsu: Tean, mida tähendab ütlus, et nostalgia võib tappa «Sõda»: halva tutvustuse varjus peitub suurepärane film (1) Sport Kloppi vihje: Klavan saab platsile Andres Sõbra korvpallikommentaar: autoriteetne Tiit Sokk oleks Kalev/Cramole parim valik Rally Estonia naaseb ja tahab murda 2021. aastaks MM-sarja Järelvaadatav: Saaremaa ei andnud kaotuseta meeskondade lahingus Pärnule võimalustki Kodu Kuidas varas suvilast eemal hoida? Tartu Elu Pirogovi platsil juba käib, aga tööde lõpp nihkub sügisest kevadesse Kuulutused, 1. november 2017 Vaidlus Võrtsjärve roostumise ümber ei näi vaibuvat Kaspar Koort: põhimõtted ja paljas perse Joel Ostrat: baaris vee pakkumine aitab alkoholiga piiri pidada Uus koalitsioon lubab Tartusse jalgpallihalli Kunstnik kolis Leedumaale elama ja maalis seal Tartu vaateid Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mälumäng

1 min lugemist

Küsimused:

1. Täna saab 70-aastaseks kirjanik, režissöör, arvamusliider ja rännumees Olev Remsu, sünninimega Olev Remsujev. Tema mahuka loomingu hulka kuulub ka «Supilinna poisid», mida kirjanik ise on nimetanud mälestusromaaniks. Tegemist on kirjaniku belletriseeritud memuaaridega 1960. aastate Tartu Supilinna elust. Teose eest pärjati Remsu 2012. aastal A. H. Tammsaare nimelise Albu valla kirjanduspreemiaga. Romaani peategelaseks on murdeeas noormees, kelle ümbruses elab ja liigub Supilinna värvikas seltskond. Mis on peategelase nimi?

2. Ameerika Ühendriikide president Donald John Trump sai rahvusvaheliselt tuntuks 2004. aastal telesaatesarjaga «The Apprentice» («Mantlipärija»), mille loojaks ja saatejuhiks ta oli. Tänu sellele NBC saatele sai Trump ka endale tähe Hollywoodi kuulsuste alleel. Saate Eesti versioon oli eetris 2007. aastal TV 3s. Kes oli Eesti saate saatejuht?

3. Euroopa aasta autot valitakse alates 1964. aastast. Valiku teeb erinevate riikide autokirjanikest koosnev žürii. Esimene aasta auto oli Rover 2000. Milline autotootja on olnud seni edukaim?

4. Selles suurejoonelises lavastuses oli seitse pilti: «Paat», «Põld», «Kirikukell», «Aabits», «Aurumasin», «Raudne eesriie» ja «Finaal». Mis lavastus?

5. Kes on see taarausu unejumaluse Taari abiline, kes annab inimestele une, et need saaksid välja puhata päevaraskustest ja -muredest?

Vastused:

1. Nikolai Mjarg ehk Kolla. Samanimeline tegelane esineb ka Remsu teises Tartu-ainelises romaanis «Musketäride muundumised» (2008).

2. Armin Karu.

3. FIAT (Fabbrica Italiana Automobili Torino). Üheksa korda on FIATi auto valitud Euroopa aasta autoks.

4. Eesti Rahva Muuseumi uue hoone avaürituse lavastus 29. septembril 2016. Lavastaja Gerda Kordemets, tekst Ivar Põllu.

5. Äio.

Seotud lood
    31.10.2017 02.11.2017
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
    LOGI SISSE
    Sul ei ole kontot?
    Loo Minu Meedia konto