Sisukord
Eesti
Postimees
01.11.2017
Eesti «Oleks Eesti meile lähemal…» Noamehe surmas paarimeest julgestanud politseiniku ainus lask (64) Ratas ja Ossinovski toetavad Palo Majandus R-Kiosk kavandab uut algust Ratas ja Ossinovski toetavad Palo Tuumajaamade remont soosis Eesti Energiat Välismaa Soomes sagenevad sundabielud (2) Avdijivka elanikud: mujal kutsutakse meid separatistideks (1) Iraagi Kurdistani liider astus tagasi Saksamaa tähistas reformatsiooni alguse 500. aastapäeva Puigdemont ei tahtvatki asüüli Iraagi kurdid võivad kaotada autonoomia Arvamus Juhtkiri: surm Vabaduse väljakul (7) Tõnu Ots: ühiskond ilmutab labastumise märke (30) Vaata Postimehe Trehvunksi Postimees 1929. aastal: varguste laine maal Kalle Laanet: nulltolerants korruptsioonile! (4) Kuldar Taveter ja Tanel Kerikmäe: tehisintellekti eetilisusest ja õiguskuulekusest Priit Pullerits: miljoni needus Kultuur Ilukirjanduslik kaitsekõne nümfomaaniale? Olev Remsu: Tean, mida tähendab ütlus, et nostalgia võib tappa «Sõda»: halva tutvustuse varjus peitub suurepärane film (1) Sport Kloppi vihje: Klavan saab platsile Andres Sõbra korvpallikommentaar: autoriteetne Tiit Sokk oleks Kalev/Cramole parim valik Rally Estonia naaseb ja tahab murda 2021. aastaks MM-sarja Järelvaadatav: Saaremaa ei andnud kaotuseta meeskondade lahingus Pärnule võimalustki Kodu Kuidas varas suvilast eemal hoida? Tartu Elu Pirogovi platsil juba käib, aga tööde lõpp nihkub sügisest kevadesse Kuulutused, 1. november 2017 Vaidlus Võrtsjärve roostumise ümber ei näi vaibuvat Kaspar Koort: põhimõtted ja paljas perse Joel Ostrat: baaris vee pakkumine aitab alkoholiga piiri pidada Uus koalitsioon lubab Tartusse jalgpallihalli Kunstnik kolis Leedumaale elama ja maalis seal Tartu vaateid Meelelahutus Koomiks Sudoku

«Oleks Eesti meile lähemal…»

13 min lugemist
Salme ja Sulevi küla eestlaste eestkõneleja Larina Lestman (paremal) teab kõigi kohalike muresid. Pildil on ta külas 83-aastasel Rolanda Morozoval, kes käis Eestis viimati 2009. aastal laulupeol. Praegu on eakal naisel Eestis elava poja perele peaaegu võimatu külla minna, sest tervise tõttu on tal väga raske Krasnodari viisa järele sõita. FOTO: Birgit Püve

Abhaasia eestlaste võimalused Eestisse pääseda on viimaste aastatega halvenenud, paljud pole seetõttu juba pikki aastaid oma sugulasi külastada saanud. Nende probleemid lahendaks võimalus saada lihtsustatud korras Eesti elamislube või vähemalt viisasid. Eesti riik on nende probleemidesse seni suhtunud silmanähtavalt ükskõikselt.

Tellijale Tellijale

Täpselt 25 aastat tagasi aitas Eesti riik Abhaasia eestlasi väga palju sellega, et saatis sõtta sattunud piirkonda sealt põgeneda tahtnud kaasmaalastele järele kolm lennukit. Noorel ja vaesel Eesti riigil oli Abhaasia eestlaste suhtes oluliselt rohkem empaatiat kui praegusel palju rikkamal Eesti riigil. Sümboolne oleks uuesti ulatada abikäsi, mis seekord ei nõua peaaegu mingeid rahalisi kulutusi. Ainult poliitilist tahet.

«Võib-olla lõpuks saab keegi meid aidata, muidu varsti oleme siin kõik, kes veel eesti keelt oskavad ja teavad oma sugulasi Eestis, nii vanad, et me ei suuda enam kuhugi sõita,» ütles nüüdseks kaartideltki kadunud Alam-Linda külas sündinud ja üles kasvanud, kuid praegu Suhhumis elav Erna Kobake (58).

31.10.2017 02.11.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto