Sisukord
Arter
Postimees
04.11.2017
Eesti Saksamaalt naasnud pagulaspere alustas teist korda nullist (43) Eestist on saanud tõeline karukants (4) Vägistaja pääses kohtus lepitusmenetlusega (2) Novembri avapäev tõi talle Väikelapse trauma viis 68 aasta taguse loo lahenduseni (8) Välismaa Terrorismi jäljed viivad Usbekistani Arvamus Roheline välk selgest taevast (1) Juhtkiri: mis toimub, korruptsioonitõrje «Hr. Aeg»? (9) Meistrite liiga – tehtud! E-riigi pea (2) Agaate Antson: häma vastutusest ei vabasta Kataloonia president (2) Postimees 1910. aastal: krahv Leo Tolstoi põgenemine kodust Taavi Minnik: vanakesel Marxil oli siiski õigus (20) EKI keelekool: Nõukogude võim Kultuur Verine Barbie ei lähe Kenile külla EKI keelekool: Nõukogude võim Filmiarvustus «Pahad emmed 2: Jõulud»: nilbevõitu jõulujuust ja 121 vägisõna Helesinised moemuljed Riiast Kõige suurema kirjanduse poole minnes Sport Võitlus, mis muudab maailmapilti Venelased asusid ROKi süüdistama ja ähvardama Joosep Susi: kehakultuuriline kasvatus Tarbija Novembrikuu ostukorvi võrdlus: sõltuvalt poest võib säästa ligi kümme eurot (1) AK Vaikne revolutsioon? Oktoobrirevolutsiooni kujutamine eesti kunstis Juurika viimane veerg Volodja Uljanovi deheroiseerimine (2) Juurikas: Vana pärslase nutulaul Juurikas: Universumit pole olemas (1) Suur Oktoober kui nõukoguliku kunsti kohustuslik juhtmotiiv (3) Oktoobrirevolutsioon ning Eesti ja eestlased (7) Peeter Langovitsi tagasivaade: Oktoobripüha rongkäigus (13) Vene ajaloolane: Lenin tahtis Venemaale kätte maksta (4) Taavi Minnik: vanakesel Marxil oli siiski õigus (20) Arter Kuulus spordiarst loob klaverimuusikat Neli musketäri VAT Teatri loojad: inimesed on kõige tähtsamad, kõike muud saab asendada Soome ja Eesti 100 hetke Eesti mees võitles öö otsa Vaikses ookeanis (1) Roald Johannson: Eesti inimesi huvitab ennekõike äng (2) Skandaalide vabrik (2) Pirita purjekeskuse peremees, maskott Vigri – Eesti kõige kuulsam hüljes Meestemagnet Matilda Helesinised moemuljed Riiast Filmiarvustus «Pahad emmed 2: Jõulud»: nilbevõitu jõulujuust ja 121 vägisõna Supp nagu pillerkaar Tiina Park: palverännaku inimesed Meelelahutus Koomiks Sudoku

VAT Teatri loojad: inimesed on kõige tähtsamad, kõike muud saab asendada

12 min lugemist
  • Abielupaar Aare Toikka ja Tiina Rebane on teatrit juhtinud juba 30 aastat.
  • Ratastooli aheldatud Toikka suudab lavastada endisest veelgi suurema kirega.
Aare Toikka ja Tiina Rebane. FOTO: Mihkel Maripuu

Alles see oli, kui Eesti esimene erateater VAT Teater alustas! Meenutame 30 aastat tagasi alustatud teed teatri asutajate, abikaasade Tiina Rebase ja Aare Toikkaga. Esimene on teatrijuht, teine kunstiline juht, mõlemad aga endised näitlejad. Ja uskuge: on, mida meenutada.

Tellijale Tellijale

Õnneks pole 30 aastat hiljem vaja kellelegi seletada, mis see VAT Teater on. Oleme sellega oma teatripildis juba nii harjunud, et sõna VAT lahtimõtestamiseks – näiteks Väike Akadeemiline Teater –polegi justkui vajadust. Ometi on erinevalt akadeemilistest teatritest just VATis akadeemilisust vähem ja eksperimenteerimist, uuendusmeelsust alati rohkem olnud. Ja kuigi 2003. aastal juhtunud ja meedias rohkesti kajastatud terviseprobleem aheldas Aare Toikka ratastooli, on tandem endiselt ühtne ja võib isegi öelda, et tugevam kui kunagi varem. Vana tõde, et raskuste ületamine ju vaimu ja tahtejõu tugevaks teebki.

1983, sügis

03.11.2017 06.11.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto