Muuseum avastas kuni poole miljoni euro eest ehituspraake Juhtumit uurib korruptsioonikuritegude büroo

Kaevandusmuuseumis asuval paetornil peaks olema paberite järgi korralike piiretega evakuatsioonitrepp. Tegelikkuses on aga osa uksekohti kinni müüritud ja avadesse on pandud aknad, nii et pääsetee pole kasutatav, rääkimata turvalise trepi puudumisest.

FOTO: Alo Abel / Kaevandusmuuseum

Aastatel 2013–2015 renoveeriti EASi ja Kohtla-Nõmme valla raha eest põhjalikult Eesti Kaevandusmuuseumi. Nüüd aga on muuseumi tehniline juht Alo Abel tuvastanud, et vähemalt 183 000 euro väärtuses maksti selle aja sees arveid, milles kirjeldatud töid pole üldse tehtud.

Juulikuus kirjutas Postimees sellest, kuidas muuseumi alajaama kaudu tarbib väidetavalt tasuta elektrit vallale kuuluv suusamaja, mille rentnikuteks osutusid kohalikud võimumehed. Toonast 46 000-eurost elektrivõlga nimetab kaevandusmuuseumi juht Andres Kraas aga nüüdse juhtumi kõrval moosivarguseks vanaema sahvrist. «Kõik see jama on takistanud muuseumi tööd ja peame sigadused ise kinni maksma,» ütles Kraas.

Ka seekordse juhtumi puhul on valla ja muuseumi vahelised suhted segased ning juhtumit uurib keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo.

Loe ka neid

Tagasi üles