Sisukord
Ilu & mood
Postimees
04.11.2017
Eesti Saksamaalt naasnud pagulaspere alustas teist korda nullist (43) Eestist on saanud tõeline karukants (4) Vägistaja pääses kohtus lepitusmenetlusega (2) Novembri avapäev tõi talle Väikelapse trauma viis 68 aasta taguse loo lahenduseni (8) Välismaa Terrorismi jäljed viivad Usbekistani Arvamus Roheline välk selgest taevast (1) Juhtkiri: mis toimub, korruptsioonitõrje «Hr. Aeg»? (9) Meistrite liiga – tehtud! E-riigi pea (2) Agaate Antson: häma vastutusest ei vabasta Kataloonia president (2) Postimees 1910. aastal: krahv Leo Tolstoi põgenemine kodust Taavi Minnik: vanakesel Marxil oli siiski õigus (20) EKI keelekool: Nõukogude võim Kultuur Verine Barbie ei lähe Kenile külla EKI keelekool: Nõukogude võim Filmiarvustus «Pahad emmed 2: Jõulud»: nilbevõitu jõulujuust ja 121 vägisõna Helesinised moemuljed Riiast Kõige suurema kirjanduse poole minnes Sport Võitlus, mis muudab maailmapilti Venelased asusid ROKi süüdistama ja ähvardama Joosep Susi: kehakultuuriline kasvatus Tarbija Novembrikuu ostukorvi võrdlus: sõltuvalt poest võib säästa ligi kümme eurot (1) AK Vaikne revolutsioon? Oktoobrirevolutsiooni kujutamine eesti kunstis Juurika viimane veerg Volodja Uljanovi deheroiseerimine (2) Juurikas: Vana pärslase nutulaul Juurikas: Universumit pole olemas (1) Suur Oktoober kui nõukoguliku kunsti kohustuslik juhtmotiiv (3) Oktoobrirevolutsioon ning Eesti ja eestlased (7) Peeter Langovitsi tagasivaade: Oktoobripüha rongkäigus (13) Vene ajaloolane: Lenin tahtis Venemaale kätte maksta (4) Taavi Minnik: vanakesel Marxil oli siiski õigus (20) Arter Kuulus spordiarst loob klaverimuusikat Neli musketäri VAT Teatri loojad: inimesed on kõige tähtsamad, kõike muud saab asendada Soome ja Eesti 100 hetke Eesti mees võitles öö otsa Vaikses ookeanis (1) Roald Johannson: Eesti inimesi huvitab ennekõike äng (2) Skandaalide vabrik (2) Pirita purjekeskuse peremees, maskott Vigri – Eesti kõige kuulsam hüljes Meestemagnet Matilda Helesinised moemuljed Riiast Filmiarvustus «Pahad emmed 2: Jõulud»: nilbevõitu jõulujuust ja 121 vägisõna Supp nagu pillerkaar Tiina Park: palverännaku inimesed Meelelahutus Koomiks Sudoku

Helesinised moemuljed Riiast

3 min lugemist
QooQoo FOTO: Mark Litvyakoff / Riga Fashion Week

Eelmisel nädalal Riias toimunud moenädal tõi lavale rohkem kui 20 disaineri nägemuse hetkemoest. Esindatud oli kohalik disainerite raudvara, paar Läti kaubamärki, mõned rahvusvahelised külalised ja ka mõned uued tulijad, lisaks laval nähtule osutus ootamatult vaatamisväärseks ka publik.

Tellijale Tellijale

Läti mood tundus veel paar aastat tagasi üsna üheülbaline. Tol ajal Riias ringi käies võis moeka noore lätlase ilmeksimatult ära tunda kolm numbrit suurema särkkleidi, mantli või jaki, kootud mütsi, kitsaste pükste ja ketside järgi – kõik soovitavalt musta värvi. Mingil suvel oli korraks popp kanda RIGA-kirjaga T-särki, aga sellega kogu elevus kohalikus moes ka piirdus.

Ka Riia moenädalat mäletan ma veel paari aasta tagusest ajast üsna samasugusena – põhjamaade sportlikku minimalismi, mida olid täis tänavad, nägi küllastumiseni ka moelavadel. Rõõm on tõdeda, et ajad on muutunud, musta värvi lõikevabade minimalistlike eeskojaga telkide aeg tundub möödas olevat ning moelavadele on tossude asemel taas tagasi hiilimas korralikud kingad.

03.11.2017 06.11.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto