Sisukord
Uudised
Postimees
31.10.2017
Eesti Ida-Harju oravad kisuvad omavahel Surm madalas vees pimedal tühermaal (6) Tapa uued kasarmud said valmis Paides sunnivad vanemad poisid nooremaid vargile Kas teadsid? Volikogu esimehe koht toob presidendiga sama palga (4) Majandus Pruuli heitis Osulale bussiäris kinda (1) Välismaa Trumpi endistele nõunikele esitati süüdistus KOHALIK VAADE. USA ahistamisskandaali järelkajad viisid Ungari legendi languseni (1) PILTUUDIS: mehhiklased tähistavad surnute päeva USA uus sõjaväekopter sobiks lahinguvälja asemel ka ulmefilmi (2) Arvamus Tarmo Pikner: tule põrgu appi ehk Montesquieud oodates Juhtkiri: Palol tuleb võtta vastutus (22) Postimees 1995. aastal: Quebeci referendum: kaalul on ühtse Kanada riigi saatus Sirje Niitra: hiidlased ikka vaeslapse osas Juhan Mellik: Aasia uuringud Eestis – kas ainult masohhistidele? Märt Läänemets: Hiina jätkab muutumatul kursil (4) Kultuur Mitte ainult majandusest ehk lõbusad eksperimendid Sport Kommentaar: Flora meistritiitel – parim variant Eesti jalgpallile Tartu Bussiettevõte kahtleb, kas tasuta sõit maakonnaliinidel lisab sõitjaid (1) Arstitudengi õnnetu surm – mis oleks saanud minna teisiti? Vanas vähihaiglas kiirgusohtu polnud Maal tuleb peagi aadressiks märkida küla ja linn Ülikooli õppehoonete müük ebaõnnestus Kakskeelne konverents tõi esile Terbata tähtsuse lätlastele Voldemar Kuslap laskis Emajõelinna kalmistuile mõeldes kriitikanooli Ants Tooming: eestlaste kultuurrahvaks tõusmine on reformatsiooni vili Sirje Toomla: kaardistades kaardistamatut Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ülikooli õppehoonete müük ebaõnnestus

1 min lugemist
Lai 34/36 FOTO: Kristjan Teedema

Tartu ülikooli Laia tänava vanade õppehoonete enampakkumisele ei saabunud ühtegi huvilist ning konkurss ebaõnnestus.

TÜ kinnisvaraosakonna juhataja Heiki Pageli sõnul ei tehtud ettenähtud tähtajaks ehk möödunud esmaspäevaks hoonete Lai 34 ja 36 kohta ühtegi hinnapakkumust. «Läks kehvasti,» tõdes Pagel. Ta oletas, et tõenäoliselt muudab huvilisi ettevaatlikuks see, et majad kuuluvad muinsuskaitse alla.

«Need on ikkagi keerulise ülesehitusega hooned. Teiseks on nad muinsuskaitse all ja nende ruumiprogramm pole päris tavaline. Jäi kumama, et võimalikel pakkujatel ei tekkinud ühtegi head äriideed, mida nende hoonetega teha. Ja kuna need on muinsuskaitse all, siis paneb see peale omad piirangud,» rääkis Pagel.

Ka enampakkumise korraldaja, riiklikult tunnustatud kinnisvaraekspert Riho Lubi ütles, et tõenäoliselt ehmatasid huvilisi muinsuskaitse eritingimused. Kahe korteriomandi alghind oli 850 000 eurot.

Kuidas hoonete müügiga edasi minna, ei ole Pageli sõnul veel teada. «Eks me peame nüüd otsustama, kuidas edasi. Praegu on need ikkagi müüginimekirjas ja eks me jätkame,» sõnas ta.

Lubi sõnul on üks variant, et mõne huvilisega alustatakse eraldi läbirääkimisi. Teine võimalus on panna majad uuesti enampakkumisele.

Pagel märkis, et praegu ei eelistata kumbagi varianti. «Peaks kõigepealt natuke analüüsima. Teine asi on see, et uue müügikorra kinnitab rektor ja me peaksime rektorile mingid ettepanekud tegema. Tähtis on ka see, et kõik oleks läbipaistev ja selge. Et poleks mingit nurga taga müümist,» lausus ta. 

Seotud lood
30.10.2017 01.11.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto