T, 6.12.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Postimees 1936. aastal: kaugenägemine avati

Postimees
Postimees 1936. aastal: kaugenägemine avati
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
BBC logo
BBC logo Foto: Jonathan Brady/PA Wire/PA Images/Scanpix

Londonist, 3. novembril. Briti raadiofoni seltsi kaugenägemise teenistus Alexandra paleest, mis seni töötas katkeviisiliselt lühikeste aegade jooksul, avati esmaspäeval, mil ametlikud kõned -ja ta kõnelejad- anti edasi Bairdi ja G.M.G. Marconi süsteemide abil.

Postivalitsuse ülem soovis teenistusele õnne ja kaugenägemise nõuandva komitee Selsdon kinnitas kuulajatele, et avatav Briti kaugenägemise teenistus on kahtlemata ees kogu muust maailmast. Briti raadiofoni selts, ütles lord Selsdon, on kindlasti otsutanud teda sellisena säilitada. Kui laia maa-ala teenib Alexandra palee jaam, seda on raske ennustada. «Ümmarguselt võttes katab kogu jaam Suur-Londoni umbes 10 miljoni elaniku arvuga, kuid võib oodata mingeid üllatavaid lahendusi. Nii näiteks ei taha ma sugugi öelda, et Hindheadi elanik Surreys tuleval aastal ei näe oma silmaga kroonimispidustusi.» Alexandra palee kogemuste valguses asub selts teise saatejaama püstitamisele, kui avalik huvi seda õigustab.

3.11.1936

Märksõnad
Tagasi üles