Sisukord
Uudised
Postimees
01.11.2017
Eesti «Oleks Eesti meile lähemal…» Noamehe surmas paarimeest julgestanud politseiniku ainus lask (64) Ratas ja Ossinovski toetavad Palo Majandus R-Kiosk kavandab uut algust Ratas ja Ossinovski toetavad Palo Tuumajaamade remont soosis Eesti Energiat Välismaa Soomes sagenevad sundabielud (2) Avdijivka elanikud: mujal kutsutakse meid separatistideks (1) Iraagi Kurdistani liider astus tagasi Saksamaa tähistas reformatsiooni alguse 500. aastapäeva Puigdemont ei tahtvatki asüüli Iraagi kurdid võivad kaotada autonoomia Arvamus Juhtkiri: surm Vabaduse väljakul (7) Tõnu Ots: ühiskond ilmutab labastumise märke (30) Vaata Postimehe Trehvunksi Postimees 1929. aastal: varguste laine maal Kalle Laanet: nulltolerants korruptsioonile! (4) Kuldar Taveter ja Tanel Kerikmäe: tehisintellekti eetilisusest ja õiguskuulekusest Priit Pullerits: miljoni needus Kultuur Ilukirjanduslik kaitsekõne nümfomaaniale? Olev Remsu: Tean, mida tähendab ütlus, et nostalgia võib tappa «Sõda»: halva tutvustuse varjus peitub suurepärane film (1) Sport Kloppi vihje: Klavan saab platsile Andres Sõbra korvpallikommentaar: autoriteetne Tiit Sokk oleks Kalev/Cramole parim valik Rally Estonia naaseb ja tahab murda 2021. aastaks MM-sarja Järelvaadatav: Saaremaa ei andnud kaotuseta meeskondade lahingus Pärnule võimalustki Kodu Kuidas varas suvilast eemal hoida? Tartu Elu Pirogovi platsil juba käib, aga tööde lõpp nihkub sügisest kevadesse Kuulutused, 1. november 2017 Vaidlus Võrtsjärve roostumise ümber ei näi vaibuvat Kaspar Koort: põhimõtted ja paljas perse Joel Ostrat: baaris vee pakkumine aitab alkoholiga piiri pidada Uus koalitsioon lubab Tartusse jalgpallihalli Kunstnik kolis Leedumaale elama ja maalis seal Tartu vaateid Meelelahutus Koomiks Sudoku

Uus koalitsioon lubab Tartusse jalgpallihalli

2 min lugemist
Jalgpallihall või kuppel kahe aasta eest rekonstrueeritud Annelinna kunstmuruväljakule? Tartu linnapea Urmas Klaas (vasakpoolsel pildil väravat löömas) tõdes, et esimene variant meeldiks jalgpalluritele kindlasti rohkem, sest siis tekiks juurde ka uusi väljakuruutmeetreid. FOTO: Andres Haabu / Kristjan Teedema

Tundub, et Tartu jalgpallirahva kauaaegne unistus jalgpallihallist hakkab lähematel aastatel tõelisuseks saama. Nimelt on pühapäeval allkirjastatud Reformierakonna ja Keskerakonna koalitsioonilepingus must valgel kirjas: rajame ilmastikukindla jalgpallihalli, et parandada jalgpallitreeningute kvaliteeti. 

Jalgpallihalli või talveks pneumaatilise kupliga kaetava vutiplatsi vajadusest on Taaralinnas räägitud pikalt. Paraku pole siinmail juttudest kaugemale jõutud, samal ajal kui Tallinnas on juba kaks halli ning kolm kuppelväljakut. 

Harjutamise tõhususe mõttes on suur vahe, kas pooleteise tunni pikkust treeningut tehakse kuivades ja kaitstud oludes või keset tormi-iile, vihm, lörts või lumi krae vahele sadamas.

Koostöö alaliiduga

Tartu linnapeana jätkav Urmas Klaas kinnitas, et uus koalitsioon on väga selgelt teadvustanud vajaduse, et meie jalgpalluritel peab olema ilmastikukindel jalgpallihall. 

See oli sees nii Reformierakonna, Keskerakonna kui ka lõpuks opositsiooni jäänud sotsiaaldemokraatide valimisplatvormis.

«Igal juhul tuleb see rajada, aga praegu on lahtine, kuhu see tuleb ja milline see täpselt on,» rääkis Klaas. Ta lisas, et on vara öelda, kas see võib tähendada Annelinna kunstmuruväljaku ehitamist selliseks, et sinna oleks võimalik paigaldada pneumaatiline kuppel, või ikkagi halli rajamist mõnda teise piirkonda.

«See on edaspidise planeerimise küsimus, kindlasti tahame siin teha koostööd jalgpalliliiduga, et võimalikult hea lahendus leida,» lausus Klaas. Ta nõustus, et jalgpallurid eelistaks kindlasti halli, sest see tooks juurde ka uusi väljakuruutmeetreid, mida Tartus praegu selgelt napib.

Vutiplatside defitsiit

Reformierakonna nimekirjas volikokku valitud JK Tammeka tegevjuht Kristjan Tiirik tõdes, et esmalt on tarvis analüüsida oma võimalusi ning kaaluda halli ja kuppelväljaku plusse ja miinuseid, kuid ikkagi tuleb arvestada, et nii või naa vajab Tartu juurde uusi vuti­­platse.

Seega poleks tema arvates pikas perspektiivis mõttekas katta Annelinna või Sepa kunstmurustaadionid täispuhatava kupliga. Kuna neid väljakuid kasutavad oma liigamängudeks FC Santos ja JK Tammeka, siis tuleks kuppel juba veebruaris uue hooaja eel maha võtta ning see poleks kuigi otstarbekas. Eelistada tuleks ikkagi halli või uut kunstmuruväljakut, mille saaks novembrist aprillini kupliga katta.

Kui rääkida rahast, siis 2013. aasta sügisel avatud Eesti jalgpalliliidu (EJL) hall koos olmehoonega läks maksma kolm miljonit eurot, teisaldatava kupliga väljaku rajamine maksab umbes poole vähem, kui tuua näiteks mullu valminud Tallinnale kuuluv Sõle tänava väljak. 

Kommentaar

Mihkel Uiboleht, EJLi avalike ja koostöösuhete osakonna juhataja 

Ilmastikukindla jalgpallihalli rajamine on väga tähtis samm, et parandada treeningute kvaliteeti.

Sel investeeringul on mitu tasandit: esmalt noortesport, sest Tartus on jalgpallinoori väga palju; teiseks harrastussport – ka pühapäevajalgpallureid on Tartus palju; kolmandaks eeldus tippspordiks ehk Tartu klubide esindusmeeskondade taseme tõstmine; neljandaks ka Tartu linna piire ületav mõõde ehk nii teistest maakondadest võistkondade siia toomine kui ka rahvusvaheliste turniiride pidamine.

Jalgpalliliidu kogemus halli majandamisel on näidanud, et oleme suutnud halli tuua ka muid üritusi. See tähendab, et ka suvekuudel on võimalik sinna tegevust tuua.

Seotud lood
31.10.2017 02.11.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto