N, 6.10.2022

Karise valimist varjutab tüli

Karise valimist varjutab tüli
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 7
ERMi uueks juhiks valitud Alar Karis (vasakul) eile kultuuriministeeriumi valimiskomisjoni vestlusel. Pildil komisjoni liikmed Aadu Must, Merju Künnapu, Mirjam Rääbis ja Sirje Helme (seljaga).
ERMi uueks juhiks valitud Alar Karis (vasakul) eile kultuuriministeeriumi valimiskomisjoni vestlusel. Pildil komisjoni liikmed Aadu Must, Merju Künnapu, Mirjam Rääbis ja Sirje Helme (seljaga). Foto: Liis Treimann

Valikukomisjon nimetas Eesti Rahva Muuseumi (ERM) uueks juhiks praeguse riigikontrolöri Alar Karise. Konkursil kaotanud ERMi praegune juht Tõnis Lukas peab otsust kantsler Paavo Nõgene kättemaksuks, milleks sisulist alust polnud.

«Kuigi Eesti Rahva Muuseumi senine juht Tõnis Lukas on teinud head tööd ja teda tuleb tunnustada, sai otsustavaks Karise kaugeleulatuv visioon,» põhjendas valikut komisjoni juht, kultuuriministeeriumi kantsler Paavo Nõgene. «Ka Lukasel oli väga hea visioon, aga komisjonil on tänamatu ülesanne teha valik.»

Karis on öelnud, et ta tahaks parandada ERMi teadustöö taset, koostööd teiste muuseumide ja teadusasutustega ning tõsta muuseumi rahvusvahelist kaalu. Samuti võiks tema meelest muuta ERMi õiguslikku staatust ehk teha ta riigimuuseumist avalik-õiguslikuks.

Tagasi üles