Sisukord
Uudised
Tänane leht
30.10.2017
Eesti Hüvasti, Aarne Üksküla! (2) Endine minister Rootsi pedofiiliaskandaalis (5) Välismaa Sakslased aitavad Eesti merd turvalisemaks muuta Stalini kuju kui protest praeguse võimu vastu Selgusid Rajoy järgmised käigud (5) Arvamus Karin Bachmanni vastus Mart Raudsaarele: ajujaht sõnumitoojatele (7) Rando Värnik: biomajandus Eestis – kas meil on sisuline arusaam? Juhtkiri: leedulaste kaigas Balti-Soome gaasituru kodarates Postimees 1935. aastal: keskarhiivi pärgamentürikute kogu kahekordistus Tiit Riismaa: astmeline tulumaks käivitab töö ümberjagamise (8) Nils Niitra: meie oma kupjad (9) Hannes Kollist: keisri uued rõivad Kultuur Future Islands’i füüsiline muusika Kes ja miks peaks Gogolit üle lugema? Kas hübriidteater või hedonistlik mängusimulaator? KKK – kohv, kirjandus, kunst Hüvasti, Aarne Üksküla! (2) Sport Wozniacki alistas finaalis Williamsi Klavan sai Kloppilt kiita. Kas ka Meistrite liigas platsile? Pijpers tõestas: noortega saab võita! Maailmameister Sebastien Ogier: aina raskem on perest rallikurvide nimel lahkuda Teadus Sulelise dinosauruse «bandiidimask» reetis eluviisi Tartu Mustvees ei pääse võidukas valimisliit võimule Aasta Auto ehitas uue Audi esinduse Tartu automüüki juhib endiselt Škoda Külarahvas tahab viia koera oma kulul varjupaika Diabeediga laste vanemad said Tartus nõustamistoa Rein Mark: Helsingi kõrvale mahub veel lennuliinide sihtkohti Kertu Kula: milleks meile «kuu ilma ...» kampaaniad? Muuseum peab jälgima, millest kirjutavad ajalehed Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mustvees ei pääse võidukas valimisliit võimule

2 min lugemist
2013. aastal oli Mustvee valimisjaoskonnas päris mitmeid vaatlejaid. FOTO: Jassu Hertsmann

Mustvee vallavolikogu valimised võitis valimisliit Uus Laine, mille juhtfiguurid ei teadnud reede hommikuni, kes uues vallas koalitsiooni moodustavad. Kaks nädalat käinud läbirääkimised polnud neid tõele lähemale viinud.

Selgus saabus reede hommikul. Valimisliidu nimekirjas enim hääli noppinud Lohusuu vallavanem Tarmo Tomson sai siis seniselt Mustvee linnapealt, Keskerakonda kuuluvalt Max Kaurilt kõne, et Mustvee valla koalitsiooni moodustavad ikkagi Keskerakond, sotsiaaldemokraadid ja Reformierakond. Valimisliit jääb sellise otsuse tõttu ainukesena opositsiooni.

Max Kaur FOTO: Mihkel Maripuu

«Valimisliitude murdmine erakondade poolt jätkub ka meil. Max Kaur ütles, et talle tuli Tallinnast korraldus valimisliit Mustvees võimu moodustamisel kõrvale jätta,» märkis Tomson.

Max Kaur soovis seda olukorda kommenteerida kirjalikult. «Tekkinud on uus omavalitsus ning minu kui Keskerakonna veteranpoliitikuga arvestatakse. Loomulikult suhtlesin sellel perioodil Keskerakonna juhtidega,» jättis Kaur oma vastuses otsad lahti. 

Samas lisas ta, et Mustvee Keskerakond oli otsuse langetamisel vaba ning ühtne.

Lepingu järgi kuulub Mustvee vallavanema koht sotsiaaldemokraatidele. Vallavanemakandidaati ei soovinud praegune Saare vallavanem Hannes Soosaar reedel välja öelda. «See selgub uuel nädalal,» jäi ta napisõnaliseks.

Mustvee vallavolikogu esimesel istungil valiti volikogu esimeheks senine Avinurme vallavanem Aivar Saarela ning aseesimeheks senine Mustvee linnapea Max Kaur.

Selgelt on jäme ots uue Mustvee valla juhtimisel sotsiaaldemokraatide käes. Vaadates valimistel kogutud hääli, võiks Mustvee vallavanemaks pakkuda Hannes Soosaart.

«Selles küsimuses on mõned «agad». Ma praegu tõesti seda nime välja ei ütleks,» märkis Soosaar. «Paneme esmaspäeval uue volikogu istungi aja paika ja alles siis saame rääkida vallavanemakandidaadist juba nimeliselt.»

Mis puutub valimisliidu koalitsioonist välja jätmisse, siis Soosaar ütles, et temale pole erakonna ladvikust tulnud ühtegi suunist valimisliidu võimult kõrvale jätmiseks. «Ilmselt on meil erakondadega lihtsalt sarnasemad vaated ja ideed, kui seda on erakondadel valimisliiduga,» sõnas ta.

Seotud lood
28.10.2017 31.10.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto