Sisukord
Juhtimine
Postimees
03.11.2017
Eesti Kurikuulus Odessa-Mama ei näi väsivat (7) Lõuna-Eesti Postimees otsib lõunaeestlaste vahel ühisosa ID-kaartide sertifikaatide sulgemise aeg on veel teadmata Pärnamäe kalmistul mälestati omasteta lahkunuid Roheliste parteide hookuspookus Uus volikogu valis endale juhid Majandus Tesla raha põleb Tööandjad otsivad liiga ideaalseid töötajaid (4) Välismaa Ajalooline pelgus pärsib Läti arengut Puigdemont külvab pingeid Belgia valitsuses (1) Katalaani eksministrid saadeti kohtust trellide taha (1) Arvamus Analüüs Tallinna volikogust: me ei valinud ju neid?! (25) Ahto Lobjakas: Izmailova & Co kui korruptsiooni viigileht (21) Juhtkiri: Tallinna Keskerakonna ja kaasamise abilinnapea (12) Henrik Roonemaa: kõik saab varsti korda (9) Postimees 1936. aastal: kaugenägemine avati Margus Mets: Lõuna-Eesti Postimees Peeter Espak: vasakintellektualismi diktaat on määratud taanduma (13) Kultuur Filmimaagia seletamine tavalisele inimesele Kultuuri lühid Sport Eesti võidusõitja kihutab 34 miljoni hiinlase ees Otepää MK-etapil tehakse talispordiajalugu Tallinn Uus volikogu valis endale juhid Tartu Täistuubitud bussid vihastavad reisijaid, linnal kiiret lahendust pole (3) Marjustini maandumine. Viiendale noorusele järgneb mahalaadimine (6) Alamõõdulise kala püüdja peab riigile maksma 100 000 eurot (1) Tartust lendajad tahaksid otse ka Stockholmi, Riiga ja Kopenhaagenisse (1) Teadlaste armee kergitas Tartu muumiatelt saladuseloori Beebi Kristjan sai kingiks heliseva võlukepikese Kunstnik improviseerib linna kaardiga Jooksumaraton viib ööpimeduses seiklema Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tööandjad otsivad liiga ideaalseid töötajaid

6 min lugemist
CV-Online värbamisosakonna juhi Maris Martini sõnul on inimestel jätkuvalt keeruline valdkonda vahetada, sest ettevõtted nõuavad eelnevat töökogemust. FOTO: LIIS TREIMANN/PM/SCANPIX BALTICS

Lihtsa töö tegijad soovivad IT-sektoris pakutavaid kõrgeid hüvesid, tööandjad aga otsivad arvukatele nõudmistele vastavat ideaalset töötajat, keda pole olemas, räägib töövahendusportaali CV-Online värbamisosakonna juht Maris Martin.

Tellijale Tellijale

Martini sõnul peaksid nii tööandjate kui töövõtjate soovid olema reaalsemad. Kohati on 20-aastaste tööotsijate palgaootused liialt suured, samas on ka tööandjate nõudmised töötajatele tihti sellised, nagu otsitaks imeinimest. CV-Online’i turundusjuht Rain Uusen lisas, et ka tema tunneb töökuulutusi lugedes, et on rumal ja ei kvalifitseeru.

-Eesti tööandjad kurdavad, et töötajaid tuleb tikutulega taga otsida, aga kui rääkida tuttavatega, siis vahet pole, kas nad on 20- või 40-aastased, kõik kinnitavad, et tööd on väga raske leida. Kas Eestis on tegelikult töö- või tööjõupuudus?

02.11.2017 04.11.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto