Sisukord
Välismaa
Postimees
01.11.2017
Eesti «Oleks Eesti meile lähemal…» Noamehe surmas paarimeest julgestanud politseiniku ainus lask (64) Ratas ja Ossinovski toetavad Palo Majandus R-Kiosk kavandab uut algust Ratas ja Ossinovski toetavad Palo Tuumajaamade remont soosis Eesti Energiat Välismaa Soomes sagenevad sundabielud (2) Avdijivka elanikud: mujal kutsutakse meid separatistideks (1) Iraagi Kurdistani liider astus tagasi Saksamaa tähistas reformatsiooni alguse 500. aastapäeva Puigdemont ei tahtvatki asüüli Iraagi kurdid võivad kaotada autonoomia Arvamus Juhtkiri: surm Vabaduse väljakul (7) Tõnu Ots: ühiskond ilmutab labastumise märke (30) Vaata Postimehe Trehvunksi Postimees 1929. aastal: varguste laine maal Kalle Laanet: nulltolerants korruptsioonile! (4) Kuldar Taveter ja Tanel Kerikmäe: tehisintellekti eetilisusest ja õiguskuulekusest Priit Pullerits: miljoni needus Kultuur Ilukirjanduslik kaitsekõne nümfomaaniale? Olev Remsu: Tean, mida tähendab ütlus, et nostalgia võib tappa «Sõda»: halva tutvustuse varjus peitub suurepärane film (1) Sport Kloppi vihje: Klavan saab platsile Andres Sõbra korvpallikommentaar: autoriteetne Tiit Sokk oleks Kalev/Cramole parim valik Rally Estonia naaseb ja tahab murda 2021. aastaks MM-sarja Järelvaadatav: Saaremaa ei andnud kaotuseta meeskondade lahingus Pärnule võimalustki Kodu Kuidas varas suvilast eemal hoida? Tartu Elu Pirogovi platsil juba käib, aga tööde lõpp nihkub sügisest kevadesse Kuulutused, 1. november 2017 Vaidlus Võrtsjärve roostumise ümber ei näi vaibuvat Kaspar Koort: põhimõtted ja paljas perse Joel Ostrat: baaris vee pakkumine aitab alkoholiga piiri pidada Uus koalitsioon lubab Tartusse jalgpallihalli Kunstnik kolis Leedumaale elama ja maalis seal Tartu vaateid Meelelahutus Koomiks Sudoku

Soomes sagenevad sundabielud

3 min lugemist
Soomes ei saa sundabielu lihtsalt tühistada, kuna seadustega pole see seni reguleeritud ning lahutada on lihtne. FOTO: Craig Robinson / PantherMedia / Scanpix

Äsja 18-aastaseks saanud Anna (nimi muudetud)  seisis, koolikott seljas, mustas nahktagis ja teksades ühe Lõuna-Soome linna perekonnaseisuametis. Tema kõrval seisis 32-aastane mees, kes oli teda eelnevalt kuus kuud töödelnud ja ahistanud, et survestada teda endaga abielluma, kirjeldab Soome päevaleht Helsingin Sanomat Anna lugu.

Tellijale Tellijale

«Kas sina, Anna, võtad omale abikaasaks...» Ta meenutab pikka vaikust ja siis oma häält, mis vaikselt vastas: «Jah.» Tema jah-sõna garanteeris mehele Soomes elamisloa.

Selline saatus pole aga Soomes enam nii harv kui ligi kümme aastat tagasi, kui see Annat tabas. Põhjanaabri justiitsministeeriumi andmeil on sisserändajate osakaalu suurenemise tõttu sundabielud üha sagedasemad, seadust pole aga erinevalt Taanist, Norrast ja Rootsist veel uute oludega kohandada jõutud.

31.10.2017 02.11.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto