Sisukord
Sõbranna
Tänane leht
04.11.2017
Eesti Saksamaalt naasnud pagulaspere alustas teist korda nullist (43) Eestist on saanud tõeline karukants (4) Vägistaja pääses kohtus lepitusmenetlusega (2) Novembri avapäev tõi talle Väikelapse trauma viis 68 aasta taguse loo lahenduseni (8) Välismaa Terrorismi jäljed viivad Usbekistani Arvamus Roheline välk selgest taevast (1) Juhtkiri: mis toimub, korruptsioonitõrje «Hr. Aeg»? (9) Meistrite liiga – tehtud! E-riigi pea (2) Agaate Antson: häma vastutusest ei vabasta Kataloonia president (2) Postimees 1910. aastal: krahv Leo Tolstoi põgenemine kodust Taavi Minnik: vanakesel Marxil oli siiski õigus (20) EKI keelekool: Nõukogude võim Kultuur Verine Barbie ei lähe Kenile külla EKI keelekool: Nõukogude võim Filmiarvustus «Pahad emmed 2: Jõulud»: nilbevõitu jõulujuust ja 121 vägisõna Helesinised moemuljed Riiast Kõige suurema kirjanduse poole minnes Sport Võitlus, mis muudab maailmapilti Venelased asusid ROKi süüdistama ja ähvardama Joosep Susi: kehakultuuriline kasvatus Tarbija Novembrikuu ostukorvi võrdlus: sõltuvalt poest võib säästa ligi kümme eurot (1) AK Vaikne revolutsioon? Oktoobrirevolutsiooni kujutamine eesti kunstis Juurika viimane veerg Volodja Uljanovi deheroiseerimine (2) Juurikas: Vana pärslase nutulaul Juurikas: Universumit pole olemas (1) Suur Oktoober kui nõukoguliku kunsti kohustuslik juhtmotiiv (3) Oktoobrirevolutsioon ning Eesti ja eestlased (7) Peeter Langovitsi tagasivaade: Oktoobripüha rongkäigus (13) Vene ajaloolane: Lenin tahtis Venemaale kätte maksta (4) Taavi Minnik: vanakesel Marxil oli siiski õigus (20) Arter Kuulus spordiarst loob klaverimuusikat Neli musketäri VAT Teatri loojad: inimesed on kõige tähtsamad, kõike muud saab asendada Soome ja Eesti 100 hetke Eesti mees võitles öö otsa Vaikses ookeanis (1) Roald Johannson: Eesti inimesi huvitab ennekõike äng (2) Skandaalide vabrik (2) Pirita purjekeskuse peremees, maskott Vigri – Eesti kõige kuulsam hüljes Meestemagnet Matilda Helesinised moemuljed Riiast Filmiarvustus «Pahad emmed 2: Jõulud»: nilbevõitu jõulujuust ja 121 vägisõna Supp nagu pillerkaar Tiina Park: palverännaku inimesed Meelelahutus Koomiks Sudoku

Filmiarvustus «Pahad emmed 2: Jõulud»: nilbevõitu jõulujuust ja 121 vägisõna

2 min lugemist
Pahad emmed 2: Jõulud FOTO: outnow.com

Kui eeldada, et suurema osa jõuluajal kinos jõlkuvast seltskonnast moodustavad jõudeelust ajupehmenenud teismelised, on see film kui taeva kingitus. Jabur ja piinlik jõulujant, peaosas peast põrunud emmed. Vaevalt leidub teist sihtrühma, kes säärase mõnuga vaataks, kui napakad on emad. Teismelised ehk müristaks kogu selle ropendamise ja mollipanemise peale naerdagi.

Tellijale Tellijale

Kuid rusikas silmaauku see film siiski pole. Ikka korralik pauk munadesse. Selles piirkonnas tiirleb suurem osa filmi süžeest, repliikidest ja sügavamast sisust.

Hm, ma ise võiksin tunda samastumisrõõmu kolme ekraanil ringi rabeleva peategelasega. Olen samas eas, mul on lapsed, ka mina pean jõuluhullumaja üle elama... Kuid sellega asi ka piirdub. Häda on lihtsalt selles, et ühtegi päris inimest filmis ei leidu. Saan aru sihist karaktereid groteskini võimendada, et neid koomilisemaks muuta, kuid siin on asi lahendatud ikka väga üheülbaliselt. Tegelaskujudest pole viitsitud isegi kriipsujukusid visandada, tõtt-öelda ongi igaühel neist vaid üks iseloomujoon, mis siis lõugab samal noodil kogu igava ooperi vältel.

03.11.2017 06.11.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto