R, 7.10.2022

Tööandjad otsivad liiga ideaalseid töötajaid

Hanneli Rudi
Tööandjad otsivad liiga ideaalseid töötajaid
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 4
CV-Online värbamisosakonna juhi Maris Martini sõnul on inimestel jätkuvalt keeruline valdkonda vahetada, sest ettevõtted nõuavad eelnevat töökogemust.
CV-Online värbamisosakonna juhi Maris Martini sõnul on inimestel jätkuvalt keeruline valdkonda vahetada, sest ettevõtted nõuavad eelnevat töökogemust. Foto: LIIS TREIMANN/PM/SCANPIX BALTICS

Lihtsa töö tegijad soovivad IT-sektoris pakutavaid kõrgeid hüvesid, tööandjad aga otsivad arvukatele nõudmistele vastavat ideaalset töötajat, keda pole olemas, räägib töövahendusportaali CV-Online värbamisosakonna juht Maris Martin.

Martini sõnul peaksid nii tööandjate kui töövõtjate soovid olema reaalsemad. Kohati on 20-aastaste tööotsijate palgaootused liialt suured, samas on ka tööandjate nõudmised töötajatele tihti sellised, nagu otsitaks imeinimest. CV-Online’i turundusjuht Rain Uusen lisas, et ka tema tunneb töökuulutusi lugedes, et on rumal ja ei kvalifitseeru.

-Eesti tööandjad kurdavad, et töötajaid tuleb tikutulega taga otsida, aga kui rääkida tuttavatega, siis vahet pole, kas nad on 20- või 40-aastased, kõik kinnitavad, et tööd on väga raske leida. Kas Eestis on tegelikult töö- või tööjõupuudus?

Märksõnad
Tagasi üles