Sisukord
Uudised
Postimees
31.10.2017
Eesti Ida-Harju oravad kisuvad omavahel Surm madalas vees pimedal tühermaal (6) Tapa uued kasarmud said valmis Paides sunnivad vanemad poisid nooremaid vargile Kas teadsid? Volikogu esimehe koht toob presidendiga sama palga (4) Majandus Pruuli heitis Osulale bussiäris kinda (1) Välismaa Trumpi endistele nõunikele esitati süüdistus KOHALIK VAADE. USA ahistamisskandaali järelkajad viisid Ungari legendi languseni (1) PILTUUDIS: mehhiklased tähistavad surnute päeva USA uus sõjaväekopter sobiks lahinguvälja asemel ka ulmefilmi (2) Arvamus Tarmo Pikner: tule põrgu appi ehk Montesquieud oodates Juhtkiri: Palol tuleb võtta vastutus (22) Postimees 1995. aastal: Quebeci referendum: kaalul on ühtse Kanada riigi saatus Sirje Niitra: hiidlased ikka vaeslapse osas Juhan Mellik: Aasia uuringud Eestis – kas ainult masohhistidele? Märt Läänemets: Hiina jätkab muutumatul kursil (4) Kultuur Mitte ainult majandusest ehk lõbusad eksperimendid Sport Kommentaar: Flora meistritiitel – parim variant Eesti jalgpallile Tartu Bussiettevõte kahtleb, kas tasuta sõit maakonnaliinidel lisab sõitjaid (1) Arstitudengi õnnetu surm – mis oleks saanud minna teisiti? Vanas vähihaiglas kiirgusohtu polnud Maal tuleb peagi aadressiks märkida küla ja linn Ülikooli õppehoonete müük ebaõnnestus Kakskeelne konverents tõi esile Terbata tähtsuse lätlastele Voldemar Kuslap laskis Emajõelinna kalmistuile mõeldes kriitikanooli Ants Tooming: eestlaste kultuurrahvaks tõusmine on reformatsiooni vili Sirje Toomla: kaardistades kaardistamatut Meelelahutus Koomiks Sudoku

Vanas vähihaiglas kiirgusohtu polnud

2 min lugemist
Vallikraavi tänaval asuv vana vähihaigla on muinsuskaitse all, kuid potentsiaalseid ostjaid sellele väidetavalt jätkub. FOTO: Kristjan Teedema

Tänavu kevadel võimaliku kiirgusohu tõttu enampakkumiselt maha võetud vanas vähihaiglas kiirgusallikat ei leitud ning Tartu ülikooli kliinikum pani Vallikraavi tänaval asuva hoone taas müüki.

TÜ kliinikumi juhatuse liige Hannes Danilov ütles, et vajalikud mõõtmised tegi ülikooli füüsikainstituut. «Nendest mõõtmistest selgus, et jääkkiirgust ehk selliseid nukleotiide, mis võiksid kahjustada kunagi kellegi tervist, seal ei ole,» sõnas ta.

Danilovi sõnul arvasid nad algusest peale, et Vallikraavi tänava majas kiirgusohtu pole, aga kuna seadus nõuab kontrollimist, tuli see ära teha. «Ega me arvanudki, et seal midagi on, aga reegleid tuleb täita. Kuna kõik oli korras ja seaduslik, panime nüüd selle uuesti müüki,» lausus ta.

Danilovi sõnul on maja käinud vaatamas samad inimesed, kes olid huvitatud majast ka kevadel. «Praegu on tõesti nii, et kes eelmine kord olid huvilised, on ka nüüd vaatamas käinud. Neid oli neli-viis, lisaks on üks uus huviline. Aga kui paljud neist pakkumuse teevad, seda me ju ei tea,» rääkis Danilov.

Enampakkumise tähtaeg on 9. november. Kinnistu koos hoonega müüakse läbirääkimistega enampakkumisel. Hoone alghinda pole määratud.

«Ei ole jah, sest alghind ei näita ju suurt midagi. Pigem näitab seda turu­­situatsioon. Me ei pannud alghinda ka eelmisel korral. Eks vaatame, kui kalliks seda huvilised arvavad,» märkis Danilov.

Läbirääkimistega enampakkumine tähendab Danilovi sõnul seda, et kõrgeima hinna pakkujaga alustatakse tingimuste üle läbirääkimisi. 

«Läbirääkimised on otsustamise koht. Võib juhtuda, et kahel hinnal on 200 eurot vahet ja siis räägime läbi. Või on muid eritingimusi pakkujale. Seda kõike vaatame siis, kui pakkumuse lahti teeme ja dokumentidega tutvume,» ütles Danilov.

Võimatu pole ka see, et kõik pakkumused on liiga väiksed ja enampakkumine tuleb tühistada. «Oleme kõik otsad lahti jätnud, et saaks paindlikult reageerida sellele infole, mis meile tuleb,» lausus Danilov.

Seotud lood
30.10.2017 01.11.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto