The Blue Lagoon
The Blue Lagoon Foto: Kristjan Kongo

Kuidas kirjeldada ühe pildiga Soomet? Või näidata peotäie pikslitega Eestit?

Sellise ülesande seadis Soome Instituut konkursi «100 hetke» osalejate ette. Tuhandete ülesvõtete seast saja parema ja viiekümne näitusele jõudva pildi valimise raske koorem anti kanda žüriile, kuhu kuulusid Soomes väga tuntud fotograaf Meeri Koutaniemi, Eesti meediategelane Raul Rebane, Soome Instituudi juhataja Anu Laitila, Postimehe fotograaf Eero Vabamägi ja Helsingin Sanomate fotograaf Akseli Valmunen.

Fotode valik ulatus seinast seina, alates esimesest suplusest Pärnu rannas ja lõpetades hommikupäikesega üksikul saarel. Ühendavaks siniseks niidiks kujunes veemotiiv.

Soomlased Eestist

Võidupilt. Pildistatud Lõuna-Eestis Lähtes, kus sel päeval toimus rattamaraton. Foto iseloomustab hästi Eestit ja eestlasi – nad veedavad palju aega looduses, ja ka pildil paistev kiik on Eesti kultuuri tähtis osa. Erinevaid kiikesid võib näha nii keset linna kui ka looduses.
Võidupilt. Pildistatud Lõuna-Eestis Lähtes, kus sel päeval toimus rattamaraton. Foto iseloomustab hästi Eestit ja eestlasi – nad veedavad palju aega looduses, ja ka pildil paistev kiik on Eesti kultuuri tähtis osa. Erinevaid kiikesid võib näha nii keset linna kui ka looduses. Foto: Sonja Miettunen