Sisukord
Uudised
Postimees
02.11.2017
Eesti ID-ehmatusest tõotab saada häving (43) Noormees kadus nagu vits vette Tuhanded uuendasid teenindustes Pikimad mees ja naine iga sentimeetrit ei loe Majandus POSTIMEHE INTERVJUU ELi eelarvepealik Oettinger: 2018 on viimane «normaalne» eelarve (2) Välismaa New York taastub rünnakust Islamiriik juhendab internetis, kuidas uskmatuid tappa KOHALIK VAADE. Poolat ootab ees valitsusremont Välismaa kasuperedes üles kasvanud liibanonlased otsivad juuri Soomlased otsivad saamidega lepitust Arvamus Mart Raudsaar: mis neil katalaanidel viga on? (3) Tuul Sepp: teadus ja looduskaitse – koostöö või vastasseis? Marti Aavik: psüühikahäiret ära tunda pole niisama lihtne (18) Juhtkiri: Eesti ID-tragöödia (17) Edasi 1969. aastal: filmid V. I. Leninist Lääne-Berliinis Kultuur Uusbergi lavastuses jääb katarsisest pisut puudu (1) Peeter Laurits: Kunst on ootamatute võimaluste mänguväljak Sport Vöimas publik ja vörratu võrkpallietendus Saaremaal ROK alustas Venemaa karistamisega. Legkovilt võeti olümpiakuld ära Ploomipuu teeb olümpiaajalugu. Protesti märgiks Reis Pardakaartidega skeemitamine Tallinna lennujaama poodides ehk kuidas võib kliendi maksuraha poe taskusse jõuda (2) Tartu Soobi epohh peab kohe lõppema Lapsed enam naljalt Kaagveres küla peal ringi ei hulgu Näituse tänava valgusfoori seadistus võtab aega Vallavanem jäi kohtus süüdi Vallamaja ees lehvib nüüd Tartu linna lipp Lõuna-Korea professor maalib Tartust mõtlemapaneva pildi (31) Abilinnapea kutsub debatile Uueturu pargi üle (3) Toivo Kabanen: riigi tegevusetus lõpetab soome kultuuriautonoomia (1) Inimhinged on läinud, nende põrmud ja kalmud jäid inimeste valda Teose avamisel lõhnas kunstimaja ees pitsa Meelelahutus Koomiks Sudoku

Vallamaja ees lehvib nüüd Tartu linna lipp

2 min lugemist
Eilsest lehvib Ilmatsalus vallamaja ees Tartu lipp, sest Tähtvere vallast sai Tartu linna osa ning Tähtvere viimane vallavanem Rein Kokk sai sellest ametist priiks. Vallamajas käib töö aasta lõpuni suures plaanis vanaviisi edasi. FOTO: Sille Annuk

Meiega on nüüd kõik, hommikul tõmbasime vallamaja juures Tartu linna lipu üles, teatas eile keskpäeval Tähtvere valla viimane vallavanem Rein Kokk, kes on seda ametit pidanud pea 15 aastat. 

«Mina olen nüüd vaba mees,» lisas ta rõõmsalt. «Andsin asjad ja võtmed Tartu linnasekretärile üle ning kirjutasin aktile alla. Teistel vallavalitsuse töötajatel käib töö endises rütmis aasta lõpuni edasi. Nad hakkavad nüüd oma tööd linnavalitsuse vastava valdkonna juhile üle andma.» 

Kes jätkab, kes lahkub?

Eile jõustunud haldusterritoriaalse muudatuse tõttu kadus Eesti kaardilt Tähtvere vald. See pisut enam kui 2600 elanikuga ligi 115-ruutkilomeetrine kahe aleviku ja kümne külaga endine omavalitsus on nüüd Tartu linna osa. 

«Linnainimeste silmaring laieneb kõvasti, nad saavad siin loodust tundma õppida,» muheles Rein Kokk. «Tartlastele on Tähtvere valla minek linna alla suur pluss, näiteks on nüüd palju lihtsam linnast siia kanti kergliiklusteid ehitada.» 

Mõni teenistuskoht on kavas üle viia linnavalitsusse. Aga tuleb ka koondamisi, ütles Tartu linnasekretär Jüri Mölder.

Selle nädala alguses moodustas Tartu linnavalitsus Tähtvere valla asjaajamise ülevõtmiseks komisjoni, mida juhib Tartu linnasekretär Jüri Mölder. Eile hommikul asjaajamise ülevõtmine algaski. 

Novembri esimesest päevast on vaba vallavanem, kelle volitused valla kadumise tõttu lõppesid. Teised vallavalitsuse inimesed esialgu jätkavad tööd. 

«Nad on nüüd Tartu linnavalitsuse töötajad, kes jätkavad oma ametis seni, kuni linnavalitsus otsustab, kuidas töö korraldatakse,» selgitas Tartu linnavalitsuse linnasekretär Jüri Mölder. «Siis selgub, kes töötab edasi ja kes mitte. Mõni teenistuskoht on kavas üle viia linnavalitsusse. Aga tuleb ka koondamisi.»

Tähtvere vallavalitsuses oli 19 teenistuskohta, nende hulgas kahe bussijuhi ja kahe koristaja omad. «Bussiteenust on kindlasti vaja ka edaspidi, sest lapsi on vaja vedada kooli ja laste­aeda,» märkis Jüri Mölder. «Aga kes seda teenust osutama hakkab, pole otsustatud.»

Kohe muutusi ei tule

Kuus töötajat on juba teatanud, et ei soovi praeguses ametis jätkata. «Tähtvere valla asjaajamise protsess on pikk, see ei piirdu ühe päevaga,» toonitas linnasekretär. «Kõik käib rahulikku rada, ei saa öelda, et kohe tulevad suured muutused.»

Selge on aga, et järgmisel aastal jääb Ilmatsalus vallamaja tühjaks. Mis sellest saab? «Linna noored siblivad juba aktiivselt siin ringi, nad tahavad vallamajja ruume saada,» rääkis Rein Kokk. «See on ju väga tervitatav, nad saavad siis siin õues tegutseda! Linnutee matkaraja algus on ju kohe vallamaja juures. On räägitud sellestki, et kohalike jaoks jääb siia keegi ka edasipidi tööle.»

Praegu töötab vallamaja edasi nagu seni, kinnitas Jüri Mölder. 

«On räägitud, et tulevikus võiks vallamaja kasutada huvitegevuseks ja tööks noortega,» lisas ta. 

Seotud lood
01.11.2017 03.11.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto