Sisukord
Tänane leht
Postimees
02.11.2017
Eesti ID-ehmatusest tõotab saada häving (43) Noormees kadus nagu vits vette Tuhanded uuendasid teenindustes Pikimad mees ja naine iga sentimeetrit ei loe Majandus POSTIMEHE INTERVJUU ELi eelarvepealik Oettinger: 2018 on viimane «normaalne» eelarve (2) Välismaa New York taastub rünnakust Islamiriik juhendab internetis, kuidas uskmatuid tappa KOHALIK VAADE. Poolat ootab ees valitsusremont Välismaa kasuperedes üles kasvanud liibanonlased otsivad juuri Soomlased otsivad saamidega lepitust Arvamus Mart Raudsaar: mis neil katalaanidel viga on? (3) Tuul Sepp: teadus ja looduskaitse – koostöö või vastasseis? Marti Aavik: psüühikahäiret ära tunda pole niisama lihtne (18) Juhtkiri: Eesti ID-tragöödia (17) Edasi 1969. aastal: filmid V. I. Leninist Lääne-Berliinis Kultuur Uusbergi lavastuses jääb katarsisest pisut puudu (1) Peeter Laurits: Kunst on ootamatute võimaluste mänguväljak Sport Vöimas publik ja vörratu võrkpallietendus Saaremaal ROK alustas Venemaa karistamisega. Legkovilt võeti olümpiakuld ära Ploomipuu teeb olümpiaajalugu. Protesti märgiks Reis Pardakaartidega skeemitamine Tallinna lennujaama poodides ehk kuidas võib kliendi maksuraha poe taskusse jõuda (2) Tartu Soobi epohh peab kohe lõppema Lapsed enam naljalt Kaagveres küla peal ringi ei hulgu Näituse tänava valgusfoori seadistus võtab aega Vallavanem jäi kohtus süüdi Vallamaja ees lehvib nüüd Tartu linna lipp Lõuna-Korea professor maalib Tartust mõtlemapaneva pildi (31) Abilinnapea kutsub debatile Uueturu pargi üle (3) Toivo Kabanen: riigi tegevusetus lõpetab soome kultuuriautonoomia (1) Inimhinged on läinud, nende põrmud ja kalmud jäid inimeste valda Teose avamisel lõhnas kunstimaja ees pitsa Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tuhanded uuendasid teenindustes

1 min lugemist
Järjekord PPA teenindussaalis. FOTO: Eero Vabamägi

Eile ennelõunaks oli riigi infosüsteemi amet (RIA) teada andnud, et päris kõik ei saagi oma ID-kaardi sertifikaate arvutis uuendada. See tõi politsei- ja piirivalveameti (PPA) teenindustesse tuhandeid inimesi.

Ja põhjusega: need, kel ei õnnestunud ID-kaarti arvutis uuendada, said teenindusbüroos selle igal juhul tehtud. Välja arvatud mõnel harval juhul, kus probleem oli kaardis endas, mistõttu saadeti see edasi garantiimenetlusse.

Lõunapausil Tallinna Tammsaare teenindusse saabunud ja järjekorranumbri võtnud inimesed pidid arvestama vähemalt tunnise ooteajaga. Puupüsti täis saalis leidus nii neid, kes rahulikult raamatut lugesid, kui ka neid, kes asja päris nii rahulikult ei võtnud ja tekkinud olukorda kirusid.

Kokku uuendas eile teenindusbüroodes oma sertifikaate 3000 inimest. Põhja prefektuuri Lääne-Harju politseijaoskonna teenindustalituse juhataja Tiina Rekkaro ütles, et keskmine ooteaeg oli büroodes 40 minutit. Kui siis üks hetk teenindaja jutule saadi, kulus uuendamise enda peale 10–15 minutit.

Rekkaro sõnul möödus teenindusbüroodes kõik tõrgeteta, ehkki järjekorrad olid pikad ja süsteem kippus aeg-ajalt aeglaseks muutuma. Seetõttu palus ta inimestelt kannatlikkust ja kinnitas, et PPA ametnikud annavad endast parima.

Nii on osa PPA teenindustest sel nädalal avatud tavapärasest tund aega kauem. Lisaks saab suuremates teenindustes ID-kaarte uuendada ka laupäeval.

Seotud lood
01.11.2017 03.11.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto