Sisukord
Arter
Postimees
04.11.2017
Eesti Saksamaalt naasnud pagulaspere alustas teist korda nullist (43) Eestist on saanud tõeline karukants (4) Vägistaja pääses kohtus lepitusmenetlusega (2) Novembri avapäev tõi talle Väikelapse trauma viis 68 aasta taguse loo lahenduseni (8) Välismaa Terrorismi jäljed viivad Usbekistani Arvamus Roheline välk selgest taevast (1) Juhtkiri: mis toimub, korruptsioonitõrje «Hr. Aeg»? (9) Meistrite liiga – tehtud! E-riigi pea (2) Agaate Antson: häma vastutusest ei vabasta Kataloonia president (2) Postimees 1910. aastal: krahv Leo Tolstoi põgenemine kodust Taavi Minnik: vanakesel Marxil oli siiski õigus (20) EKI keelekool: Nõukogude võim Kultuur Verine Barbie ei lähe Kenile külla EKI keelekool: Nõukogude võim Filmiarvustus «Pahad emmed 2: Jõulud»: nilbevõitu jõulujuust ja 121 vägisõna Helesinised moemuljed Riiast Kõige suurema kirjanduse poole minnes Sport Võitlus, mis muudab maailmapilti Venelased asusid ROKi süüdistama ja ähvardama Joosep Susi: kehakultuuriline kasvatus Tarbija Novembrikuu ostukorvi võrdlus: sõltuvalt poest võib säästa ligi kümme eurot (1) AK Vaikne revolutsioon? Oktoobrirevolutsiooni kujutamine eesti kunstis Juurika viimane veerg Volodja Uljanovi deheroiseerimine (2) Juurikas: Vana pärslase nutulaul Juurikas: Universumit pole olemas (1) Suur Oktoober kui nõukoguliku kunsti kohustuslik juhtmotiiv (3) Oktoobrirevolutsioon ning Eesti ja eestlased (7) Peeter Langovitsi tagasivaade: Oktoobripüha rongkäigus (13) Vene ajaloolane: Lenin tahtis Venemaale kätte maksta (4) Taavi Minnik: vanakesel Marxil oli siiski õigus (20) Arter Kuulus spordiarst loob klaverimuusikat Neli musketäri VAT Teatri loojad: inimesed on kõige tähtsamad, kõike muud saab asendada Soome ja Eesti 100 hetke Eesti mees võitles öö otsa Vaikses ookeanis (1) Roald Johannson: Eesti inimesi huvitab ennekõike äng (2) Skandaalide vabrik (2) Pirita purjekeskuse peremees, maskott Vigri – Eesti kõige kuulsam hüljes Meestemagnet Matilda Helesinised moemuljed Riiast Filmiarvustus «Pahad emmed 2: Jõulud»: nilbevõitu jõulujuust ja 121 vägisõna Supp nagu pillerkaar Tiina Park: palverännaku inimesed Meelelahutus Koomiks Sudoku

Neli musketäri

5 min lugemist
  • Neli Peugeot' klassikut - kõik omal moel kultusautod.
FOTO: Tootja foto

Neli musketäri on üles rivistatud. Vanus on neile tehase hoolest ja armastusest hoolimata oma jäljed jätnud, kuid nüüd kavatseb Peugeot anda 304 kabrioleti, 404 sedaani, 504 kupee ja 205 GTi kaheks päevaks pundi žurnalistide kätte, et võiksime nendega roadtrip’ida läbi sügisvärvides Franche-Comté. Tõepoolest, mis võiks minna valesti?

Tellijale Tellijale

Kus kohtuda nelja musketäriga? Autotöökojas? Põhimõtteliselt, miks ka mitte. Valgete krohvitud müüridega garaaž näeb välja nagu iga teine, ent selle asukoht viitab, et tegemist pole sugugi tavalise töökojaga. Garaažiuksed avanevad tagahoovi. Aga mitte suvalisse, sest tegu on Peugeot’ muuseumi töökojaga. Muuseum paikneb Prantsusmaa idanurgas Sochaux’s.

Siit Šveitsiga piirnevast Franche-Comté provintsist on pärit Peugeot’ margi juured, pärand ja traditsioonid. Muuseumi naabruses asub ka Peugeot’le kuuluv autotehas, mille koosteliin on terve suve puhkamata uhanud toota ülipopulaarset 3008. (Mõelge, mida see tähendab puhkuse- ja streigialti tööjõuga riigis!) Kuid mis veel olulisem: Sochaux’s hoitakse tohutut hulka Peugeot’ ajalugu, alates asutamisdokumendist. Muuseumisse ning arhiivi mõni kilomeeter eemal on kogutud aukartustäratav hulk lõviembleemiga autosid. Aga sinna me veel jõuame.

03.11.2017 06.11.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto