Sisukord
Arvamus
Postimees
01.11.2017
Eesti «Oleks Eesti meile lähemal…» Noamehe surmas paarimeest julgestanud politseiniku ainus lask (64) Ratas ja Ossinovski toetavad Palo Majandus R-Kiosk kavandab uut algust Ratas ja Ossinovski toetavad Palo Tuumajaamade remont soosis Eesti Energiat Välismaa Soomes sagenevad sundabielud (2) Avdijivka elanikud: mujal kutsutakse meid separatistideks (1) Iraagi Kurdistani liider astus tagasi Saksamaa tähistas reformatsiooni alguse 500. aastapäeva Puigdemont ei tahtvatki asüüli Iraagi kurdid võivad kaotada autonoomia Arvamus Juhtkiri: surm Vabaduse väljakul (7) Tõnu Ots: ühiskond ilmutab labastumise märke (30) Vaata Postimehe Trehvunksi Postimees 1929. aastal: varguste laine maal Kalle Laanet: nulltolerants korruptsioonile! (4) Kuldar Taveter ja Tanel Kerikmäe: tehisintellekti eetilisusest ja õiguskuulekusest Priit Pullerits: miljoni needus Kultuur Ilukirjanduslik kaitsekõne nümfomaaniale? Olev Remsu: Tean, mida tähendab ütlus, et nostalgia võib tappa «Sõda»: halva tutvustuse varjus peitub suurepärane film (1) Sport Kloppi vihje: Klavan saab platsile Andres Sõbra korvpallikommentaar: autoriteetne Tiit Sokk oleks Kalev/Cramole parim valik Rally Estonia naaseb ja tahab murda 2021. aastaks MM-sarja Järelvaadatav: Saaremaa ei andnud kaotuseta meeskondade lahingus Pärnule võimalustki Kodu Kuidas varas suvilast eemal hoida? Tartu Elu Pirogovi platsil juba käib, aga tööde lõpp nihkub sügisest kevadesse Kuulutused, 1. november 2017 Vaidlus Võrtsjärve roostumise ümber ei näi vaibuvat Kaspar Koort: põhimõtted ja paljas perse Joel Ostrat: baaris vee pakkumine aitab alkoholiga piiri pidada Uus koalitsioon lubab Tartusse jalgpallihalli Kunstnik kolis Leedumaale elama ja maalis seal Tartu vaateid Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1929. aastal: varguste laine maal

1 min lugemist
Lammas. Illustreeriv foto. FOTO: Kristjan Teedema

Praegused pikad ja pimedad ööd soodustavad kuritegevust, eriti maal, kus valve nõrgem. Kõik ajalehed kubisevad varguseteadetest. Tänavu näikse pearõhku pandavat maal lambavargustele. On talusid, kus korraga kogu laut on tühjaks viidud. Ja lammas on niisugune suutäis, mida raske lihana ära tunda, kelle lambale see kuulub. Igatahes kuuldub väga harva, et oleks korda läinud lambavargaid tabada.

Nuhtlus on lambakasvatajaid teinud lammaste suhtes üldse pessimistiks – ei tasu vaeva looma sööta ja hoida, kui see lõpuks läheb ikkagi teise mehe lauale. Lambaid eelistavad aga vargad just selle tõttu, et see loom ei tõsta kisa ja teda kerge on eemale toimetada.

On tähele pandud, et seal, kus tubli koer õues, ei tule pea kunagi vargusi ette. Kuid meie taludes ei hoolitseta isegi selle «öövahi» eest, rääkimata korralikult lukustatud ustest.

Kes väheke keerulisemat vaeva ei karda, võiks võrdlemisi väga väikese kuluga talli või lauda ukse ööseks varustada elektri signaalkellaga: niipea kui talliväravat puudutatakse, kõliseb märgukell peremehe voodi kohal ja selleks peaks küllalt olema varga tabamiseks või vähemalt eemalepeletamiseks. 01.11.1929

Seotud lood
    31.10.2017 02.11.2017
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    Logi sisse
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto