N, 30.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Endine minister Rootsi pedofiiliaskandaalis

Endine minister Rootsi pedofiiliaskandaalis
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 5
Madis Üürike tänavu 16. juunil Stockholmis Eesti suursaatkonna avatud uste päeval.
Madis Üürike tänavu 16. juunil Stockholmis Eesti suursaatkonna avatud uste päeval. Foto: Tuuli Wessel / Rootsi Eesti Päevaleht

Märtsis läks Stockholmi Mats Carnestedti advokaadibüroost politsei poole teele kiri, mis süüdistab endist Eesti rahandusministrit Madis Üürikest pedofiilias, mis väidetava ohvri kasvades olevat muutunud homoseksuaalseks vägivallaks. Üürike süüdistab kaebajat valetamises.

Madis Üürike on väliseestlane, kel on silmapaistvaid teeneid taasiseseisvunud Eesti ülesehitamisel. Praegu 74-aastane mees on olnud Euroopa Investeerimispanga auditikomitee liige, mitme Rootsi ettevõtte juhatuses ja Uppsala ülikooli õppejõud. Eestile on peamine siiski see, et Üürike oli aastatel 1992–1994 Eesti rahandusminister ning hiljem peaministri nõunik. Üürike oli 2014. aastani ühtlasi Stockholmi Eesti Maja juhatuse esimees – just selle asutuse ümber edasine suuresti keerlebki.

Mitte keegi teine peale Madis Üürikese enda ei kommenteerinud Postimehe valdusesse sattunud advokaadibüroo kirja: ei advokaadibüroo ise, Stockholmi politsei ega ka väidetav ahistatu. Ehkki väliseesti kogukonnas on neid, kes kaebusest teavad, eelistatakse selles asjas vaikida.

Tagasi üles